בניגוד למספר ערים גדולות, בעיריית הרצליה החליטו לפתוח את הלימודים בכיתות א' עד ג' ביום ראשון הקרוב. בעירייה מסבירים מדוע הלימודים בכיתות י"א ו-י"ב יפתחו בהמשך השבוע

שרון יונתן

עיריית הרצליה החליטה היום (שישי), בעקבות הנחיות הממשלה, כי הלימודים בכיתות א' עד ג' יפתחו ביום ראשון ואילו תלמידי כיתות י"א- י"ב יחזרו ללימודים בהמשך השבוע. בהרצליה החליט לפתוח את הלימודים בשלוש השכבות הצעירות בבתי הספר היסודיים וזאת בניגוד למספר רשויות כמו ת"א, ר"ג ובת ים שהודיעו כי לא יפתחו את הלימודים ביום ראשון. בעירייה ציינו כי למרות שכל גני הילדים בעיר מוכנים ומצוידים לקבלת הילדים באופן בטוח, העירייה נאלצת להמתין להחלטת הממשלה בנושא.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

בעירייה הדגישו כי פעילות חידוש מערכת החינוך בעיר תתבצע תוך עמידה בכל התנאים התברואתיים שנקבעו על ידי משרד הבריאות והנחיות משרד החינוך. בעייריה ציינו כי למרות שהושלמו כל ההכנות הלוגיסטיות-מנהלתיות בגני הילדים, מתוך כוונה להחזירם לפעילות – בשלב זה אין לכך אישור ממשלה. לימודי החינוך המיוחד ממשיכים במתכונת מצומצמת, כפי שהיה עד כה, ומוכנים לכל שינוי על פי החלטת הממשלה.


ראש העירייה, משה פדלון, אמר: "עיריית הרצליה נערכה מבעוד מועד לקראת פתיחת הלימודים בגני הילדים וכיתות א'-ג', על פי המתווה שקבע השבוע משרד החינוך. למרות ההשקעה הלוגיסטית האדירה בפתיחה המחודשת של הגנים והכנתם המלאה עם הצוותים וכל הציוד הנדרש הודיעה הממשלה של נוכל לפתוח אותם כבר ביום ראשון. לעומת זאת, רק לפני דקות אחדות, בצהרי שישי, הודיעה הממשלה על חזרתם ללימודים של כיתות י"א-י"ב וזאת בניגוד למתווה שהסתמן עד כה. לכן, בכדי להיות מוכנים כראוי ולא לסכן את בריאותם של המורים והתלמידים דוחה העירייה את חזרתם להמשך השבוע הקרוב. השמרטפיות לילדי צוותי הרפואה ימשיכו את פעילותן החשובה גם כעת".

יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה: כבר מהשבוע שעבר הכנו את הגנים וכיתות א'-ג' לקראת החזרה ללימודים, על פי המתווה. הממשלה שינתה את המתווה ורק ברגע האחרון הודיעה על חזרתם ללימודים גם של כיתות י"א-י"ב, החלטה שאינה מציאותית ובלתי אפשרית בכל הקשור להכנת המוסדות ומיגונם בפני הקורונה. התארגנות זו תתבצע בימים הקרובים ובהמשך השבוע נוכל לאפשר סביבת לימודים מוגנת גם לצוותי החינוך וגם לתלמידים שבכיתות י"א ו-י"ב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן