אתמול בערב הודיעה העירייה כי בית הספר היסודי בהרצליה ב' נסגר לאלתר בשל מורה שנדבקה בנגיף הקורונה. כתוצאה מכך, שש כיתות ומורים נכנסו לבידוד ביתי. אפרת קיסוס מקליס, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר: "חבל מאוד ששנת הלימודים נקטעה בצורה כזו"

שרון יונתן

"הילדים בבית הספר התעוררו היום לבוקר מוזר מאוד", כך אמרה הבוקר (חמישי) אפרת קיסוס מקליס, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר ברנדיס בהרצליה ב' (בתמונה).

כפי שפרסמנו אמש בדף הפייסבוק "שרון און ליין", בית הספר ברנדיס נסגר מהיום לאלתר לאחר שאתמול בצהריים התברר כי אחת המורות נדבקה בנגיף הקורונה. כמו כן, שש כיתות בשכבות ג עד ו' ומורים ששהו במחיצת המורה נכנסו לבידוד ביתי. בנוסף לבית הספר, נסגרו גם שלושה גנים הנמצאים בתחומי בית הספר במסגרת חטיבה צעירה. זה כבר המקרה השלישי שנגיף הקורונה מופיע במערכת החינוך בהרצליה לאחר בית הספר וולפסון וגן אביבים.

אפרת קיסוס מקליס, יו"ר הנהגת ההורים ואמא לארבע בנות בבית הספר, תיארה את האווירה בבוקר שאחרי: "למזלי האישי, אף אחת מהבנות שלי לא צריכה להיכנס לבידוד, אבל בשביל ילדים רבים זאת בהחלט תחושה מוזרה כי הם לא ממש מבינים את המשמעות של בידוד. חלקם אפילו התבשרו על כך רק הבוקר כי ההודעה הרשמית יצאה אתמול להורים רק בשעה מאוחרת יחסית מכיוון שהייתה חקירה ארוכה בגלל שמדובר במורה שמלמדת כמה כיתות. אתמול הייתה קצת היסטריה בקרב הורים, אבל הבוקר לא קיבלתי הודעות, כך שההורים הבינו שזה צריך להתבצע".

על ההחלטה לסגור את בית הספר כולו אמרה: "סגירת בית הספר לא הייתה תלויה בנו. זאת הנחייה שקיבלנו ממשרד הבריאות. חבל לנו שככה מסתיימת שנת הלימודים שגם כך הייתה קשה. ניסינו לארגן מסיבות סיום בלי הורים ולסיים בצורה הטובה ביותר בשביל הילדים, אבל לצערנו עכשיו זה לא יתאפשר. עשינו הכל במגבלות המותר ועכשיו גם זה נקטע. גם חלוקת תעודות תהיה באופן אחר. כנראה שמנהלת בית הספר תחתום עליהם והורי הועד יעבירו לתלמידים".

לגבי ההמשך אמרה אפרת: "מה שמדאיג אותנו עכשיו זה גם מתי יפתחו קייטנות בית הספר של החופש הגדול שאמורות להיפתח בגני החובה ובכיתות א' עד ד' כבר ביום רביעי הקרוב. כרגע זה עדיין לא ברור".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן