אחרי הורי אשכול הגנים "מנור", גם הורי אשכול "בוסתן" ברחוב זרובבל תוקפים את החלטת עיריית רמת השרון לבטל את הצבת המאבטח בכניסה למתחם הגנים. ההורים: "לא מתקבל על הדעת ש-150 ילדים ישארו ללא אבטחה". העירייה: "השער נעול והילדים נמצאים בטוחים בחזקת הגננת והסייעות"

שרון יונתן

מחאת הורי גני הילדים, בנוגע לצמצום המאבטחים, נמשכת. לאחר שבשבוע שעבר הבאנו באתר "שרון און ליין" את טענותיהם של הורי אשכול הגנים "מנור" ברחוב שמואל הנגיד בשכונת מורשה ברמת השרון על הסרת המאבטח, היום אנו מביאים טענות דומות והפעם מהצד השני של העיר – אשכול הגנים "בוסתן" (בתמונה) ברחוב זרובבל בשכונה המערבית.

הכל קורא פה - חודש הקריאה בהרצליה. יוני 2022 שעת סיפור, מופעים והרצאות, אירועים מהספרים. לחץ לצפייה בכל מה שקורא

כזכור, לפני מספר שבועות התקבלה החלטה בעיריית רמת השרון על צמצום תקני האבטחה בתשעה מוסדות חינוך: ביטול מאבטח שני בשער האחורי בשישה בתי ספר וביטול מאבטח יחיד בשלושה אשכולות גנים, החלטה שגררה תרעומת גדולה מצד ההורים. "מהרגע שחזרנו לגן, בערך לפני חודש, הוסר המאבטח בכניסה לאשכול המכיל חמישה גנים ובסך הכל 150 ילדים", אמרה אתמול בכעס אמא לילדה באשכול הגנים בוסתן הממוקם ברחוב זרובבל, לא הרחק מהקאנטרי קלאב.

לדבריה, בשל טענות ההורים התקיימו פגישות עם נציגי העירייה, אך עד כה ללא תוצאות ואבטחה עדיין אין בגן. האמא מתארת את שגרת האבטחה באשכול הגנים: "כאשר הורה מגיע בבוקר עם הילד הוא לוחץ על האינטרקום המיועד לאותו גן ואז הסייעת מגיעה ופותחת את השער. הם עשו מהסייעות "יו יו" והפכו אותן לשומרות. זה חמור מאד כי ברגע שסייעת אחת הולכת לפתוח רק סייעת אחת נשארת עם הילדים. ההנחייה היא לסגור את השער אבל לפעמים ההורה לא שם לב והשער לא ננעל ולמעשה נותר פתוח".

האמא תיארה את תחושות ההורים: "רק השבוע היה אונס בעיר אז למה מחכים? שיבוא איזה פדופיל ויכנס באופן חופשי לגן? ואם השער פתוח, מה הבעיה שילד יצא מהגן ויגיע לכביש הסמוך? אלו דברים שיכולים לקרות בקלות ואז מי יתן את הדעת? זאת פשוט בושה וחרפה שהעירייה חוסכת כסף על חשבון הבטיחות של ילדינו. לא מתקבל על הדעת שכמות של 150 ילדים קטנים יהיו ללא מאבטח לאורך כל שעות הפעילות. איפה נשמע דבר כזה? אם במקרה השער פתוח כל אחד יכול להיכנס לגן בכל זמן נתון. מילא העיר לא נקיה, את זה כבר הבנו, אבל ממתי חוסכים כסף על חשבון בטחון הילדים?"

ההורים מרגישים כי השינוי בהסדרי האבטחה נעשה בחסות משבר הקורונה: "אחרי כל כך הרבה זמן שהילדים היו בבית, ההורים רק רצו שגני הילדים יפתחו והשגרה תחזור ולכן ההורים לא היו מספיק עירניים לשינוי באבטחה וזה עבר לנו מתחת לרדאר. בשגרה רגילה דבר כזה לא היה מתקבל על ידי ההורים והייתה קמה צעקה גדולה שהייתה מונעת את השינוי הלא הגיוני הזה. חבל מאוד שהעירייה ניצלה את משבר הקורונה לשינוי הסטטוס קוו".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה מאמין שעלינו לעשות הכל כדי להשקיע כמה שיותר בליבת החינוך ובפדגוגיה. זו ההשקעה האמיתית בעתיד הילדים שלנו. לדוגמא, עיריית רמת השרון מממנת סייעת שניה לכל הגנים על חשבון העירייה, מאפשרת סייעות אישיות גם לילדים שטרם קיבלו זכאות ממשרד החינוך ועוד. משכך, ואחרי בחינת החלופות, הוחלט שזה לא סביר להקצות כ- 2 מיליון שקלים בשנה על מנת להוסיף תקני אבטחה בגנים ובבתי ספר. השער נעול והילדים נמצאים בטוחים בחזקת הגננת והסייעות. את מיליוני השקלים שנחסוך נשקיע כולם בחינוך".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, ציינה כי היא מתנגדת להחלטת ראש העירייה לביטול האבטחה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן