בסוגייה הזו דנה אמש מועצת העיר בעקבות שאילתא שהעלתה חברת המועצה תמי גרוסמן. ראש העירייה, משה פדלון, הבטיח עזרה לכל מנהלת בית ספר שתפנה אלו בנושא. כמו כן, הציגה העירייה את התכנית לשיפוץ מוסדות חינוך בקיץ הקרוב

שרון יונתן

"מנהלת בית ספר שיש לה קושי לארגן מסיבת סיום שתפנה אליי", כך השיב ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, לשאילתא שהגישה חברת המועצה תמי גרוסמן בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אתמול (שלישי, בתמונה), בדיוק שלושה חודשים לאחר שהתקיימה ישיבת מועצת העיר הפרונטלית האחרונה.

בשאילתא העלתה גרוסמן לסדר היום את נושא מסיבות הסיום, כאשר בבתי הספר יש חוסר וודאות לגבי קיום המסיבות. "בחלק מבתי הספר ממתינים לתשובה מההנהלה באשר למסיבות הסיום", כתבה גרוסמן בשאילתא והוסיפה: "כיצד ניתן לשתף מורים למוזיקה/תיאטרון שבימים כתיקונם עוזרים בהפקת מסיבת הסיום וכעת לא ניתן ליהנות מכישוריהם וכלה בכספים ששולמו עבור הפעילות". גרוסמן שאלה האם ניתן להיעזר בספקים של העירייה בעזרת הפקת מסיבות לכיתה ו' במקום בהם אין אפשרות להיעזר בצוות המורים הרגיל מסיבות מוצדקות.

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, השיב לה: "ההנחייה שלנו היא להימנע ממסיבות המוניות ולעשות מסיבות כיתתיות. לא צריך מסיבות המוניות ולסכן את ההורים והילדים". איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך הוסיפה: "בכל שנה מקיימים מסיבות סיום. עכשיו עושים במתכונת מצומצמת יותר. כמו שעשו בגדול, יעשו את זה בקטן".

גרוסמן התעקשה: "יש לי ילדה בכיתה ו', אנחנו חודש לפני סיום השנה ועדיין אין תכנית למסיבת הסיום. ועד ההורים השכבתי מעלה שלל רעיונות אך נתקלים באותן תשובות, כולם ממתינים למשרד הבריאות ולהנחיות שיהיו. לא יתכן שיש בית ספר אחד שמאפשר להשתמש בצוות המורים, מתחילים לעשות הפקה ובתי ספר אחרים בחוסר וודאות. אנחנו כעירייה יכולים לבדוק את האופציה לאפשר לבתי הספר להיעזר בספקי העיריה למשל גורמים מלהקת "שבעת הכוכבים" ובכך לעזור גם למנהלות בית הספר שהפאזל עבורן אינו פשוט".

פדלון השיב כי עדיין לא התקבלו הנחיות מהמדינה וגרוסמן העירה: "תיקח החלטות, אתה ראש רשות. אתה לא צריך לחכות להנחיות חדשות מהמדינה, אפשר להציע הצעות גם במסגרת המגבלות הקיימות". בסופו של דיון קצר שהתפתח אמר, כאמור, פדלון כי כל מנהלת שתיתקל בקשיים מוזמנת לפנות אליו. "מי שרוצה כוריאוגרף, מפיק או מיקרופונים שיפנה אלי ואני אדאג לו", סיכם ראש העירייה.

שיפוץ מוסדות חינוך

גרוסמן העלתה גם שאילתא בעניין שיפוץ מוסדות חינוך וביקשה לדעת אלו בתי ספר ישופצו בקיץ הקרוב. מתשובת העירייה עולה כי בתיכון הראשונים ישופץ אגף כיתות י"ב, בתיכון היובל יתווספו 3 כיתות על בסיס קראוונים וממ"דים ותכנון תוספת 6 כיתות מעבדה. כמו כן יצבעו בתי ספר שלא בניהול עצמי: דור, מפתן ארז, וולפסון, נתיב. בנוסף יתבצעו עבודות נוספות כגון: התקנת הצללות, איטום גגות, שדרוג מתקני משחק, צביעת גני ילדים, מתיחת פנים בשלושה גני ילדים, החלפת תאורה ללד וכדומה.

גרוסמן ביקשה לקבל תכנית מפורטת יותר הכוללת עלויות, אבל ראש העירייה והמנכ"ל ציינו כי בשל משבר הקורונה תשובות מלאות לכך ינתנו רק בעוד כחודש והם ישמחו להציג לה בנפרד את כל התכנית.

תמי גרוסמן. ביקשה תשובות לגבי מסיבות סיום ושיפוץ מוסדות חינוך

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן