איתמר שמיר, מבית הספר אמי"ת כפר בתיה שברעננה זכה בפרס גור אריה לעבודות גמר מצטיינות לשנת תשפ"ג מטעם המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך.

חזקים ביחד. לנדוור

איתמר כתב עבודה בתחום הביולוגיה, שעסקה בנושא בדיקת יעילות פרדיגמה חדשה בתחום ה-fMRI. במסגרת העבודה נבדקה שיטה חדשה לשיפור תוצאות הסריקה.

"תוצאות השיטה הנהוגה כיום לא מתארות את מצב המוח האופטימלי", אומר איתמר, שהוסיף: "העבודה מציעה שיטה שאמורה לתת תוצאות שמתארות בצורה טובה יותר את בריאות המח בסביבה נטורליסטית, חווייה של גירויים יומיומיים". העבודה נכתבה בהנחיית גל בן צבי.

על עבודתו קיבל איתמר תעודת הוקרה ופרס כספי על סך 1500 שקלים. הפרס נקרא על שמו של ישראל גור אריה, מורה ומחנך שראה בלמידת חקר עצמאית את פסגת ההוראה והלימוד.

עבודת גמר היא עבודת מחקר עצמאית ברמה אקדמית, שתלמידי תיכון בוחרים לכתוב מעבר לתכנית הלימודים הרגילה בנושא לפי בחירתם, החל במחשבים, מתמטיקה ואסטרונומיה, ועד היסטוריה, ספרות ופילוסופיה. העבודה מזכה את התלמידים בחמש יחידות לימוד נוספות בתעודת הבגרות.

העבודות שנכתבו השנה עוסקות במגוון תחומים ומציעות פתרונות לבעיות אקוטיות בתחום שינויי האקלים, מחסור במזון, רפואה ומחלות, פיתוחים של תוכנות ייחודיות בהתאם לצורכי השוק, ועוד. העבודות המצטיינות נבחנו לפי הקריטריונים של  חדשנות, מקוריות, ייחודיות ורלוונטיות.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

"עבודות גמר הן צורך הכרחי במציאות משתנה ומאתגרת. התלמידים חוקרים סוגיות אקטואליות, ומציעים פתרונות יצירתיים וחדשניים. זהו תהליך המשלב ידע, התנסות והסקת מסקנות, שמכין את התלמידים לעתיד ומצעיד אותם לאקדמיה עם מיומנויות וכלים המקנים להם יתרון", אומרות ד"ר אתי סתיו, מרכזת תחום עבודות הגמר במינהל לחינוך התיישבותי ויעל הורוביץ, המפקחת על עבודות הגמר במינהל.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן