בפגישה שהתקיימה אתמול, לאחר הפגנת ההורים והילדים, נקבעו מספר צעדים שאמורים למנוע את הפגיעה בלימודי האמנויות בבית הספר היסודי שבשכונת נווה עמל. בהנהגת ההורים מרוצים: "המלאכה עוד רבה, אך אנו סבורים שיש כאן תזוזה לכיוונים מעודדים"

שרון יונתן

סיכום בין העירייה לנציגי הנהגת הורי בית הספר היסודי "גורדון" (בתמונה). לאחר ההפגנה שהתקיימה אתמול בשעות אחה"צ מול בניין העירייה בשל מחאת ההורים בפגיעה בלימודי האמנויות בבית הספר עקב הורים שלא משלמים תשלומי תל"ן, התכנסה ישיבה שנקבעה מראש בין ראש העירייה, נציגי אגף החינוך ונציגי הנהגת ההורים כדי לדון בפתרון למצב הבעייתי בבית הספר והחשש מהמשך הפגיעה בלימודי האמנויות.

לאחר הפגישה הוציאה הנהגת ההורים את ההודעה הבאה: "נציגי הועד המוסדי נפגשו היום (ראשון -ש.י.) עם ראש העירייה, סגנית ראש העיר וראש אגף החינוך. במהלך הדיון הצגנו בפני ראש העיר את המורכבות של גביית תשלומי ההורים על ידי בית הספר וביקשנו את התערבות העירייה תוך שימוש בכלים חוקיים שעומדים לרשותה. ראש העירייה גאה בהישגי בית הספר, מכיר ומוקיר את הישגי התלמידים ומעוניין לשמר את הצביון הייחודי של בית הספר לאומנויות. עם זאת, תשלומי התל״ן מממנים את תוכנית האומנויות ועל כן העירייה תתגייס בהסדרת התשלומים".

הצעדים שיינקטו כפי שנקבע בפגיעה: "אגף החינוך ביחד עם ראש העירייה ישלחו מכתב לכל ההורים אשר לא הסדירו את התשלום תוך התראה על החוב התלוי. ילדי חוץ, אשר הוריהם לא הסדירו או יסדירו את תשלום שכר הלימוד בדחיפות, יועברו ב-1 לספטמבר לבית הספר לפי אזור מגוריהם. מכתב מאגף החינוך יישלח בהתאם. בנוסף, העירייה התחייבה לבחון חלופות משפטיות נוספות להמשך הסדרת גביית התל"ן, לרבות ללמוד מה נעשה בעיריית ת״א".

עוד צוין כי ראש העירייה התחייב לסייע למשפחות אשר הגישו ויגישו בקשה דרך בית הספר לתמיכה ע״י הגדלת תקציב ההנחות ביחד עם תקציב מיוחד לתמיכה במורי האומנות שיצאו לחל״ת, כך שיוכלו לחזור בשנה הבאה. בנוסף הובטחה לוועד פגישה עם אגף החינוך והצוות המשפטי של העירייה".

בהנהגת ההורים ציינו בסיפוק: "אכן, המלאכה עוד רבה, אך אנו סבורים שיש כאן תזוזה לכיוונים מעודדים. תודה לכל העוסקים במלאכה".

חבר המועצה רונן וסרמן, אב לשתי בנות בבית הספר ואחד מחברי המועצה שהעלו הצעה לסדר בנושא, אמר היום: "למיטב ידיעתי החוסר הכספי הוא הרבה יותר גבוה ולכן אנחנו נדרוש שהעירייה תדאג למציאת יתר החוסר הכספי. בבתי ספר דומים בתל אביב ובנתניה, הגבייה מבוצעת דרך העירייה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן