תלמידי כיתות א' עד ג' חזרו אתמול ללימודים, אבל מתברר שהשמיכה קצרה והלמידה מרחוק לתלמידי ד' עד ו' נפגעה. משרד החינוך: "הלמידה מרחוק נמשכת בכל בתי הספר"

שרון יונתן

צילום אילוסטרציה: CDC on nsplash

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

הורים לתלמידים בכיתות ד' עד ו' בהרצליה טוענים כי החזרה ללמידה של תלמידי כיתות א' עד ג' פוגעת בלמידה מרחוק של ילדיהם. הסיבה: מורות ומורים המלמדים את שלוש השכבות הבוגרות בבתי הספר היסודיים הוסבו לעזרה, החל מאתמול, לחזרת הכיתות הנמוכות וכל זאת על חשבון הלמידה מרחוק.

אמא לתלמידה בכיתה ד' העלתה פוסט בדף הפייסבוק של הנהגת ההורים העירונית בהרצליה ובו כתבה: "על אף הוראת משרד החינוך, כי תלמידי ד' ימשיכו בשגרת הלמידה מרחוק, נתבשרנו הערב כי ממחר למעשה בוטלה מערכת הלימוד מרחוק שעבדה באופן יוצא מן הכלל בשבועיים האחרונים וכללה 2-3 שיעורים בזום ביום בקבוצות קטנות ו 2-3 עבודות בתרגול עצמי. למעשה פתיחת בתי הספר במתכונת של חצאי כיתות משמעותה כי מורי ד'-ו' כרגע מגויסים ללמד את השכבות הצעירות ולמחצית מתלמידי בית הספר אין כרגע פתרון. לא ברמה פיזית ולא ברמת המשך הלימודים מרחוק. בפועל זו אפליה של תלמידי ד' עד ו' ושל זכותם לחינוך חובה כשל כל התלמידים".

לאמא יש פתרונות למצב: "יש איך לפתור את הדברים בצורה פחות מזיקה לשכבות אלו. אפשר להביא כוח אדם אחר לסיוע בלימוד והשגחה על השכבות הצעירות ואפשר גם לתת למורות הוותיקות או אלו שנבצר מהן להגיע פיזית ללמד מהבית את אותם תלמידים שאמורים ללמוד מהבית עד שאין פתרון לכולם לא צריך להסכים לשום מתווה חלקי".

מורה בבית ספר יסודי בהרצליה התייחסה לנושא: "הלמידה מרחוק לא בוטלה אבל בהחלט צומצמה. אי אפשר לדרוש ממורים של כיתות ד' עד ו' ללמד יום שלם בכיתה כדי למלא חוסר כח אדם וגם ללמד 5 שעות בלמידה מרחוק. הפגיעה היא בעיקר כי המורות לא זמינות לילדים בשעות הבוקר. לפחות העירייה פתחה למורות שמרטפיות בתוך בית הספר שיהיה סידור לילדים בגילאי גן וזה מאפשר למורות לבא וללמד בראש שקט".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה:

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

הלמידה מרחוק נמשכת בכל בתי הספר. צורת הלמידה משתנה מבית ספר אחד לשני וזאת בהתאם למספר המורים, גודל בית הספר והאפשרויות לגייס מתנדבים. מחנכי הכתות בונים לתלמידים מערכי שעות לכל השבוע ועושים את המקסימום כדי לענות על כל הצרכים. 

מהעירייה נמסר בתגובה:

נושא זה הינו בסמכות ואחריות משרד החינוך. אכן זוהי מדיניות המשרד, כתוצאה מהצורך בתיגבור במורים כדי לאפשר למידה של תלמידי א-ג בקבוצות מצומצמות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן