הפעילות בבית הספר היסודי בכפר שמריהו כללה משחקים, חידונים, כרטיסי גירוד וירטואליים, משחק "חפש את המטמון", הצגה וחידון קהוט לכל המשפחות. שאפו גדול!

שרון יונתן

בתמונה: תלמידי בית הספר "גשר" בפעילות

באיחור קל, בשל הסגר, ציינו השבוע בבית הספר היסודי "גשר" בכפר שמריהו את שבוע השפה העברית. במהלך כל השבוע נהנו התלמידים, גם מקרוב וגם בלמידה מרחוק, מפעילויות חווייתיות ומעשירות בנושאים שונים: משחקים, חידונים, כרטיסי גירוד וירטואליים, משחק "חפש את המטמון", הצגה על דמותו של אליעזר בן יהודה ואף סדנת איור פתגמים ע"י אמן הקומיקס דניאל ווליך בזום, מהולנד.

בשיאו של שבוע זה התקיים ביום רביעי בשעות הערב בזום חידון "אלופי העברית" למשפחות בית הספר. הייתה נוכחות מרשימה מאוד של משתתפים מקהילת בית הספר, שהפגינו ידע עשיר בשפה. השאלות, שהוצגו באתר קהוט, עסקו בתחומי השפה השונים וכן שולבו מערכונים ושירים.

סרג' קורשיא, ראש מועצת כפר שמריהו, ואדוה חלפון, מנהלת מחלקת החינוך במועצה, השתתפו אף הם, וראש המועצה אף שאל שאלה בשלב האחרון והמכריע. קורשיא אמר לאחר האירוע: "אירוע מעשיר ומגבש התקיים השבוע. מבקש להודות לכל הצוות שעושה לילות כימים ופועל לטובת ילדי בית הספר בכלל ובזמנים הלא שגרתיים האלו בפרט וכמובן לעומדת בראשו".

פעילות בבית ספר יסודי בכפר שמריהו
קיר בית הספר "גשר"

אדוה חלפון אמרה: "תודה על ערב איכותי, מעשיר, חווייתי ומרענן המכבד את השפה העברית היפה". דלית קירלי, מנהלת בית הספר הוסיפה: "השבוע היה כולו חגיגה גדולה לשפה העברית. שפע הפעילויות החווייתיות והמגוונות, קירבו את התלמידים אל העברית היפה. החידון המשפחתי "אלופי העברית", חיבר למעשה את יום המשפחה, שחל שבוע קודם, עם שבוע השפה. איזו דרך נפלאה לסיים את המחצית הראשונה של שנת הלימודים".

וגם ההורים והתלמידים שיבחו את הפעילות העשירה. תמי מיכאלי, אמא לתאומים בכיתה ד', אמרה: "הייתה לנו חוויה משפחתית איכותית יחד עם משפחות אחרות מבית הספר ועם צוות המורים. נהנינו מאוד ממשחק הקהוט שהיה מותאם לכל הגילאים. אתגרנו את עצמנו כצוות משפחתי". איתי, תלמיד כיתה ד', אמר: "אהבתי מאוד את סדנת הקומיקס, שבה ציירנו פתגמים והבאנו כחידה למשפחה". נדב, תלמיד כיתה ד', אמר: "מאוד נהניתי לשחק בקהוט הבית ספרי בנושא השפה העברית. השאלות היו מאתגרות וכייפיות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן