סערה במערכת החינוך ובקרב הורים לתלמידי בתי ספר יסודיים בעקבות הפוסט שפירסמה הבוקר דוברת וייזר (בתמונה), סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, בעקבות ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שהתקיימה אתמול בזום. בפוסט קוראת וייזר שלא להקים את בית הספר היסודי בחורשת העמל אלא להעבירו למבנה בית הספר "אור השחר".

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

כפי שפרסמנו אתמול ב"שרון און ליין", נמשכת המחלוקת העזה לגבי מיקום בית הספר היסודי החדש, כאשר מצד אחד הורים לתלמידי בית הספר יעל רום תומכים בעמדת ראש העירייה, אבי גרובר, להקימו בשטח חורשת העמל ומנגד תושבים המתגוררים בסמוך ומתנגדים לכך. אתמול בערב התקיימה הפגנה של הורי ותלמידי יעל רום בכיכר העירייה.

הדיון אמש בוועדה המקומית היה ללא קבלת החלטה אלא הצגת התוכנית בפני חברי הוועדה. במהלך הדיון עלו עמדות של מספר חברי מועצה לגבי הקמת בית הספר היסודי בחורשת העמל. הבוקר, כאמור, פירסמה וייזר פוסט ובו קראה שלא להקים את בית הספר בחורשת העמל אלא לבצע החלפות בין מבני בתי הספר הקיימים, הצעה שכבר עלתה בעבר.

בפתח דבריה כתבה: "בואו נתחיל בשורה התחתונה- אני אלחם בכל כוחי כדי להקים את בית הספר יעל רום. אני אלחם בכל כוחי כדי שבתי הספר היסודיים שלנו יכילו עד 500 ילדים בבתי הספר. למעשה, הייתי זו שהתחילה את המאבק ברמה"ש שהיה כרוך בזמנו לפני 8-9 שנים במחאת הסרדינים הארצית".

וייזר הוסיפה:  "יש נקודות קריטיות במהלך החיים הציבוריים של נבחרי ציבור שאתה חייב להיות מסוגל לישון טוב בלילה ללכת עם האמת שלך, להגיד בדיוק מה אתה חושב ומה הולך לקרות. גם אם אתה תשלם מחיר פוליטי. לא נכנסתי לפוליטיקה לא בשביל שכר לא בשביל טייטל ולא בשביל כוח או עמדה. נכנסתי כדי להיאבק על העתיד של הילדים שלי ושלכם, על חינוך הכי טוב, על חיזוק מעמד האישה על ערכים שאני מאמינה בהם".

וייזר מפרטת בפוסט את "המספרים האמיתיים" לדבריה של מספרי התלמידים ברובע הדר ואלון ומציינת במפורש כי יש להקים בית ספר יסודי חדש באחד מרובעים אלו. לגבי היתכנות הקמת בית הספר בחורשת העמל כותבת וייזר: "אין סיכוי שיעמוד בית ספר חדש בספטמבר 2021 בחורשת העמל. זו אחיזת עיניים. ב"מקרה הטוב" בית הספר הזה יקום בספטמבר 2022. אי אפשר להקים בית ספר בחצי שנה, בטח לא כשנקבע דיון בחודש יוני 2021 של תושבי העמל בערר בבית המשפט".

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

הצעה: בית ספר חדש בשטח "אור השחר"

וייזר הציעה כי בית הספר החדש יוקם בשטחו של בית הספר הממלכתי דתי "אור השחר" שיועבר למבנה הצומח במתנ"ס אלי כהן או למבנה אגף החינוך בנווה מגן. "יש לשפץ את מבנה אור השחר בחצי השנה הקרובה עד ספטמבר 2021 כדי לבנות לילדי יעל רום ביס חדש ומקסים שהם ראויים לו, כבר בספטמבר הקרוב. יש לשנות בהמשך את אזורי הרישום כך שילדים שגרים ליד בית הספר הדר ילמדו בהדר. מי שגר ליד אוסישקין ילמד באוסישקין".

וייזר הסבירה: "אתמול בערב הסברתי כי הקמה של יעל רום בחורשת העמל ייצור את "אפקט הפרפר". משק כנפיו של בית הספר יעל רום והקמה שלו במיקום הספציפי הזה בדיוק ברדיוס של הממשק עם אמירים, הדר, אוסישקין ואמירים, עלול לגרום לכאוס ולאי איזון מוחלט באמירים, הדר, אוסישקין וגם אורנים. אנחנו צריכים לפעול כאן בערבות הדדית, עלינו לייצר הרמוניה ובה כל ילד וכל ילדה – יקבלו את מה שאנחנו הבוגרים יכולים להעניק לו- מעטפת לימודית וחברתית מאוזנת ושוויונית. זה לא מאבק של אגן או כיפוף ידיים. זה לא מאבק אישי או מאבק של אופוזיציה או קואליציה. זה מאבק למען העתיד של הילדים שלנו".

חבר המועצה גיא קלנר אמר הבוקר: "מזה מספר שנים אני טוען שיש אפשרות להקים בית ספר חדש בתוך המבנים הקיימים ברמת השרון. את התוכנית להפיכתו של אור השחר לבית ספר יסודי קטן של רובע הדר העלתי על שולחן הדיונים לפני ארבע שנים. זה אחד הפתרונות המרכזיים שכולם מדברים עליו כרגע ואני שמח שגם דוברת וחברי מועצה נוספים הבינו, גם אם זה לקח זמן, שהכיוון שהובלתי זהו הכיוון הנכון ביותר לפעולה. הכוונה לתת פתרון שלם תוך מתן דגש לתשומת לב לכל האתגרים העומדים לפנינו, אבל ניתן להשתמש בנכסים העירוניים הקיימים בצורה טובה יותר תוך כדי סידור של המערכת באופן מיטבי. אני מקווה שלא המאבקים וקרבות האגו הם אלו שיובילו אותנו אלא רק תשומת לב לילדים ולאינטרסים הכוללים של רמת השרון".

סגן ראש העיר, עו״ד עידן למדן, מחזיק תיק מגוונים אמר: ״כמי שהחזיק בתיק החינוך וכיהן כמ״מ ראש העיר הבהרתי למן היום הראשון שניתן יהיה לתת פתרון מיטבי וניצול יעיל במסגרת שטחי ציבור קיימים והצבעתי על חלופות מיטביות אפשריות וכוללות, ובהן פתרון אור השחר ושינוי אזורי רישום. במהלך השנים הצבעתי על הירידה הצפויה במספר התלמידים החל משנה״ל תש״פ והתרעתי כי הצבת עובדות בדמות שינוי אזורי הרישום באופן שנועד להכתיב מציאות תביא להפרת ההיזון והאיזון בין בתי הספר. חינוך זה עניין רציני מכדי להופכו להתעקשות פוליטית שתפגע בבתי ספר אחרים בעיר ותחטיא את המטרה שהיא טובת כלל הילדים, הנוער והציבור בעיר ותביא לפגיעה מיותרת ובלתי הפיכה. מותר להודות בטעות ולבחון עצמנו בשנית ואף בשלישית ואני שמח שיש מי שהבינה, יחד עם אחרים, את הבעייתיות שנוצרה, רואה את האפשרות לנצל ביעילות שטחים שכבר מבונים ומבינה את החשיבות בתכנון נכון וצופה עתיד. כמי שאמון על החינוך הבלתי פורמלי בעיר אדגיש כי אין לפגוע בפעילות של המרכזים הקהילתיים ולפתור עוול בעוול, חינוך בלתי פורמלי משלים את הפעילות בבתי הספר ומהווה מוקד חיברות וקהילתיות לכל הגילאים וחשוב לקהילה לא פחות מבתי הספר. פתרון בי״ס ׳אור השחר׳ בצירוף נוה מגן נותן פתרון למשרדי העיריה ובמקביל שומר על הילדים בכל אחד מבתי הספר. נקרתה למועצה הזדמנות לתקן ולשפר את המענה לטובת הילדים ואל לה לפספס הזדמנות זו".

יש לציין כי לאורך כל הדרך תמכה וייזר בעד הקמת בית הספר בחורשת העמל. בישיבת המועצה המפורסמת באוגוסט 2019, בה אישרה המועצה את הקמת בית הספר על שטח חורשת העמל, אמרה וייזר: "אנחנו צריכים לקבל את הפתרון הזה ולכן אני קוראת לכם להצביע בעד הפתרון של ההקמה בחורשת העמל".

הורי יעל רום: "דוברת בגדה בנו"

בקרב הורי בית הספר יעל רום קיים כעס גדול על דבריה של וייזר הבוקר. מקבוצת ההורים שארגנה את ההפגנה אמש נמסר: "אנו שבורי לב מבגידתה של דוברת וייזר, שבמשך 4 שנים קידמה, דחפה והצביעה בעד בניית בית הספר בחורשת העמל. ילדים והוריהם זקוקים ליציבות. לא ייתכן שיהפכו את אזורי הרישום בעיר כל 4 שנים, אחים יופרדו ומשפחות יטולטלו בין בתי ספר. למחזיקת תיק החינוך יש אחריות בסיסית לילדים והורים ולא קרה שום דבר חדש בשנה וחצי האחרונות מלבד התגברות שאיפותיה הפוליטיות על גבם של הילדים. הבנייה המואצת בעיר תביא עימה גל נוסף של ילדים לעיר וחבל מאוד שהיא גוזרת על ילדי העיר לשוב ולהצטופף בעוד 3 שנים. ראיית טווח קצר מסוכנת. כמו כן תוכניתה גוררת הסעה של 300 ילדים מצד אחד של רובע הדר לצידו השני תוך יצירת עומסי תנועה כבדים מאוד ברחוב אוסישקין בתווך, גיהינום תחבורתי לעיר".

ליאה הילר, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר יעל רום, תקפה את וייזר: "אם זו לא פוליטיקה על גב ילדינו, אז מה זה בדיוק? חברת מועצה, חברת קואליציה, סגנית רה"ע בשכר, מחזיקת תיק החינוך, אשר פועלת בניגוד גמור לכל מה שהתחייבה והצביעה בעדו, ונגד טובת כלל ילדי רמת השרון. כל נסיון לקדם את חלופת אור השחר שנבחנה במסגרת הוועדה החיצונית שמינתה העירייה ושאפילו לא הגיע לקו הסיום של החלופות, הינו פופוליסטי ונועד כדי להגדיל את הקרע בין התושבים לטובת קידום אינטרס אישי. בעוד מספר חודשים תסיים דוברת וייזר את כהונתה כסגנית ראש העירייה בשכר כחלק מההסכם הקואליציוני. צירוף מקרים? אז זהו שלא!! נתונים חדשים שצצו פתאום בנוגע למספרי התלמידים ברובע כאשר את אמונה על החינוך בעיר ועומדת בקשר ישיר עם כל גורמי המקצוע? מניפולציות לקידום המטרה הפוליטית בלבד. שטח בית ספר אור השחר צר מלהכיל את תלמידי יעל רום. נושא זה נבחן שוב ושוב. גם אם ירחיבו אותו לגובה, לאורך ובאלכסון, אין מקום ל-18 הכיתות הדרושות לו. 18. לא 12. לא כולל כיתות ספח ומרחבי למידה. כל זאת לפני שבכלל מתייחסים לבעיות התחבורה והתנועה שייגרמו מעצם כך שילדים לא יחצו בעצמם את רחוב אוסישקין העמוס בשעות הבוקר. שינוי אזורי רישום לא ישנו את העובדה ש-1500 ילדים ברובעים הדר ואלון לא יכולים להצטופף בשני בתי ספר בלבד. ויכוחים ודיונים לגבי המיקום מוצו באוגוסט 2019 עת הצביעו רוב חברי המועצה בעד חלופת העמל. נגמר הזמן, מוצה הנושא. בניית בית הספר בחורשה תחל בקרוב כי זה האינטרס הגדול, הרחב, נטול שיקולי נימבי ויריית פתיחה של קמפיין בחירות, של כלל ילדי מרכז העיר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן