לאחר שכבר היה נדמה כי בניית בית הספר בחורשת העמל הפכה לעובדה מוגמרת, הוציא הבוקר בית המשפט המחוזי, לבקשת התושבים המתנגדים, צו עיכוב ביצוע זמני שמונע את המשך כריתת העצים. הפרשה, כך נראה, עדיין רחוקה מסיומה

שרון יונתן

סאגת בניית בית הספר היסודי בשטח חורשת העמל לא מפסיקה לייצר כותרות: הבוקר קיבלו התושבים המתנגדים את מבוקשם כאשר בית המשפט המחוזי הוציא צו עיכוב ביצוע זמני להפסקת העבודות במתחם בעקבות בקשה דחופה שהגישו אתמול. בעקבות הצו, הופסקו העבודות לכריתת העצים שהחלו הבוקר, כאשר עד אז נכרתו מספר עצים (בתמונה).

את הבקשה למתן צו עיכוב ביצוע זמני הגישו אתמול לבית המשפט שלושה תושבים, באמצעות עו"ד תום סטרוגו. התושבים טענו כי הבקשה מוגשת בדחיפות ובמעמד צד אחד כדי למנוע מעשה של מחטף שעניינו כריתת חורשת העמל והתחלת עבודות הבנייה של בית הספר ובכך למעשה ליצור מצב חדש אשר יטרפד את העתירה שהוגשה כנגד ההחלטה למתן היתר הבנייה.

לטענת התושבים העותרים, אם לא יינתן צו עיכוב ביצוע ייגרם נזק חסר תקנה ולא יהא ניתן להשיב את המצב לאחור באם העתירה תתקבל שכן העירייה עומדת לכרות את העצים בשטח הבניה של בית הספר ולהתחיל בביצוע העבודות כדי ליצור עובדות בשטח.

התושבים טענו בבקשה: "אם העתירה תתקבל בסופו של יום, כפי שהעותרים סמוכים ובטוחים, לא יהא ניתן להשיב מצב לקדמותו ולא יהא ניתן להשיב את 81 העצים הוותיקים של החורשה שייכרתו וייעקרו. אם לא יינתן צו עיכוב ביצוע, הנזק שייגרם הינו חסר תקנה ולא יהא ניתן להשיב את המצב לקדמותו. עצי החורשה הוותיקים ייכרתו ותהא זו בכייה לדורות. מאזו הנחות נוטה במובהק לכיוון מתן צו עיכוב ביצוע".

בית המשפט קיבל את בקשת התושבים

השופטת הדס עובדיה קיבלה את טענת התושבים וכתבה בהחלטתה: "בשל שיקולים של מאזן הנוחות למניעת מעשה עשוי ומבלי לקבוע עמדה ביחס לסיכוי הצלחת העתירה, עד להחלטה אחרת לא ייכרתו העצים". בהחלטתה ציינה השופטת כי על המשיבים (ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה, הועדה המקומית, העירייה ורשות הרישוי המקומית) להגיב עד ה- 3 בפברואר (יום רביעי הבא).

הוצאת צו עיכוב הביצוע מסמנת תפנית נוספת בעלילה וזאת לאחר שביום ראשון דחתה ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב את ערר התושבים בדרישה לבטל את היתר הבנייה, דבר שנראה כסולל את הדרך להתחלת העבודות לבניית בית הספר.

ואכן, למחרת, ביום שני, החלה העירייה בעבודות הכנה על ידי פירוק ספסלים ומתקני הכושר שהיו בחורשה. כאמור, התושבים המתנגדים לא ויתרו והגישו אתמול בקשה להוצאת צו עיכוב ביצוע זמני שכאמור התקבלה הבוקר לאחר שהטרקטורים כבר עלו על השטח והחלו בכריתת העצים. הפרשה, שהפכה לסיפור החם של העיר, נראית עדיין רחוקה מסיומה. העירייה לא הגיבה לכתבה.

טרקטור עוקר עצים בחורשת עמל רמת השרון
כריתת העצים בחורשת העמל. החלה הבוקר והופסקה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן