סגר? חופשת סוכות? בבית הספר היסודי "גשר" בכפר שמריהו יזמו בימי חול המועד פעילויות מגוונות בזום למען תלמידי בית הספר. יופי של יוזמה!

שרון יונתן

בשבוע האחרון היו תלמידי בתי הספר בחופשת הסוכות, אבל מתברר שיש בתי ספר שחושבים מחוץ לקופסה ומארגנים פעילויות לתלמידים גם בתקופה קשה ומאתגרת זו.

כך קרה השבוע בבית הספר היסודי "גשר" בכפר שמריהו (בתמונה) שתלמידיו זכו בימי חול המועד למערכת פעילויות ומפגשים בזום במטרה ליצור עבורם מסגרת תומכת שתשרה ביטחון, תעסיק אותם ותהווה עוגן רגשי וחברתי בתקופה זו. הורים ותלמידים לקחו חלק במיזם ונהנו מאוד.

את המפגשים הנחו מנהלת בית הספר, הסגנית, היועצת, מורים, תומכי הוראה, אמא לתאומות בכיתה א', מנהלת מחלקת החינוך במועצה אדוה חלפון, ואפילו תלמידת כיתה ה'. המיזם יגיע לסיומו הערב (ראשון) במופע חוויתי, קצבי ושמח לכל המשפחה: "טררם".

דלית קירלי, מנהלת בית הספר "גשר", סיפרה ל"שרון און ליין" על המיזם הנפלא: "הכל התחיל ביוזמה של מיכל הופמן, רכזת החינוך הלשוני בבית הספר, שהציעה לקרוא בפני התלמידים ספר בהמשכים לפני השינה "ספר בפיג'מה". הרעיון התפתח והתרחב, וכך נבנתה מערכת פעילויות ייחודיות ומגוונות בשיתוף הקהילה: צוות בית הספר וההורים. התכנית כללה פעילויות בוקר וערב: כושר גופני, אומנות, בישול ואפייה, חידות, ידיעת הארץ, וכמובן סיפור לפני השינה. לצוות בית הספר ולהורים הצטרפה גם אדוה חלפון, מנהלת מחלקת החינוך של כפר שמריהו, שאירחה במטבח ביתה תוכנית אפייה".

דלית פרגנה לעושות במלאכה: "אני גאה מאוד במיכל ובכל מי שלקח חלק במיזם מיוחד זה – מורים, הורים וגם תלמידים, הן כמפעילים והן כמשתתפים. היה מרגש לראות את התלמידים מחכים בציפייה מדי יום לפעילות, זוכים למפגשים אינטימיים בבתים של אנשי הצוות, נחשפים לתחביבים שלהם ולבני משפחתם ומשתפים פעולה כל כך יפה. השבוע המיוחד אפשר יצירת קשר אישי, חווייתי ומחבר בין כל חברי הקהילה של בית הספר".

חופשה חווייתית ומהנה

אתי פרטל, יועצת בית הספר, סיפרה: "המיזם הנפלא והייחודי "בגשר שומרים על קשר" הפך את חופשת הסוכות השנה לחופשה חווייתית, מהנה ומשמעותית במיוחד עבורי, הן כיועצת והן כאם לילד בכיתה ב'. במציאות הלא מוכרת בה אנו מצויים, כשאנו נדרשים לגלות סבלנות, גמישות, יצירתיות וערבות הדדית, הצליח המיזם לגבש ולהעצים את תחושת השייכות והקרבה של קהילת בית הספר – תלמידים, הורים וצוות חינוכי, ולגרום לכל מי שלקח בו חלק להרגיש הכי קרוב שניתן, גם כשהמפגשים נערכים בזום. ההתגייסות והנכונות של הצוות, של הורים ותלמידים, לתרום מזמנם במהלך החופשה לא מובנת מאליה, כך גם התמיכה, ההשתתפות במפגשים וההוקרה לכל מי שהתנדב להעביר את הפעילויות מצד מיכל, דלית קירלי, מנהלת בית הספר ושירי אביב הסגנית".

פרטל הוסיפה: "כיועצת בית הספר, שמחתי לראות את התלמידים שלנו ואת בני משפחתם יוצרים, מתעמלים, אופים, לומדים מוסיקה ואומנות, מקשיבים לסיפורים ועוד, תוך שהם משתפים בחוויות, שואלים שאלות ובעיקר נהנים. כאמא, אני מוקירה ומודה לכל מי שלקח חלק במיזם מיוחד זה, שבזכותו זכיתי לבלות השבוע זמן איכות במפגשים מהנים ומגוונים יחד עם בני הצעיר".

יעל אורון, יו"רית הנהגת ההורים בבית הספר, אמרה: "המיזם ״בגשר שומרים על קשר״ העניק משמעות וערך של ״ביחד״ במיוחד בימים אלו שכל אחד מבודד בביתו ורחוק מחבריו. ההתמסרות של הצוות לילדים יחד עם הנכונות להכניס אותם לביתם הפרטי אפשרה אנושיות, מגע בלתי פורמלי והרגשת רצף, שכה קטועה בימים אלו. התכנים השונים שהועברו הציגו לילדים את הצוות שהשתתף באור קצת שונה מהרגיל, והעשיר אותם בנושאים שלרוב פחות נלמדים בשגרת הלימודים.

התלמידים נהנו ומפרגנים

ולא רק בעלי תפקידים ואנשי מקצוע פרגנו למיזם הנפלא. התלמידים עצמם נהנו מאוד כפי שסיפרו כמה מהם:

מילי רון, תלמידת כיתה ה': "הייתה לי חוויה כייפית בתור משתתפת פעילה באפייה, להכין עם ילדים שאני מכירה ועם המורים בבית שלהם וגם יצאו לי מאכלים טעימים שכל בני הבית אכלו. הייתה לי גם חוויה של נתינה, כשהקראתי סיפור לילדים צעירים ממני.

דניאל מני, תלמיד כיתה ג': "נהניתי לאפות וללמוד דברים מעניינים, היה ממש טעים וכיף". 

עלמה אבנרי, תלמידת כיתה ב': ״ השבוע הזה היה לי כיף והעסיק אותי. נהניתי מהזומים הכייפיים עם דלית המנהלת ועם המורים״.

הראל קינן, תלמיד כיתה ו': "היה כיף לראות שהמורים וההורים רוצים שבית הספר ישמור על קשר במהלך החג דרך העברת שיעורים מקוונים. בעיניי היה נכון לקיים את היוזמה הזו".

נעמי קינן, תלמידת כיתה ב': "כיף שהמורים וההורים מתנדבים ודואגים לנו במהלך החג כדי שלא יהיה לנו משעמם בסגר. אני הכי אוהבת את שיעורי האפייה ואז לאכול עם המשפחה בסוכה. כיף לי לקחת חלק בשיעורים המקוונים וטוב שהמורים וההורים מפנים זמן בשבילנו כי זה כיף".

שרון, אבא לתלמיד כיתה ג': אנחנו ההורים התפעלנו מהמיזם הייחודי, מהתכנים המהנים, נהנינו לראות את בננו לוקח חלק במפגשים, נהנה ומגלה עניין. רעיון מקסים, כיף לשמור על קשר עם הצוות במיוחד בתקופה מאתגרת זו. זכינו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן