הורי תלמידי שכבת י"ב בתיכון אלון אינם מבינים מדוע טקס הסיום של ילדיהם יתקיים ביום חמישי הקרוב ללא הורים בעוד שטקס הסיום של שכבת י"ב בתיכון רוטברג נדחה ל-21 ליולי ויתקיים בהשתתפות הורים. "ההורים באלון משלמים אבל נפקדים", אומרת תמי גת אביב, יו"ר ועד ההורים בתיכון

שרון יונתן

זעם רב בקרב הורי תלמידי שכבת י"ב בתיכון אלון (בתמונה) על העובדה שטקס הסיום של השכבה אמור להתקיים ביום חמישי הקרוב בשעות הצהריים בבית הספר ללא ההורים. ההורים מתרעמים על חוסר האחידות בין שני התיכוניים, וזאת לאחר שבתיכון רוטברג הוחלט כי טקס הסיום ידחה ויתקיים ב-21 ביולי, בהשתתפות ההורים. יש לציין כי בשבוע שעבר יצאה הנחייה של משרד החינוך שלא ניתן לקיים טקסים שכבתיים אלא טקסים במסגרת כיתתית בלבד וללא השתתפות ההורים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

בהודעה שהוציאה ביום שישי רבקה שמש, מנהלת תיכון אלון, לתלמידיה היא ציינה: "טקס סיום י"ב הינו אחד מאירועי השיא בחייהם של כל תלמידה ותלמיד. אף לא אחד מאיתנו חזה כי צרור הנחיות בבואנו לקיים טקס זה. אף לא אחד מאיתנו ניבא כי ההורים שתמיד היו חלק בלתי נפרד מהטקס לא יוכלו להשתתף השנה. למרות זאת ואף על פי כן – רוחנו חזקה". מנהלת בית הספר ציינה כי אירוע הסיום יתקיים, כאמור, ביום חמישי הקרוב בשעות הצהריים כאשר הכינוסים יתקיימו בפורום כיתתי והמרחבים גדולים.

אמא לתלמיד כיתה י"ב בתיכון אלון אמרה אתמול: "איך זה יכול להיות שבתיכון רוטברג צוות המורים וההנהלה הסכימו לדחות את טקס הסיום לחודש יולי ואצלנו ממהרים כבר עכשיו לסיים עם זה, בלי ההורים אבל כמובן מכספי הורים. לא רצינו להעמיד את ילדינו בסכנת הדבקה. לפי מה ששמענו, צוות מורי אלון של שכבת י"ב לא הסכים לדחות את הטקס וזאת מבחינתנו בושה וחרפה, במיוחד כאשר בתיכון רוטברג הלכו לקראת ההורים והתלמידים".

"בלתי ניתן להימנע מהשוואה לתיכון המקביל"

תמי גת אביב, יו"ר וועד ההורים בתיכון אלון, אמרה היום: "אני מצרה על כך שבתיכון אלון נסתם הגולל על האופציה לקיים טקס סיום שכבת י"ב ראוי ומכבד בנוכחות ההורים. הורי השכבה, אשר את רובם אני מכירה מאז כיתה א׳, תרמו והתנדבו לאורך כל השנים באהבה ובנתינה ובכל פעם שנקראו לדגל התייצבו. הורים אלו, בניגוד להורי רוטברג, לא יזכו לראות את ילדיהם מסיימים 12 שנות לימוד בטקס מכבד. לצערי, כל ניסיונותיי כיו"ר וועד ההורים וכאמא לתלמיד בשכבת י"ב, יחד עם נציגי הורי השכבה, לשכנע את צוות בית הספר לדחות את הטקס לחודש יולי מיד עם סיום בחינות הבגרות, כשלו. בלתי ניתן להימנע מהשוואה לתיכון המקביל רוטברג אשר צוות המורים בו והנהלת בית הספר בשיתוף פעולה מוחלט עם הנהגת ההורים הציעו לקיים את טקס הסיום מיד לאחר סיום הבגרויות וזאת כדי להימנע חלילה מהידבקות המונית של התלמידים על מנת לאפשר להם לסיים בבריאות ובבטחה את בחינות הבגרות. דחיית הטקס ליולי הייתה מייצרת אופציה לקיומו של טקס בנוכחות ההורים. כרגע ההורים באלון משלמים אבל נפקדים. חשוב לי לציין שאני מאחלת מכל הלב להורי רוטברג שיצליחו לחגוג את הטקס עם ילדיהם".

מאגף החינוך בעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: "תיכון אלון ותיכון רוטברג מחויבים ופועלים כל אחד מהם על פי מתווה והנחיות משרד החינוך שפורסמו בנושא "נוהל מסיבות סיום בזמן קורונה". על פי הנחיות המשרד, מסיבות סיום ללא נוכחות הורים (כך לגבי רוטברג). כמו כל שנה יש לבית הספר פרורוגטיבה לבחור את תאריך המסיבה ואת התכנים במסיבה. ביום חמישי שכבת י"ב בתיכון אלון תגיע בצורה מדורגת, כל כיתה בשעה אחרת (פערים של רבע שעה בין כיתה לכיתה), תתכנס לרבע שעה של חלוקת ספרי מחזור בלב אלון ותעבור לכיתה או למרחב ייעודי להמשך האירוע בהלימה להנחיות המשרד. בחודש יולי, ככל שהנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות יאפשרו זאת, יתקיימו אירועי סיום בנוכחות ההורים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן