הבדיקות יתבצעו במסגרת התוכנית "מגן חינוך" שמטרתה צמצום ההדבקות בבתי הספר. לשם השתתפות בפיילוט נדרשת הסכמת מרבית ההורים ואנשי הצוות. עופר אילות, מנהל בית הספר, קורא להורים: "מקווה להיענות רבה מצידכם – על מנת שנוכל להגדיר את בית הספר כאזור בטוח ובריא"

שרון יונתן

 
האם בקרוב יעברו כל תלמידי תיכון "היובל" בהרצליה (בתמונה) וצוות בית הספר בדיקת קורונה אחת לשבוע? עדיין מוקדם לדעת, אבל יוזמה ברוח זה מקדם עופר אילות, מנהל בית הספר.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

בפנייה שהעביר אילות היום להורים והתלמידים הוא ציין כי בימים אלו מושק פיילוט "מגן חינוך" ב-100 בתי ספר ברחבי הארץ והוא ביקש לצרף את בית הספר להשתתפות בפיילוט וזאת על מנת שבית הספר יוכל לקיים סביבה בטוחה יותר לתלמידים ולמורים ולאפשר להרחיב את מעגלי הפעילות המותרים כרגע במסגרת המתווה. אילות ציין כי תיכון "היובל" הוא בית הספר הראשון בהרצליה שיוביל את הנושא. תחילת הפיילוט מתוכנן לאחר החזרה מחופשת החנוכה, ב- 20 בדצמבר.

במסגרת הפיילוט ייבדקו אחת לשבוע כל באי בית הספר אשר נתנו את הסכמתם לכך, כאשר התוכנית מובלת ומאושרת על ידי משרד הבריאות, משרד החינוך וארגון המורים. מטרת התוכנית היא צמצום הדבקות בתוך בית הספר על ידי גילוי מוקדם של התלמיד או המורה הראשון שחולה. "בכך יגן הדבר גם על המשפחות, שמירה על בית הספר פתוח ועובד גם כאשר התחלואה הכללית הארצית עולה", מסביר אילות.

במסגרת הפיילוט, יעברו כל באי בית הספר בדיקת קורונה אחת לשבוע במהלך יום הלימודים. הבדיקה תתבצע בשיטה חדשה שאושרה על ידי משרד הבריאות – דיגום עדין וידידותי המתחשב בנבדק ומתבצע ללא חדירה עמוקה ללוע ולאף אלא בקדמתם. תלמיד שיסרב להיבדק לא יחויב גם אם הוריו נתנו את הסכמתם. הורים, מורים, ותלמידים יכולים לחזור בהם בכל עת מהסכמתם או מהתנגדותם להיבדק. תוצאות הבדיקה תועברנה דרך אפליקציית קופות החולים כמקובל, כאשר התוצאות תמסרנה לפני ההגעה ליום הלימודים הבא בבית הספר".

אילות הסביר להורים: "לטובת ההצטרפות לפיילוט נדרשת הסכמתם של רוב באי בית הספר. לצורך זה עלינו לקבל את הסכמת רוב המורים וההורים. אני פונה לכל אחת ואחד באופן אישי וממליץ לאשר את השתתפותנו בתוכנית. מקווה להיענות רבה מצידכם – על מנת שנוכל להגדיר את בית הספר כאזור בטוח ובריא".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן