במעון העירוני נכנסו כ- 50 ילדים לבידוד עקב מטפלת שאומתה בקורונה. ביממה האחרונה נוספו 36 מאומתים חדשים בהרצליה, אך יחד עם זאת מספר החולים הפעילים ירד למספר הנמוך מזה חודש

שרון יונתן

בתמונה: גן ילדים בהרצליה

זה היה רק עניין של זמן עד שגם ילדי הגנים ייכנסו לבידוד עקב חולים מאומתים והיום זה קורה במספר מקומות שונים ברחבי הרצליה עם למעלה ממאה ילדים קטנים שנכנסו לבידוד.

בעקבות מטפלת שאומתה היום כמאומתת בקורונה, נכנסו כ- 50 ילדים בשתי כיתות (הכחולה והאדומה) במעון "קשת" העירוני, בגילאי שנה וחצי – שנתיים, לבידוד עד ה- 27 לחודש.

בנוסף, קיבלו הורי ילדי גן גורן, הנמצא באשכול הגנים ברחוב נתן אלבז בשכונת גליל ים, והורי ילדי גן כפיר, הנמצא ברחוב א.ד. גורדון בהרצליה הצעירה, הודעה כי ילדיהם נחשפו לחולים מאומתים בקורונה בימים חמישי (כפיר) ושישי (גורן) ולכן על הילדים לשהות בבידוד עד ל- 24 בחודש (כפיר) ו- 25 בחודש (גורן).

בהודעה שקיבלו ההורים במעון קשת ובגנים אלו צוין כי אם אין באפשרותם לעשות הפרדה מלאה בין הילד המבודד לבין שאר בני הבית, על כל בני הבית להיכנס לבידוד.

בשני גני ילדים נוספים, גן שרון ברחוב בר אילן וגן סלעית בשכונת גליל ים, קיבלו ההורים הודעה כי ילדיהם צריכים להיכנס לבידוד מניעתי עד לקבלת תשובה סופית וזאת לאחר שיש סיכוי גבוה שילדיהם נחשפו אתמול לחולה מאומת.

בתוך כך, מספר המאומתים בהרצליה ממשיך להיות גבוה וביממה האחרונה נוספו 36 מאומתים חדשים ומספרם מפרוץ המגפה עומד על 3,603 שהם 3.3% מכלל תושבי העיר. למרות הזינוק החד במספר המאומתים, מספר החולים הפעילים ירד ועומד היום על 301, הנמוך ביותר מזה כחודש. הדבר התאפשר בשל עלייה גבוהה במיוחד במספר המחלימים ביממה האחרונה: 3,282 היום לעומת 3,238 אתמול.

ביממה האחרונה בוצעו בקרב תושבי הרצליה 634 בדיקות קורונה, מתוכם 4.4% התבררו כחיוביות. מספר התושבים הנמצאים בבידוד עומד על 593. מספר הנפטרים מקורונה עומד על 58. מתחסנים בהרצליה במנת חיסון ראשונה – 59.5% מכלל התושבים, במנת החיסון השניה – 42%.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן