שופטת בית המשפט העליון דחתה אתמול את ערעור העירייה על החלטת בית המשפט המחוזי מהשבוע שעבר לגבי עיכוב ביצוע העבודות להקמת מבנה הקבע של בית הספר היסודי "יעל רום" על שטח חורשת העמל. השופטת קבעה כי לא מצאה מקום להתערב עד הגשת הערעור לעליון והותירה את שני הצדדים, ראש העירייה והתושבים המתנגדים, להתנגח זה בזה

שרון יונתן

הפסד משפטי לעיריית רמת השרון והעומד בראשה בסוגיית חורשת העמל: בית המשפט העליון דחה אתמול את ערעור העירייה, הועדה המקומית לתכנון ובניה ורשות הרישוי על ההחלטה בדבר עיכוב ביצוע העבודות בהקמת מבנה הקבע של בית הספר היסודי "יעל רום" על שטח חורשת העמל, כפי שפסק בית המשפט המחוזי.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

כזכור, בשבוע שעבר, לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את ערעורם, הגישו התושבים המתנגדים בקשה לעיכוב ביצוע העבודות עד אשר יוגש ערעורם לבית המשפט העליון על החלטת המחוזי. בקשתם התקבלה ועל כך כאמור הוגשה הבקשה מצד העירייה לעליון, אך זו נדחתה אתמול על ידי שופטת העליון דפנה ברק ארז.

העירייה טענה כי עיכוב ביצוע של פסק הדין ידחה את הקמת בית הספר תוך פגיעה בתלמידי העיר ובהוריהם. עוד טענה העירייה כי לאורך התהליך ניתנו צווים משפטיים המעכבים את הבינוי במקום ולכן אין הצדקה להמשך העיכוב. עוד טענה שהועלתה כי במידת הצורך יהיה ניתן לשתול במקום עצים בוגרים ולשקם את החורשה.

השופטת דפנה ברק ארז לא התרשמה מנימוקי העירייה והחליטה לדחות את הבקשה: "החלטתו של בית המשפט המחוזי היא מוגבלת בהיקפה. המדובר בעיכוב ביצוע של פסק הדין עד להגשת ערעור לבית משפט זה (העליון – ש.י.) בלבד, עניין שקבוע לו מועד קרוב יחסית בדין. בית המשפט המחוזי אף הדגיש כי ככל שהערעור לא יוגש במועד קבוע לכך – יפקע עיכוב הביצוע. במובן זה ובהתחשב בכך שעקירת העצים בחורשה תוביל לשינוי המצב הקיים ועשויה להשפיע על הדיון בערעור – איני סבורה כי בהחלטתו של בית המשפט המחוזי נפל פגם המצדיק התערבות נוספת במסגרת הדיונית של בקשת רשות הערעור".

התושבים המתנגדים וגרובר ממשיכים בחילופי האשמות

נציגות התושבים המתנגדים מסרה בתגובה: "הופתענו מעצם הפניה אשר הוסתרה מפנינו, מפני חברי המועצה ומפני הציבור והיא עומדת בסתירה לפוסט הרגשני שהוציא אבי גרובר. שעה שאנחנו נמצאים מול מאמצים של חברי מועצה לאיתור פתרון הוגן לכל הצדדים ממשיך ראש העירייה לפעול בדרך שסותרת את מגמת הפשרה ומרחיקה אותנו מפתרון. נזכיר שאנחנו לא רואים בהורי ותלמידי בית הספר כלי משחק. אנחנו מתייחסים בכבוד והבנה כנה אליהם ולמצבם וגם אנו מצפים ליחס דומה בענין המאבק שלו לשמירת החורשה".

אבי גרובר התייחס לנושא בפוסט בפייסבוק: "יש רק דרך אחת שהמתנגדים לבית הספר יכולים להוכיח שכל מטרתם בכל העררים והתנגדויות היא לא רק למשוך זמן – אם אכן בכוונתכם להגיש ערעור לעליון על ההחלטה האחרונה של בית המשפט המחוזי, עשו זאת עוד השבוע ותבקשו מבית המשפט העליון לדון בערעור שלכם לכל המאוחר יחד עם הערעור הקודם שכבר הגשתם לעליון, ושאמור להיות נדון ב- 1 ביולי הקרוב. כמו שידעתם להגיש ביום ראשון שעבר (ה- 18.4) בקשה לצו מניעה של עשרות עמודים תוך שעתיים – שלוש מרגע הוצאת פסק הדין של בית המשפט המחוזי, אין שום סיבה שתצטרכו יותר משבוע כדי לנסח את הערעור שלכם לעליון ובטח שאתם לא צריכים בשביל זה את כל 45 הימים שמאפשר החוק. כל יום שתמשכו את הגשת הערעור מעבר, רק יוכיח כמה הכל פה משחק ציני וקר על חשבונם של ילדים קטנים שלא עשו לכם כלום. אותם אנחנו בטוח לא יכולים לעזוב בסיפור הזה בצד".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן