השכבות הצעירות ב-16 בתי הספר היסודיים בהרצליה חזרו הבוקר ללימודים. בעירייה טוענים כי נערכו בצורה המיטבית לקליטת התלמידים, על פי הנחיות משרד הבריאות. המורים התרגשו לקלוט את התלמידים, אבל מתברר שגם התלמידים התרגשו לא פחות

שרון יונתן

צילום : באדיבות דוברות העירייה

לאחר אין ספור דיונים, ישיבות, היערכויות, הבוקר זה סוף סוף קרה ומערכת החינוך בהרצליה חזרה לעבוד, אם כי באופן חלקי. ב-16 בתי הספר היסודיים החלה היום הלמידה של תלמידי כיתות א' עד ג' וזאת לאחר שאתמול פנו מורים בבתי הספר לראש העירייה, משה פדלון, בדרישה לדחות את החזרה ללימודים. העירייה סירבה לדרישה וכאמור היום חזרו השכבות הצעירות ללימודים. בעירייה ציינו הבוקר כי כניסת התלמידים לבתי הספר התבצעה על פי הנחיות משרד הבריאות וההתרגשות הגדולה הייתה מהולה גם בצער של המורים על חוסר היכולת לחבק את התלמידים. מתברר שגם התלמידים התרגשו לא פחות כפי שתראו בסרטון המצורף לכתבה בו מספרת אורי כהן מכיתה א'2 בבית הספר ויצמן בהרצליה על ההכנות לקראת החזרה ללימודים והגעגוע לבית הספר ולחבריה לכיתה.

בעירייה נאמר כי: "עיריית הרצליה נערכה תפעולית וארגונית לקראת הפתיחה מחדש ודאגה לסביבת לימודים בטוחה, הכוללת את כל אמצעי המיגון הנדרשים להתגוננות בפני נגיף הקורונה – מסכות, חומרי חיטוי, כפפות, אלכוג'ל. בנוסף לחלוקת ציוד המיגון האישי, דאגה העירייה גם למערך הסברה מפורט של כללי ההתנהגות החדשים, לתלמידים ולמורים. הנושאים של אופן שיבוץ התלמידים, חלוקת התלמידים לכיתות והתכנים הפדגוגיים – בוצעו על ידי אגף החינוך בתיאום עם משרד החינוך".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון בירך את התלמידים על שובם ללימודים ואמר: "ההחלטה לשוב ולייצר שיגרת לימודים, גם תחת מגבלות הקיימות, היא חשובה ומשמעותית עבור הילדים, ההורים והמורים, ולכן פעלה העירייה בכל האמצעים העומדים לרשותה ועשתה מאמצים אדירים על מנת ליישם את מתווה הממשלה ולהחזיר את הילדים לבית הספר". פדלון ציין כי העירייה נערכת כעת לפתיחה מחודשת מחר של הלימודים  בכיתות י"א – י"ב ועל פי המתווה ילדי הגנים יחזרו לגן מיום ראשון הבא.


מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא: "מדובר במשימה מורכבת ושיתוף הפעולה הבין אגפי המצוין שלנו הוא המאפשר את העמידה ביעדים. אני מבקש להודות ולהוקיר את מנהלות ומנהלי, מורות ומורי בתי ספר וצוותי המנהלה – הם "חוד החנית" שעומד בפני המשימה המאתגרת ואנו מחויבים לחבק, לסייע ולהקל עליהם ככל הניתן". 

אורי כהן, תלמידת כיתה א'2 בבית הספר ויצמן בהרצליה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן