מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מתנגדת להתקנת מצלמות בכיתות הלימוד ותוקפת את התנהלות העירייה: "עיריית הרצליה אינה מוסמכת להחליט על חזרה של מערכת החינוך או על מתווה לפיו תתקיים הלמידה". בשל כך, פרסמה הבוקר עיריית הרצליה מתווה חדש לחזרה ללימודים

שרון יונתן

עיריית הרצליה הודיעה לפני זמן קצר על שינוי במתווה החזרה לימודים, אותו פרסמה רק לפני יומיים. על פי המתווה החדש, תלמידי כיתות א' עד ד' ילמדו חמישה ימים בשבוע (ראשון עד חמישי) ולא שישה כפי שהודיעה העירייה במתווה שלשום ואילו תלמידי כיתות ה'-ו' לא יחזרו בשלב זה ללימודים וישארו ללמוד מהבית.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

השינוי במתווה הגיע בעקבות התנגדות נחרצת מצד הסתדרות המורים למתווה שהוציאה עיריית הרצליה לפני יומיים לפיו תלמידי א'-ב' ילמדו שישה ימים בשבוע ותלמידי ג' עד ו' ילמדו שלושה ימים בשבוע, כאשר בשלושת הימים האחרים ילמדו מהבית בלמידה אינטראקטיבית באמצעות מצלמות שיותקנו בכיתות ויצלמו את מהלך השיעור.

במכתב ששיגרה אתמול (שלישי) יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, לראש העירייה משה פדלון, היא מתחה ביקורת נוקבת על התנהלות העירייה: "כידוע לך, על פי המצב המשפטי הקיים לא ניתן להתקין, לא כל שכן להפעיל, מצלמות בכיתות הלימוד, כך שלא ברור על מה נסמכת עיריית הרצליה בהחלטותיה המנוגדות לדין כאמור. יתרה מכך, בכל הכבוד הראוי, עיריית הרצליה אינה מוסמכת להחליט על חזרה של מערכת החינוך או על מתווה לפיו תתקיים הלמידה ובוודאי שאינה מוסמכת להנהיג "מודל ארצי". הסתדרות המורים רואה בחומרה רבה התנהלות המתיימרת ל"הנחית" על עובדי הוראה כללים ודרכי התנהלות הפוגעים בתנאי עבודתם, מה גם שעיריית הרצליה איננה המעסיק של עובדי ההוראה. לאור זאת, אנו דורשים להימנע מהתקנת מצלמות כמתחייב על פי כל דין, שאם לא כן נפעל בכל האמצעים הארגונים המשפטיים העומדים לרשותנו".

בהודעה שהוציאה העירייה הבוקר נכתב: מאחר שמשרד החינוך טרם אישר הרחבת המתווה ללימודים בבתי הספר לשכבות ה' עד ו', כפי שהציעה עיריית הרצליה, ובכדי שלא לחכות עד לרגע האחרון, גיבש אגף החינוך את המתווה הבא: כיתות א'-ד' ילמדו חמישה ימים בשבוע (ימים ראשון עד חמישי) בבית הספר בשעות 8:00 עד 13:00, כאשר כל כיתה תחולק לשתי קפסולות ואילו תלמידי כיתות ה'-ו' ימשיכו ללמוד מהבית ויתקיימו רק מפגשים חברתיים עם מחנכות הכיתות במרחבים פתוחים בקבוצות של עד 15 תלמידים. בנוסף, ייהנו התלמידים מפעילויות בלתי פורמליות מחוץ לבתי הספר במרחבים הציבוריים, תוך שמירה והקפדה על הנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן