כחלק מהמאבק בין הסתדרות המורים למשרד החינוך פנתה יו"ר הסתדרות המורים סניף הרצליה למנהלי בתי הספר והמורים ודרשה מהם להפסיק את הלמידה מרחוק. יעקב נחום, ראש אגף החינוך בעיריית הרצליה, יצא בפוסט נוקב כנגד התנהלות הסתדרות המורים.

שרון יונתן

"העירייה אינה המעסיק שלכם" כך פנתה אתמול לאה סאני, יו"ר הסתדרות המורים סניף הרצליה, למנהלי בתי הספר בחטיבות הביניים, ביסודיים ולגננות. הפניה נעשתה לפני ההסכם שהושג הלילה בין הסתדרות המורים למשרד החינוך שבעקבותיו הלמידה מרחוק תחזור לפעול בכל הארץ.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

בהרצליה, כזכור, הלמידה מרחוק לא הופסקה וביום חמישי שעבר הודיעה העירייה כי הלמידה נמשכת כרגיל על ידי מימון של העירייה.

בהסתדרות המורים לא אהבו, בלשון המעטה, את העובדה כי בהרצליה נמשכה הלמידה מרחוק ואתמול שיגרה לאה סאני מכתב חריף למנהלים בהרצליה ובו כתבה:

"אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מערכת החינוך מושבתת מפאת מגפת הקורונה. אני פונה אליכם ומבקשת כי תשתפו פעולה עימנו. שר החינוך ומנכ"ל משרד החינוך חושבים  שהמנהלים הגננות והמורים צריכים לעבוד בחינם. אם תמשיכו לדוור את מה ששולח משרד החינוך ותמשיכו בלמידה מרחוק תפגעו קשות במו"מ ובשכרכם. ידוע לי כי עיריית הרצליה הבטיחה לתגמל את אנשי החינוך על עבודתכם. העירייה אינה המעסיק שלכם. תנו לנו כאיגוד מקצועי את המנדט לפעול  למען זכויותיכם ושכרכם".

בעיריית הרצליה סירבו להתייחס לתוכן מכתבה של סאני ורק אמרו בתגובה: "בהרצליה הלמידה מרחוק לא הופסקה".

בעקבות הפרסומים על כך שהסתדרות המורים הפעילה לחץ על המנהלים והמורים שלא לקיים את הלמידה מרחוק, פירסם אתמול יעקב נחום, ראש אגף החינוך בעיריית הרצליה, פוסט נוקב בפייסבוק כנגד הסתדרות המורים:

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

"נציגי הסתדרות המורים, זה לא הזמן! עם כל ההערכה, אנחנו לא בימים רגילים. שנו את ההחלטה! כולנו נמצאים בשעת משבר לאומי ועולמי. ישנן משפחות רבות שנמצאות בשלבי התפרקות חומרית ונפשית ומצוקות נפשיות בקרב ילדים. זו לא העת למאבקים. לא כעת ובוודאי לא בעת משבר לאומי. זו עת להתעלות מעל מחלוקות וויכוחים, לסולידריות חברתית, למנהיגות ערכית, ערבות הדדית, פשרות ודוגמה אישית. אנחנו לא בימים רגילים. אנו מחנכים את ילדינו לערבות הדדית שנמדדת במעשים. כך מחנכים מנהלים, גננות ומורים, גם אם להם ארגוני עובדים. אי אפשר לשבור את כל הכלים, במיוחד לא בימים אלו".

בסיום הפוסט פירגן נחום לאנשי ההוראה: "אנו מצדיעים למנהלים ולמנהלות, לגננים ולגננות, למורים ולמורות, על ההתגייסות, רוח העשייה, האכפתיות וערבות הדדית במיוחד בעת משבר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן