ההורים דורשים מהעירייה וממשרד החינוך כי תלמידי כיתות ה'-ו' ילמדו חמישה ימים בשבוע לפחות. אם המתווה לא ישתנה, ישביתו ההורים את השעתיים הראשונות ביום פתיחת הלימודים. העירייה בתגובה: "המתווה העירוני של רמת השרון טרם הוצג"

שרון יונתן

הנהגת ההורים בבית הספר היסודי "דורון" שבשכונת נווה גן (בתמונה) מאיימת להשבית את השעתיים הראשונות ביום פתיחת הלימודים בשכבות ה'-ו' וזאת כמחאה על מתווה הלימודים.

בהנהגת ההורים זועמים על ההחלטה, נכון לעכשיו, לאפשר בסך הכל שלושה ימי לימוד בשתי השכבות הבוגרות בבית הספר, בעוד שבערים אחרות נקבע כי שכבות אלו ילמדו חמישה ימים בשבוע. בהצבעה שנערכה אתמול בקרב כל נציגי הנהגת ההורים בבית הספר הוחלט, כאמור, על צעד מחאה ביום הראשון ללימודים.

בהודעה שהוציאה הנהגת ההורים להורי התלמידים נכתב:
"הנהגת הורי דורון מביעה מורת רוח מהמתווה הממשלתי והעירוני שהוצג עד כה. יודגש כי ההצבעה אינה נגד הנהלת בית ספר דורון, אשר כמובן כפופה להחלטות משרד החינוך ואגף החינוך. לכן, באם לא ישתנה המתווה המוצע כעת, תלמידי ה'-ו' בבית הספר דורון ברמת השרון יגיעו ליום פתיחת הלימודים רק בשעה 10:00. אנו קוראים לממשלה ולעירייה למצוא פתרון ולאפשר לכיתות ה'-ו' ללמוד חמישה ימים בשבוע לפחות".

תגובת עיריית רמת השרון:

המתווה העירוני של רמת השרון טרם הוצג. יחד עם זאת עיריית רמת השרון ואגף החינוך עושים כל אשר לאל ידם, על מנת לספק להורים ולילדים את המענה הטוב והבטוח ביותר, אשר ישמור על חוסנם ויתן להם כלים להתמודד עם מציאות משתנה כפי שאנו חווים היום.

מנהלות בתי הספר בשיתוף אגף החינוך, עובדים לילות כימים, כדי לשפר ולטייב את המתווה של משרד החינוך, תוך הגבלות משרד הבריאות. שמנו לנו לערך ולמטרה שכל ילד ילמד בתוך בית הספר מעבר לשלושה ימי לימוד בשכבות ה'-יב' כפי שמוצע במתווה משרד החינוך.

אגף החינוך משקיע שעות נוספות רבות בבתי הספר, מקצה משאבים לפרויקטים ייחודיים בתוך בתי הספר, שעות הוראה, וכן סיפק לכל תלמידי בתי הספר ולמוריהם פלטפורמה למידה מקוונת עירונית על ידי חברת יוביטק. במקביל, כל צוותי ההוראה עברו ויעברו לאורך כל השנה, השתלמות בשימוש פלטפורמה זו.

בנוסף, נבנו תכניות לימודים מגוונות המותאמות לכל תלמיד ותלמידה. תלמידי החינוך המיוחד יוחרגו מהמתווה הכולל ויגיעו בכל ימות השבוע למסגרות החינוך כולל התלמידים המשולבים בליווי הסייעת.

אגף החינוך פועל לספק אמצעי קצה עבור בתי הספר לקיום למידה דיגיטלית ולמידה מרחוק. בימים אלו נמצא אגף החינוך בתהליך רכישת מצלמות שיאפשרו למידה מרחוק גם בעת קיום שיעור בכיתה, דבר שיתן מענה לתלמידים שנבצר מהם להגיע לבתי הספר כיון שהם או הוריהם נמנים בקבוצת סיכון


אגף החינוך מיפה את כל הנכסים העירוניים לצורך שימוש הלמידה לטובת תלמידי העיר. לדוגמא: מגמת קולנוע ותיאטרון בתיכון אלון יצרו קשרי עבודה עם יד לבנים, בתי הספר היסודיים הזקוקים למרחבים יוכלו להשתמש במתנ"סים הסמוכים אליהם ועוד.


יש לציין, כי במהלך השנה נעביר סקרים בקרב ההורים והילדים, לצורך הערכה ובקרה אחר הלמידה מרחוק. אנחנו מציינים בגאווה את שיתוף הפעולה בין הורים, בתי הספר ואגף החינוך במטרה לייצר חוסן ולשמור על בריאות הילדים וצוותי החינוך.

חזקים ביחד. לנדוור

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן