חניכי להקת "על הבמה" יודעים שבלי יניב גוטוירט, מנהל הלהקה שפוטר, אין להם סיבה להישאר בה. היום, לפני הצהריים, הם הפגינו מול בניין עיריית הרצליה בדרישה נחרצת – להחזיר לתפקיד את מנהל הלהקה האהוב עליהם

שרון יונתן

הרוחות בלהקת "על הבמה" בהרצליה ממשיכות להיות סוערות בעקבות פיטוריו של מנהל הלהקה, יניב גוטוירט, כפי שפרסמנו ביום ראשון באתר "שרון און ליין". היום (חמישי בצהריים) הפגינו עשרות חניכים וחניכות בלהקה, בגילאי כיתה ז' ועד בוגרי הלהקה, מול בניין עיריית הרצליה, בדרישה חד משמעית- להשיב את יניב לתפקידו ב-21 השנים האחרונות כמנהל הלהקה.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

"במצב כיום, את עיריית הרצליה לא מעניין החלומות והתקוות שלנו ואנחנו לא ניתן להם את זה. אתם משרתי ציבור וזה הציבור שלכם ואתם תקשיבו לו", קרא טל דניאל, העולה לכיתה י"ב, מול כל הנוכחים שהריעו לו. בקרב חניכי הלהקה האווירה קשה מאוד, תחושה שהם קרובים לסוף דרכם בלהקה כפי שתיארה זאת רום אברהם, שעולה לכיתה י"ב בתיכון היובל ונמצאת בלהקה מכיתה ו': "ההפגנה הייתה כדי להילחם על הבית שלנו. אנחנו מרגישים מתוסכלים, מרומים ולבד במערכה. העירייה מפנה לנו גב ותופסים מאיתנו ילדים קטנים שלא מבינים כלום. אומרים לנו שהכל יהיה בסדר ומנסים לייפות את הדברים ולהאכיל אותנו שקרים כדי לסתום לנו את הפה, אבל המציאות היא שלקחו לנו את הלב של הלהקה ובלי יניב הלהקה הזאת לא תמשיך להתקיים. זה לא שזה יהיה לא אותו דבר בלעדיו, זה פשוט לא יהיה בלעדיו. העירייה אומרת שהם מחפשים אנשים לנהל, אבל לא מבינים שבלי יניב אף אחד לא יישאר. חבל מאוד שאחרי כל מה שהלהקה תרמה לעיר בטקסים ועוד היא מקבלת כזאת סטירה מהעירייה".

הפגנת חניכי להקת "על הבמה" מול בניין העירייה

תחושה דומה העביר גם תומר קרייצר, אביה של יעל, שעולה לכיתה י"א בתיכון היובל, ונמצאת בלהקה מגיל 12. "הלהקה הזאת מזוהה עם יניב, הוא הרוח והלב של הלהקה", מסביר תומר, "זה לא יכול להתקיים בלעדיו. הבת שלי ממש מתוסכלת ממה שקרה וברור לה שבלי יניב היא לא תמשיך שם וזה נורא עצוב לה ולי. הלהקה הייתה בית שני עבורה ותרמה לה המון מבחינה חינוכית וחברתית. החברים שלה בלהקה זה כמו המשפחה שלה. המחשבה שמישהו אחר יכול להפעיל את הלהקה במקום יניב היא פשוט מנותקת מהמציאות. נכון שיש מצב כלכלי לא פשוט, אבל התנהלות העירייה בכל הפרשה הזאת היא רשלנית".

חבר המועצה איל פביאן, המשמש גם כדירקטור בחברה לאומנות ותרבות הרצליה, נשא דברים בהפגנה: "מגיע לכם כל הכבוד על זה שאתם פה הבוקר ונאבקים על משהו שחשוב לכם, לעיר ולתושבים. הפעילות שלכם יוצאת מן הכלל וכל תושבי הרצליה מכירים אותה היטב וגם הנהלת העיר ומועצת העיר. פניתי להנהלת העיר ואני מקווה מאוד שהדברים יסתדרו כמו שאתם רוצים. כרגע, אני לא יכול להבטיח שום דבר, אבל הנושא על השולחן. אנחנו נדאג בכל דרך שהפעילות של להקת על הבמה תהיה הכי טובה ולשביעות רצונכם". החניכים הוסיפו בסוף דבריו : "לא בלי יניב".

מהעירייה נמסר בתגובה: "החברה לאמנות ולתרבות ועיריית הרצליה מצרות על החלטתו של יניב גוטוירט לסיים את תפקידו כמנהל להקת על הבמה וכן על הפרסום המסולף אשר הופץ בימים האחרונים. יש לציין שיניב בחר מיוזמתו לסיים את תפקידו למרות שהוצע לו להמשיך ולהדריך ולביים את הלהקה, אך זאת במתכונת שונה מכפי שהיה עד כה. זאת לנוכח שינויים ארגוניים בחברה לאמנות ולתרבות בכלל ובתיאטרון העירוני בפרט ולנוכח אי הוודאות בשל משבר התפרצות נגיף הקורונה בישראל והשלכותיו הקשות על עולם התרבות. כידוע, הן החברה לאמנות ולתרבות והן עיריית הרצליה השקיעו, משקיעות וימשיכו להשקיע משאבים רבים מאוד, כספיים ואחרים, בלהקת על הבמה ובכלל מרכזי החברה ומתחייבות להמשיך ולהפעיל אותה בעזרת מיטב אנשי המקצוע מתחום התיאטרון והניהול, בהתחשב במגבלות התו הסגול והתקציב. אנו מודים ליניב על פועלו במשך השנים ומאחלים לו הצלחה בכל דרך שיבחר".

עשרות חניכי הלהקה. דורשים את חזרתו של יניב

.

חזקים ביחד. לנדוור

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן