אגף החינוך ועיריית רמת השרון פתחו את השנה האקדמית בתוכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל: מסלול לימודים לתואר שני בניהול וארגון החינוך במסלול הרשותי במכללת סמינר הקיבוצים במטרה להכשיר עתודה מנהיגותית-חינוכית מקרב צוותי החינוך ותושבי העיר

שרון יונתן

אגף החינוך בעיריית רמת השרון פתח השבוע את שנת הלימודים האקדמית בתוכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל, המכשירה עתודה מנהיגותית-חינוכית מקרב צוותי החינוך ותושבי העיר, באמצעות לימודים חדשניים לתואר שני M.Ed ב"ניהול וארגון מערכות חינוך" של סמינר הקיבוצים.

התוכנית, המצטרפת למסלול הכשרת המורים לתושבי העיר שנפתחה בעיר לפני שנה, הינה פרי שיתוף פעולה בין אגף החינוך בעיריית רמת השרון לסמינר הקיבוצים והיא תפעל בשותפות ולצד שתי רשויות שכנות מהשרון (מ.א. דרום השרון ורעננה).

במסגרת לימודי התואר השני, קבוצת הסטודנטים והסטודנטיות מהעיר, יירכשו השכלה רחבה ומיומנויות מתקדמות בתחומי הניהול, המנהיגות החינוכית-חברתית, מדיניות החינוך והובלת הלמידה וההערכה באופן המותאם למאה ה-21 ולתמורות העולמיות והמקומיות, הפוקדות את מערכת החינוך בישראל ובעיר. התוכנית אף כוללת למידה של תכנים רלוונטיים למערכת החינוך ברמת השרון לאור החזון החינוכי העירוני ובמטרה לקדם את יישומו.

הלמידה בתכנית הינה בעלת אוריינטציה מחקרית-יישומית, והיא מבקשת לקדם כבר במהלך תקופת הלימודים את מוסדות החינוך בהם לומדים הסטודנטים, כמו גם את מערכת החינוך העירונית כולה באמצעות הובלת מיזמים חדשניים ופורצי דרך. בסיום לימודיהם, מוסמכי התכנית יוכלו להשתלב בתפקידי מנהיגות במערכת החינוך העירונית ולסייע בהמשך קידומה.

 דוברת וייזר, סגנית ומ"מ ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, סיפרה: "המטרה העיקרית היא להכשיר עתודה מנהיגותית חינוכית מקרב צוותי החינוך ותושבי העיר. אני מאמינה ובטוחה כי מהלך זה יתרום להעצמת הסטודנטים ויפיק מהם את המיטב לטובת התלמידים והקהילה בעיר. את הסטודנטים ילוו מנטורים אקדמיים כדי למקסם את יכולתם. בנוסף, שיתוף עם סטודנטים נוספים מהרשויות השכנות יניב שיתופי פעולה הנוגעים לחדשנות ושינוי הקיים. אני מאמינה ובטוחה כי מהלך זה יתרום להעצמת הסטודנטים ויפיק מהם את המיטב לטובת התלמידים והקהילה בעיר".

שלומית שפיגלבלט, ראש אגף החינוך בעירייה, מסרה: "אני גאה על שיתוף הפעולה עם סמינר הקיבוצים בקידום תוכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל של תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, שמחד מטפחת ומכשירה עתודה מנהיגותית ניהולית מקומית ומאידך מציבה את רמת השרון בחוד החנית בקידום תהליכים חינוכיים חדשניים, תוך שילוב האקדמיה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן