פחות מיממה לפני החזרה המתוכננת ללימודים בכיתות א' עד ג', פנו היום מורים בבתי ספר יסודיים בהרצליה לראש העירייה, משה פדלון, ודרשו לדחות את החזרה ללימודים. בעירייה דוחים את טענות המורים ומציינים כי נעשו כל הפעולות הנדרשות והלימודים יחודשו מחר כמתוכנן

שרון יונתן

צילום אילוסטרציה: CDC on unsplash

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

מורי בתי הספר היסודיים בהרצליה פנו היום (שבת) לראש העירייה, משה פדלון, בדרישה שלא לפתוח מחר את הלימודים בכיתות א' עד ג'. כזכור, אתמול פרסמנו באתר "שרון אונלייין" כי העירייה החליטה, בעקבות הנחיית הממשלה, להחזיר את השכבות הצעירות ללימודים כבר מחר, וזאת בניגוד לצעד שנקטו מספר ערים, ביניהן ת"א, רמת השרון, ר"ג ובת ים, שהחליטו לא להחזיר את הלימודים כבר מחר.

מורים בבתי הספר היסודיים בהרצליה מביעים את מחאתם על פתיחת הלימודים, לטענתם תוך סיכון חיי הילדים והמורים. ביממה האחרונה הגיע קול זעקה גדול מהמורים העובדים בבתי הספר אשר מוחים על כך שהם נזרקים מחר כשפני ניסיון, לדבריהם. המורים טוענים כי במהלך היום נעשו ניסיונות הידברות עם בכירים בעירייה אולם התשובות שקיבלו לא מספקות. לטענתם, רבים מההורים ומנהלי בתי הספר תומכים בעמדתם.

המורים העבירו היום מכתב בהול לראש העירייה, משה פדלון, וביקשו ממנו שידחה את החזרה ללימודים. לטענתם, הכיתות לא מוכנות ולא ערוכות לקליטת תלמידים, לא עברו חיטוי באופן יסודי על פי הנחיות משרד הבריאות. עוד טוענים המורים כי אין מענה למורות עם ילדים קטנים מאחר והגנים הפרטיים והעירוניים לא פועלים עדיין, ואין מענה גם למורות הנמצאות בקבוצות סיכון.

עוד טענו המורים כי ישנה חשיפה מוגברת לכמות גדולה של ילדים המסכנת את בריאותם וכי לפי המתווה נאסר למדוד חום לילדים אלא להתבסס על מסמך שעליו חתום ההורה. המורים טוענים עוד כי כרגע יש איש ניקיון אחד בכל בית ספר שאינו יכול לעמוד בדרישות ההיגיינה הנדרשות לאור המצב.

כמו כן, טוענים המורים כי אין באפשרותם לספק את משמרות הזהירות בדרכים לילדים בעת חציית כבישים. המורים טוענים עוד כי מורות לכיתות ד' עד ו' הפכו לכלבויניק ואין זה ריאלי לבקש מהם למלא חורים במערכת. "מורות נדרשות ללמד מקצועות שלא הוכשרו לכך ואינם בתחום הדעת שלהם. מורות אינן בייביסיטר", כתבו המורים.

חזקים ביחד. לנדוור

לסיום כתבו המורים: "אנו מרגישים נטושים ושקולנו לא נשמע ושמערכת החינוך בכלל וראשות העיר הרצליה בפרט מפקירים את ציבור המורים ללא מתן מענה מתאים. מעבר לכך, ישנה תחושה שהמערכת מקריבה את המורים לצרכים אינטרסנטיים. אנו רוצים ומעוניינים לחזור לבתי הספר, אך בצורה מאורגנת ומתוכננת. אנו מבינים את הצורך להחזיר את המשק לפעילות, אך לא על גבם של ציבור ההוראה".

המורים דורשים: "אנו מבקשים לעכב את פתיחת בתי הספר ולקיים רב שיח עם הנהגת ההורים, ראש העירייה ומנהלי מחלקת החינוך כמו גם מנהלות בתי הספר בכדי שנמצא את המסלול הנכון להחזיר את כולנו למה שאנו הכי אוהבים ומחכים לו אך בבטחה".

העירייה בתגובה: הלימודים יפתחו מחר

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה:

"מדובר במכתב אנונימי ולא ברור מי ומה עומד מאחורי תוכן הדברים. עיריית הרצליה פותחת מחר בבוקר את בתי הספר על פי הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות. בהתאם להנחיות אלו, העירייה התארגנה ליצירת סביבת לימודים בטוחה והגיינית, הכוללת את כל אמצעי המיגון הנדרשים להתגוננות בפני נגיף הקורונה – מסכות, חומרי חיטוי, כפפות, אלכוגל –  ובנוסף לחלוקת ציוד המיגון האישי, דאגה העירייה גם למערך הסברה מפורט של כללי ההתנהגות החדשים, לתלמידים ולמורים. כל הנושאים של אופן שיבוץ המורים, חלוקת תלמידים לכיתות והתכנים הפדגוגיים בוצעו על ידי אגף החינוך בתיאום עם משרד החינוך, אשר עידכן את העירייה כי הכל מוכן וערוך לתחילת הלימודים. אגף החינוך נימצא בקשר מתמיד ועונה באופן מפורט על כל השאלות שעולות ביומיים האחרונים מהמנהלים, המורים ומהורים ועד כה נרשמה התגייסות מלאה של צוותי ההוראה לחזרה לשגרת העבודה וההורים מעריכים מאוד את מאמצי העירייה להחזיר את הילדים לשגרת הלימודים. גם בשעות אלו ממש, מצויה הנהלת עיריית הרצליה בקשר הדוק עם כל המנהלות, הצוותים והנהגת ההורים העירונית להבטיח את פתיחתם הטובה והבטוחה של כל בתי הספר היסודיים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן