המורים, שקיבלו הבוקר הודעה ממשרד החינוך לפיה מומלץ להיבדק לפני חזרת הלימודים ביום ראשון הקרוב, טוענים כי הדבר לא יעיל אם התלמידים עצמם לא נבדקים. מורה בבית ספר יסודי: "ההמלצה שקיבלנו היום הזויה. היינו מקבלים אותה בשוויון נפש אם הייתה דרישה כזו גם כלפי התלמידים"

שרון יונתן

מורים בבתי ספר יסודיים בהרצליה וברמת השרון זועמים על ההודעה שקיבלו היום ממשרד החינוך ולפיה משרד הבריאות ממליץ לצוותי ההוראה בכיתות א' עד ד' לעבור בדיקת קורונה לקראת החזרה ללימודים ביום ראשון הקרוב.

בהודעה שקיבלו הבוקר המורים צוין כי ההמלצה לבצע את הבדיקה החל מהיום (רביעי) וזאת על מנת להבטיח חזרה בטוחה ללימודים. עוד צוין כי הנבדקים אינם צריכים להיכנס לבידוד עד לקבלת התשובה וכי מי שחלה בקורונה בעבר לא צריך להיבדק שוב. עוד צוין כי ניתן לפתוח את הכיתה או המוסד החינוכי גם טרם קבלת תוצאות הבדיקה.

מורים רבים זועמים על ההמלצה וטוענים כי אינה יעילה אם התלמידים לא עוברים גם הם את הבדיקה. מורה בבית ספר יסודי בהרצליה אמרה ל"שרון און ליין": "ההמלצה שקיבלנו היום הזויה. היינו מקבלים אותה בשוויון נפש אם הייתה דרישה כזו גם כלפי התלמידים, שהרי ידוע שהם עלולים לשאת את הנגיף ולא לפתח תסמינים. מה המסר הציבורי שעולה מההמלצה הזו: שאנשי החינוך היו הגורם להפצת הקורונה בגל הקודם? לבדיקה אין ערך אלא אם כן מבטיחים לבצע אותה באופן סדיר ולעיתים קרובות גם לאנשי הצוות וגם לתלמידים".

מורה נוספת, המלמדת בבית ספר יסודי ברמת השרון, הוסיפה: "אין לי שום בעיה עם הבדיקה, אבל אני מצפה שידרשו גם מהילדים. החיים שלהם ושל הוריהם חשובים מאוד, במידה זהה לחיים שלנו. אני אשמור עליהם ומצפה שהם ישמרו על חיי. אני סבורה שכל מי שיכנס לבית הספר צריך להציג בדיקה שלילית, אך מסתבר שאף אחד לא שואל את דעתנו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן