בעיריית הרצליה החליטו לא לקחת סיכונים ולהחזיר את הלמידה מרחוק באופן חלקי בחטיבות הביניים ובתיכונים. מערכת השעות ואופן הלמידה יקבעו על ידי מנהלי בתי הספר. ד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך: "אני בטוח שנצלח גם את התקופה המורכבת הזו"

שרון יונתן

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

מקרי ההידבקות במוסדות חינוך ברחבי הארץ החזירו, באופן חלקי, את הלמידה מרחוק בחטיבות הביניים ובתיכוניים בהרצליה. ד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך, הודיע היום (שישי) כי "על מנת לחסוך חשיפה וסיכון, ולתת מענה לילדים אשר הם או בני משפחותיהם בקבוצת סיכון, ראש אגף החינוך בשיתוף הפיקוח אישרו גמישות פדגוגית ושילוב למידה מרחוק עם למידה בכיתות".

נחום הודיע כי החל מהשבוע גם חטיבות הביניים והתיכוניים, יחלו בלמידה שחלקה תהיה בתוך מסגרות החינוך וחלקה בלמידה מרחוק לסירוגין, כאשר כל בית ספר יקבע את מערכת הלימודים. "מנהלי בתי הספר יקיימו גמישות פדגוגית מערכתית שזו עשויה להיטיב עם צוות המורים והתלמידים בצפיפות הקיימת בכיתות הלימוד ובהפסקות", כתב נחום להורים: "מנהלי בתי הספר יעדכנו אתכם במערכות החדשות. מצד אחד ייתנו מענה פדגוגי ברוח המאה ה-21 ומצד שני יקלו בשגרת היום ויתנו מענה גם לתלמידים שנעדרים מבית הספר עקב סיכונים בריאותיים. אני בטוח שנצלח גם את התקופה המורכבת הזו".

נחום הוסיף: "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת, מלווה בהנחיות שחלקן אינן מתיישבות עם המציאות המורכבת שבה אנו חיים, בעיקר כשמדובר על בריאות הציבור במרחב הציבורי. עם זאת, קיים בנו רצון עז לחזור לשגרת חיים נורמלית, לשמור על כלכלת המשק בכלל וכלכלת המשפחה במיוחד. כדי לקיים שגרת חיים כזו, בצל הקורונה, אנחנו מחויבים להקפיד על אורחות חיים שמותאמות למציאות החדשה שאיננו רגילים לה. לכן אנחנו המבוגרים, נצטרך גם כעת, להנחות את ילדינו ובעיקר לשמש דוגמא אישית ולנהוג על פי הנחיות משרד הבריאות ולהקפיד ביתר שאת על ההנחיות במרחב הציבורי. שמירה על בריאותם של התלמידים, צוות המורים והגננות בסיטואציה זו, איננה ניתנת לפשרות והיא הכרחית כדי שנוכל להמשיך ולנהל שגרת חיים בצל נגיף הקורונה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן