מה גרם לה לשנות את עמדתה, מדוע זה לא קשור לרוטציה בתפקידה, האם היא חוששת למשרתה ואיך היא מרגישה עם התקפות הורי יעל רום כנגדה. דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, משיבה לטענות ומבהירה כי היא תמשיך ללכת עם האמת שלה עד הסוף

שרון יונתן

מחר בערב (רביעי) יגיע שוב נושא הקמת בית הספר היסודי על שטח חורשת העמל לדיון במועצת העיר. דיון שללא ספק יהיה סוער וזאת בעקבות העובדה שכמעט מחצית מחברי המועצה מתנגדים לבניית בית הספר בחורשה. סיבה נוספת להיותו של הדיון סוער יהיה בשל שינוי עמדתה של דוברת וייזר, סגנית ראש העיריה ומחזיקת תיק החינוך.

מאז יום רביעי שעבר נתונה וייזר להתקפות מצד עשרות הורי יעל רום שרואים במהלך שלה בגידה ותקיעת סכין בגבם וטוענים כי שינוי עמדתה נובע מסיבות פוליטיות בלבד. וייזר מצידה, כפי שמסבירה בראיון ל"שרון און ליין", גורסת כי היא הולכת עם האמת שלה עד הסוף, בכל מחיר שאותו תצטרך לשלם.

דוברת, מדוע למעשה שינית את עמדתך וכיצד התפתח המשבר הזה?

"שמונה חברי מועצה הפנו אליי שאילתא כמחזיקת תיק חינוך על הצורך בבית הספר בחורשת העמל וביקשו לקבל נתונים לגבי מספר התלמידים הקיים בכל בית הספר והצפי לשנים הבאות. החלטתי לבדוק שוב את המספרים לעומק וביסודיות. בחנתי את הנתונים, ניתחתי אותם ויש לי את הכלים והאחריות לכך, כמחזיקת תיק חינוך וכרואת חשבון, בדקתי שוב את הנתונים לאשורם והשבתי להם בפירוט רב. ממה שבדקתי הגעתי למסקנה שלא נעשתה עד היום עבודה יסודית וניתוח הוגן בלא הטייה של נתונים מספרים ומגמות. ואני עומדת על דעתי ועל זכותי לומר את העובדות ולהסיק מהן את המסקנות הנכונות. הם כבר למעלה מחודש דורשים מראש העירייה כינוס ישיבה שלא מן המניין לגבי ההיתר בחורשת העמל ואף פנו לממונה על המחוז במשרד הפנים בעניין".

את חוששת מכך שראש העירייה יפטר אותך?

"אני לא עוסקת בזה. אני מחזיקה תיק חינוך שהוא התיק החשוב ביותר ברמת השרון. אני חייבת להיות נאמנה לעצמי. אני חושבת שאנחנו חייבים כל הזמן לבדוק את עצמנו ולבדוק דברים מחדש ולא לחשוש משינוי כיוון, עצירה חזרה לאחור כדי לנסות למצוא פתרונות חדשים טובים יותר נוכח הנתונים האחרונים"

ההורים טוענים ששינית את החלטתך בעקבות סיבות פוליטיות ושזו הדרך שלך לצאת מהקואליציה ברעש גדול.

"אין לי עניין לשבור את הכלים ולצאת מהקואליציה. מי שטוען את זה צריך לקרוא את ההסכם הקואליציוני ולראות שלאחר הרוטאציה, בחודש יוני הקרוב, אני נשארת סגנית בתואר ומחזיקת תיק חינוך. הדבר היחיד שמשתנה זה השכר. אני לא באתי לשליחות הציבורית בשביל המשכורת, באתי כדי לתרום ולעשות טוב, כך שאתה יכול להבין שמדובר בעוד ספין".

הופתעת מעוצמת המתקפות האישיות של ההורים נגדך?

"מאוד. בשבוע האחרון אני חווה מתקפה והאשמות עם מילים כמו רמאית, בוגדת, אויבת, ותוקעת סכין בגב הילדים. זה מגיע מהורים שנלחמים על חינוך טוב לילדים שלהם אבל לא בוחלים באמצעים לא חינוכיים. זה ממש צייד מכשפות נגדי".

האם לדעתך ראש העירייה עומד מאחורי התלהמות ההורים נגדך?

"אני מחזיקה בתפקיד מאד רגיש ומעולם לא עשיתי שימוש ציני בהורים או בכאב שלהם. הדרך שלי היא אחרת. את הכביסה עושים בבית, בסיעה ובקואליציה. אבל צריך שניים למהלך כזה ואני חוששת שיש דברים כמוסים שנאמרו בחדרי חדרים שדלפו החוצה במטרה ללבות להבות. הציפייה שלי מאבי גרובר כמנהיג היא לפעול לאיחוי השברים ואיחוד התושבים. יש לנו די שסעים בעיר וברמה הארצית וצריך מבוגר אחראי לאחד את התושבים ולעצור את הסחף. אני מצפה ממנו להתערב ולגנות את ההשתלחויות נגדי ברשת ולא לעמוד מנגד, ממש כפי שאני וחברי לסיעה נהגנו עד היום להגן עליו ולשכב על הגדר למענו. אנחנו ברמת השרון רואים בלב נחמץ איך ראש ממשלה מסית בכל הזדמנות נגד מי שלא חושב כמוהו. אני רוצה להאמין שזה לא קורה גם כאן"

את יכולה להבין את הכעס של הורי יעל רום?

"אני בהחלט מבינה את ההורים. לפני 5 שנים הבטיחו להם שבתוך שנתיים יהיה להם בית ספר קבוע. התהליך היה לקוי בעיני. גם ההחלטה למקם את הילדים בבית ספר זמני במשך 4 שנים הייתה לקויה. אין סיבה שהילדים במבנה זמני כשכל שנה מבטיחים להם מבנה קבע תוך שנה. ועכשיו, כשאני יודעת את הנתונים, אני מבינה מדוע".

את מקבלת גם תגובות אוהדות בימים אלו?

"בהחלט. למזלי ולשמחתי אני מקבלות עשרות תגובות חמות של עידוד שמגיעות אליי ישירות, על היושרה, על האומץ הציבורי שלי והנכונות שלי לצאת מאיזור הנוחות, לכאורה למען מטרה צודקת וכדי להביע את דעתי ולומר את האמת. זו הדרך שלי וגם אחרי יום רביעי, תהא התוצאה אשר תהא, אישאר נאמנה לעצמי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן