ההורים טוענים כי בשל הורים אחרים סרבני תשלום הוצאו מורים לאמנויות לחל"ת והם חוששים כי אם המגמה תימשך בית הספר יאבד את מעמדו כבית ספר ייחודי לאמנויות. ההורים דורשים מהעירייה לקחת אחריות על אותם הורים שמתחמקים מתשלום. ביום ראשון הם מתכננים להפגין מול בניין העירייה

שרון יונתן

הורים לתלמידי בית הספר היסודי לאמנויות גורדון בנווה עמל (בתמונה) מתכוונים להפגין ביום ראשון מול בניין העירייה כדי להציל את לימודי האמנויות בבית הספר.

לטענת ההורים, אם הורים ימשיכו להתחמק מתשלומי תל"ן לימודי האומנויות יבוטלו, ובית הספר גורדון יאבד את מעמדו כבית ספר ייחודי. כבר עכשיו הוצאו לחל"ת שליש ממורי האומנויות של ביה"ס ולימודי האומנות צומצמו.

לטענת ההורים, לימודי האמנויות נמצאים בסכנה וזאת בשל אי גביית כספים מספקת מהורים סרבני תשלום. ההורים דורשים מעיריית הרצליה להכיר בייחודיותו של בית הספר ולקחת אחריות על גביית תשלומי ההורים מאותם הורים שמסרבים ומתחמקים מתשלום. "רק כך נוכל להבטיח את עתידו של ביה"ס גורדון כביה"ס ייחודי לאומנויות. כמו כן, אנו מצפים מהעירייה להתגייס לעזרתן של משפחות שנקלעו למצוקה כלכלית קשה בעקבות משבר הקורונה, ולסייע בסבסוד לימודי האומנויות בתקופת החירום עבור משפחות אלו", כתבו ההורים בנייר עמדה שהוציאו לקראת ההפגנה המתוכננת.

ההורים גורסים כי בית הספר לא מפעיל סנקציות כנגד ההורים שאינם משלמים מכיוון שאין לו סמכות לכך. "היחידה שרשאית להפעיל כלים ממשיים מול הורים שאינם משלמים היא העירייה. אנו מבקשים את התערבות העירייה אך ורק מול סרבני תשלום. משפחות שמתקשות לשלם מוכרות לביה"ס ולמענן יש וועדת הנחות ומסלולי סיוע נוספים. כל זה היה נמנע, אם העירייה הייתה פועלת כדי לגבות תשלומים, בדיוק כפי שהיא עושה עם דו"חות חניה ומיסים".

ההורים טוענים כי כל שנה ישנה כמות לא מבוטלת של משפחות שאינן משלמות עבור לימודי האומנויות בבית הספר "לנוכח אוזלת היד של העירייה אשר נמנעת מלקחת אחריות ולגבות כספים אלו, התופעה הולכת ומתרחבת עד שהגענו למצב שאין לבית הספר איך לממן את לימודי האומנויות. לא נזכרנו רק עכשיו. שנים ארוכות שהנהגת ההורים והנהלת ביה"ס פועלות במרץ מול עיריית הרצליה כדי שזו תיכנס לתמונה ותסייע בהליך הגבייה. למרות שתקופה ארוכה אנו מתריעים בפני משבר אמיתי, נשארנו להתמודד עם הבעיה לבד, וכעת הגענו לקו האדום.  העירייה לא מסייעת לבית הספר לגבות כספים כי גביה זה עסק לא נעים והעירייה מנסה להימנע מכך איפה שהיא יכולה".  

ההורים מסבירים מדוע חשוב שבית הספר ימשיך להיות על אזורי ייחודי: "מעמדו של בית הספר כייחודי ועל אזורי מעצימה את האוטונומיה של בית הספר ומסייעת לו לשפר את הישגיו. שנים של השקעה בתוכנית 'כשאומנות וחינוך נפגשים' מצד צוות בית הספר, ההורים וקהילת נווה עמל הפכו את בית למקור גאוותה של העיר הרצליה והשכונה וזיכו אותו בשבחים והוקרות מצד משרד החינוך. תרומתו של בית הספר גורדון להעשרת עולמם של הילדים הלומדים בו, לחיי הקהילה של שכונת נווה עמל ולמעמדה של העיר הרצליה בתחום החינוך, אינו מוטל בספק ולראיה הדברים שאמרו בשבחו של בית הספר גם ראש העירייה והמנכ"ל כאשר בית הספר זכה בפרס החינוך היוקרתי של מחוז ת"א".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "בית הספר לא ישנה את אופיו וטבעו ויישאר בית ספר על איזורי. מנהלת בית הספר וצוות ההנהלה רשאים לבצע רה-ארגון, מתוך תפיסה פדגוגית ושיקולים מערכתיים. תפיסה והליך זה נעשו בשיתוף הנהגת ההורים ובתאום עם הפיקוח והרשות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן