הדברים נאמרו בכנס הסברה שנערך אמש לאנשי הצוותים החינוכיים בדבר חשיבות ההתחסנות נגד קורונה. בתוך כך, עשרות תלמידים משלושה בתי ספר יסודיים נכנסו לבידוד והרצליה חצתה את רף 4,000 המאומתים מפרוץ המגפה

שרון יונתן

בתמונה: בית ספר שז"ר

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

מגפת הקורונה ממשיכה להכניס עוד ועוד ילדים לבידוד ונראה כי אין מוסד חינוכי שיכול לחמוק מכך.

ביממה האחרונה נכנסו עשרות תלמידים לבידוד משלושה בתי ספר יסודיים: בבית הספר שז"ר נכנסו אתמול לבידוד 50 תלמידים (מתוכם קפסולה אחת בכיתה ה'), בבית הספר נבון נכנסו לבידוד 20 תלמידי כיתה א', בבית הספר נוף ים נכנסו אתמול בערב לבידוד שתי כיתות בשכבה ב', כיתה ג' וקבוצה מכיתה א' בצהרון.

לעדכון היומי: ביממה האחרונה החליפה הרצליה קידומת במספר המאומתים מפרוץ המגפה שעלה ל- 4,004 בעקבות 21 מאומתים חדשים. מספר החולים הפעילים עלה מאתמול ב- 15 ועומד על 268. ביממה האחרונה בוצעו בקרב תושבי הרצליה 1,024 בדיקות קורונה, גבוה בהרבה מהממוצע היומי, כאשר 2.9% מהן התבררו כחיוביות. ציון הרמזור ממשיך את מגמת הירידה ועומד היום על 5.2.

כנס הסברה לאנשי הצוותים החינוכיים

אחת הבעיות העולות לאחרונה היא העובדה שלא כל אנשי ונשות הצוותים החינוכיים (מורים ומורות, גננות, סייעות) מחוסנים נגד קורונה. עובדה זו והעובדה שאנשי הצוותים החינוכיים עוברים בין מוסדות חינוך, בעיקר בגני הילדים, מעוררות זעם רב בקרב ההורים כפי שפרסמנו אתמול ב"שרון און ליין".

בעיריית הרצליה הבינו כי למרות הצהרתו של ראש העירייה בישיבת המועצה, אי אפשר לחייב את הצוותים להתחסן או לחייב להיבדק לפני ההגעה לגן או לבית הספר. בעירייה הדגישו כי מרבית הגננות, הסייעות והצוותים החינוכיים בעיר כבר מחוסנים, אך יחד עם זאת, העירייה ממשיכה בפעולות העידוד וההסברה בנושא ואמש נערך בזום כנס הסברה לכ-200 גננות, סייעות ואנשי חינוך, במסגרתו קיבלו המשתתפים סקירה מקיפה ומפורטת מאת פרופ' יהודה אדלר, יועץ מלווה של עיריית הרצליה לענייני הקורונה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בעירייה ציינו היום כי במהלך הכנס עלו מקרב אנשי הצוותים שאלות רבות והם זכו לקבל תשובות מפורטות, נופצו מיתוסים ואמונות חסרות בסיס והרבה ערפל ומידע כוזב העוטף את נושא החיסונים – פוזר.

עוד ציינו בעירייה כי בשבוע האחרון, מספר רב של ילדי גנים וצוותים נאלצו להיכנס לבידוד בשל חשש כי נחשפו לחולי קורונה. בעירייה הוסיפו: "כידוע, הגננות והגננים בהרצליה הינם עובדים של משרד החינוך ומעסקים על ידו. חוק חסיון הפרטיות אינו מאפשר למעסיק לברר, לכפות ולפרסם אודות רצונו או אי רצונו של מאן דהוא להתחסן או להיבדק. כמו כן, אין באפשרות העירייה לדעת כיצד נדבקו הילדים, מאחר ואין בידיה, מטעמי "חסיון הפרטיות", מצב התחסנותם של כלל ההורים ותושבי העיר, בכלל זה עובדי הוראה. החוק האמור גם אינו מאפשר למנוע מעובד להגיע למקום עבודתו, גם שאינו מחוסן".

בדבריו בכנס, ציין ראש העירייה, משה פדלון, את השותפות המלאה שיש לעירייה עם הצוותים החינוכיים ואת הערכה הרבה כלפי עבודתן המקצועית. פדלון אמר: "עיריית הרצליה פעלה באחריות המתבקשת כדי לשמור על בריאותם ושלומם של ילדי העיר. העירייה נוהגת על פי הנחיות משרד הבריאות ואף מחמירה בהן, כדוגמת השימוש ב"בידוד מניעתי" לקטיעת מעגלי הדבקה. נמשיך לעשות כל מה שניתן בכדי לשמור על בריאותם של התושבים והילדים, בכפוף לחוקי מדינת ישראל וחוקי היסוד המנחים אותה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן