לבני הנוער נמאס לשבת בבית וללמוד בזום והם לא מבינים מדוע הקניונים יפתחו הרבה לפני שהם יחזרו לבתי הספר, אי שם באמצע ינואר. מועצת התלמידים והנוער הארצית יצאה הבוקר בביקורת חריפה ונוקבת כנגד משרד הבריאות: "משרד הבריאות מפקיר דור שלם ומחרב את עתידו ואנחנו בסוף סדר העדיפויות. משרד הבריאות מעדיף את הקניונים על פני העתיד של מיליון בני ובנות נוער שהופקרו". יו"ר המועצה פנה לראש הממשלה והציג בפניו את הקשיים והפתרונות הנדרשים

שרון יונתן

בעוד שחזרתם של ילדי הגנים נראית באופק ולאחר מכן חזרתם הצפויה של תלמידי כיתות א' עד ד', לשאר התלמידים אין כרגע אופק מאחר שעל פי המתווה שהוצע על ידי משרד הבריאות תלמידי כיתות ה' עד י"ב אמורים לחזור לבתי הספר רק בעוד כשלושה חודשים, אי שם באמצע ינואר, כחלק מהשלב השמיני של היציאה מהסגר.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

למועצת התלמידים והנוער הארצית נמאס והבוקר הם הוציאו הודעה חריפה מאוד ויוצאת דופן כנגד משרד הבריאות. "התלמידים בסוף סדר העדיפויות. משרד הבריאות מעדיף את הקניונים על פני העתיד של מיליון בני ובנות נוער שהופקרו", נכתב בהודעה שהוציאה המועצה, "בעוד שבני הנוער, כשאר המדינה נכנסו לסגר תחת מגבלות חמורות מתבהר כי משרד הבריאות רואה אותם כאזרחים סוג ב', שם בראש אינטרסים כלכליים, ללא שום קשר לשיקולים אפידמיולוגיים ובוחר לפתוח את כלל המשק לרבות קניונים, מסעדות ובתי קפה".

במועצת התלמידים והנוער הארצית תוקפים: "למרות שהלמידה בזום לא אפקטיבית וישנם מאות אלפי תלמידים ללא אמצעים לקיים אותם – משרד הבריאות מצפה שנשב בבתים חודשים וכך נתכונן לבגרויות. למרות שאין שום היגיון בלהשאיר מקום למפגשים חברתיים לא מפוקחים שאין בהם שמירה על ההנחיות – משרד הבריאות הופך את בית ספר שיש לנו בו שליטה על חשיפה ועל קפסולות ושמירה על ההנחיות לאויב ומצפה שישאר סגור למשך חודשים".

התלמידים: משרד הבריאות מפקיר דור שלם

התלמידים לא חסכו בביקורת קשה: "משרד הבריאות, קחו אחריות. אתם מפקירים מהמשרד הממוזג שלכם דור שלם ומחרבים את עתידו כי אינטרסים כלכליים של קבוצות לחץ עובדים על השיקולים "האפידימיולוגיים" שלכם בצורה חזקה יותר. מה השוני בין בית ספר לקניון? שבבית ספר בטוח יותר! ולמרות שהנתונים של משרד הבריאות עצמו מצביעים על כך הקניונים יפתחו בשלב השלישי".

הבוקר (שלישי) פנה יושב ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית, איתי קרויטורו, לראש הממשלה ושרי קבינט הקורונה, הציג את הקשיים וההצעות ודרש לאפשר קיום של קבוצות למידה קבועות בבתי התלמידים על מנת לייצר מסגרת חברתית ולימודית ראויה, קיום תגבורים בקבוצות קטנות, באופן פרונטלי בבתי הספר בהתאם לצורך הלימודי, בדגש על תלמידי הכיתות הניגשות לבגרות בשלב ראשון.

קרויטורו במכתבו: "אין לצפות כי מאות אלפי בני נוער שסובלים מחוסר יכולת לפגוש את חבריהם במשך מספר חודשים ישבו בחיבוק ידיים ולא יקיימו מפגשים חברתיים נרחבים, בלתי מפוקחים ולא פעם ללא שמירה על ההנחיות כאשר המסעדות, הקניונים ובתי הקפה עתידים להיפתח טרם בתי הספר העל יסודיים. להיפך, שחרור המגבלות ללא קיומן של מסגרות חברתיות ולימודיות תביא לפורקן עול ולקיום מפגשים נרחבים אף יותר כמו מסיבות".

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן