עיריית רמת השרון החליטה היום לממן את הסעות תלמידי החינוך המיוחד. ראש העירייה, אבי גרובר, ציין כי העירייה תדרוש ממשרד החינוך לקחת אחריות על ההסעות. סגניתו, דוברת וייזר, הייתה תקיפה יותר והסבירה בדיוק מה היא חושבת על התנהלות המדינה

שרון יונתן

עיריית רמת השרון הודיעה היום (חמישי) כי תממן את ההסעות תלמידי החינוך המיוחד וזאת לאחר שהמדינה אינה מוכנה לממן את ההסעות למרות שהחליטה על החזרת הלימודים במסגרת זו. החלטת העירייה נובעת מהרצון לעזור להורים שילדיהם לומדים מחוץ לעיר והם צריכים להסיע אותם הלוך וחזור לשעות ספורות של לימודים.


אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, אמר: "הסעת ילדים עם מוגבלויות לבית הספר אינה הטבה אלא שרות שהילד חייב לקבל ואנחנו נספק אותו בכל מקרה. לכן החלטנו להעביר לכך תקציב כבר היום. במקביל אנחנו נפנה למשרד החינוך על מנת שייקח אחריות על ההסעות וייתן את המענה שהוא מחויב לו להורים".

דוברת וייזר, סגנית ראש העיריה ומחזיקת תיק החינוך, הוסיפה: "מדובר בילדים בעלי מוגבלות קשה ושוב אנחנו רואים שהמדינה חוסכת על גב הוריהם. מיד שנחשפנו לסוגיה פניתי לראש העירייה והחלטנו שנפתור את הסוגייה מהתקציב העירוני. אני נדהמת מהישראבלוף של המדינה שנותנת ביד שמאל חינוך ועוצרת ביד ימין את ההסעות".

חזרה לשגרה


כ- 60 אחוזים מתלמידי החינוך המיוחד ברמת השרון חזרו השבוע ללמוד כפי שהוחלט בתחילת השבוע על ידי הממשלה. בעירייה ציינו כי הלימודים מתקיימים עד 3 פעמים בשבוע כאשר כל יום נמשך עד 3 שעות תוך כדי מתן ענה טיפולי של 2 אנשי צוות עם קבוצה של עד שלושה תלמידים בלבד.

בעירייה ציינו כי הילדים מגיעים לבתי הספר על ידי הוריהם, כאשר מדובר בכיתות חינוך מיוחד הנמצאות במרכזי הפעלה בחט"ב קלמן ובבית הספר היסודי אמירים. גני החינוך המיוחד ממשיכים לפעול כרגיל. בעירייה ציינו כי בשל קשיי הגעה היו הורים שבחרו לא לשלוח את ילדיהם ללימודים וכאלו שבחרו לקבל מענה ממוקד ההפעלה של האגף לשירותים חברתיים. כאמור, היום בצהריים הוחלט בעירייה לממן את ההסעות לרווחת תלמידי החינוך המיוחד והוריהם.