תלמידה מכיתה ט2 בחטיבת הביניים הנגיד אומתה כחיובית לקורונה וגם תלמידי הקפסולה המקבילה נכנסו לבידוד. הוריהם זועמים על התנהלות בית הספר ואומרים: "לא יתכן שילדינו יכנסו לבידוד על סמך תחושת בטן". מנהלת בית הספר להורים: "נאמר לי כי התלמידים נפגשו ביניהם בהפסקה ומחוץ לכתלי בית הספר. אין לי ולאף אחד מושג כמה נחשפו לתלמידה המאומתת"

שרון יונתן

"אין לנו מושג על סמך מה ילדינו נכנסו לבידוד", כך אומרים בזעם הורים לתלמידי קפסולה ב' בכיתה ט2 בחטיבת הביניים הנגיד בהרצליה (בתמונה).

14 תלמידי הקפסולה קיבלו ביום שני השבוע הודעה כי עליהם להיכנס לבידוד עד יום חמישי הבא (7 בינואר) וזאת לאחר שכביכול באו במגע עם תלמידה מהקפסולה השניה ביום שישי שעבר במהלך הפסקה בבית הספר. שלושה ימים מאוחר יותר התברר כי אותה תלמידה מאומתת קורונה ובמקרה הזה לא רק חבריה לקפסולה נשלחו לבידוד אלא כאמור גם תלמידי הקפסולה המקבילה.

לאחר שלא הבינו מדוע ילדיהם נכנסו לבידוד, פנו הורי תלמידי הקפסולה השניה למנהלת בית הספר, יהודית לוין, וזו השיבה להם: "אכן כמתחייב, הכיתה מחולקת לשתי קבוצות נפרדות ושלוש מורות נחשפו לשתי הקבוצות ביום שישי ה- 25 בדצמבר. נאמר לי כי התלמידים נפגשו ביניהם בהפסקה ומחוץ לכתלי בית הספר. אין לי ולאף אחד מושג כמה נחשפו לתלמידה המאומתת. קטונתי, אני מונחית על ידי משל"ט משרד החינוך ועל ידי חמ"ל ברקת העירוני ולכן פניתי אליהם בעקבות פנייתכם אליי. חשוב לי להבהיר כי אין בסמכותי לשחרר תלמיד זה או אחר מבידוד, כך על פי ההנחיות של 2 הגורמים המקצועיים הנ"ל".

לוין הוסיפה: "בנימה אישית, מבינה ללבכם ומבינה את התסכול מהמצב הלא ידוע והמורכב בו אתם וכולנו שרויים. אני באמת מאמינה ודוגלת ב"אם יש ספק אין ספק". עדיף להישמר ולהיזהר גם מתוך אחריות אישית לילדנו ולמשפחותיהם וגם מתוך אחריות אזרחית".

הורי התלמידים מהקפסולה השניה לא מקבלים את דבריה של לוין ואתמול אמרו ל"שרון און ליין": "לא יתכן שילדינו נכנסו לבידוד על סמך תחושות בטן של מנהלת בית הספר או כי היא שמעה שהילדה המאומתת הייתה בקרבת הילדים מהקפסולה השניה. אנחנו מצפים שתהיה חקירה אפידמיולוגית רצינית ולא יכניסו באופן גורף את כל תלמידי הקפסולה ולא על סמך דברי המנהלת כי נאמר לה. לא עשו שום חקירה רצינית. ציפינו מהמנהלת שתוציא מכתב לחמ"ל ברקת ובו תציין את מספר ושמות תלמידי הקפסולה בכל כיתה. תמיד יש סבירות של אולי, אבל על זה אי אפשר להכניס את הילדים לבידוד. עניין החשיפה היא בגדר השערה. לא הייתה חשיפה ובטח לא של כל הילדים. פנינו לחמ"ל ברקת ונאמר לנו שאם המנהלת תוציא הודעה שהכיתה לומדת בקפסולות, עם פירוט הקפסולות ובאיזו קפסולה יש את הילדה המאומתת, אז יהיה אפשר לשחרר את הקפסולה השנייה".

ההורים מוסיפים: "דבר נוסף, מה שוות הקפסולות אם בהפסקה הילדים מתערבבים וכל אחד יכול להדביק או להכניס לבידוד תלמידים מקפסולה אחרת? אם בכזאת קלות ילדים נכנסים לבידוד בהרצליה, מה הפלא שהעיר הפכה כתומה?"

מהנהגת ההורים של חטיבת הנגיד נמסר: "מנהלת בית הספר פעלה על פי הנחיות הן של משל"ט משרד החינוך והן של חמ"ל ברקת העירוני. מאחר שנמסר לה שהיו מפגשים בין שתי הקפסולות מחובתה לדווח על כך באופן מיידי, ולהותיר את החקירה האפידמיולוגית הפרטנית בידי הגורמים המוסמכים לכך. יתרה מזו, ברמת תחלואה גבוהה הן ברמה הארצית והן ברמה העירונית, כל הורה ששולח את ילדו למערכת החינוך יודע שהוא מסתכן גם בהדבקה וגם בבידוד. בימים אלו האמון חשוב במיוחד, וכולנו צריכים לדעת שאנחנו יכולים לסמוך על הנהלת בתי הספר שתדווח על מצבי סיכון (כולל כשיש ספק) מבלי לפחד מכעס ותלונות של הורים – כדי לשמור על בריאותה של הקהילה כולה ולאפשר למוסדות החינוך לפעול".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות. ביטול בידוד או שינוי החלטה הינו בסמכות משרד הבריאות בלבד. במקרה הנ"ל, אכן החלטת הבידוד נבעה מחקירתה של מנהלת בית הספר והיא זו אשר עדכנה את משרד החינוך ולפיכך אין בסמכות העירייה להתערב בהחלטתה זו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן