לרגל היום הבינלאומי למניעת עישון שחל בשבוע שעבר ובמסגרת לימודי אזרחות בשכבת ט׳, תלמידות בית הספר אמי"ת רננים שברעננה, בהובלת המורה ספיר ניסים, יצרו קמפיין למלחמה בעישון.

חזקים ביחד. לנדוור

הבנות למדו בשיעורים על נזקי העישון, על חקיקת חוקים בנושא וכן על הזכות לחיים של האזרחים. הבנות עברו סדנאות כדי להעביר את המסר בקמפיין דיגיטילי. הסדנאות היו מגוונות- צילום, פודקאסט, בינה מלאכותית וכתיבה.

מדובר בתוכנית ייחודית של רשת אמית ושותפות לאנג אמבישן, שותפות גלובלית בה חברים איגודי רופאים, עמותות חולים וחברות פרטיות, בהובלת חברת התרופות אסטרהזניקה. שותפות שלקחה על עצמה את הפחתת התחלואה מסרטן ריאות ובהקשר זה מובילה מאבק להעלאת מודעות לנזקי העישון.

מעיין וולפגור, תלמידת כיתה ט'1 שיתפה: "למדנו משיעורי אזרחות על הנזקים שהעישון עושה ועל איך הוא מתבטא אצל נערים וכמה שמספר המעשנים הולך וגדל והגיל של ההתחלה הולך וקטן והיה לנו דיון קצר על איך המדינה יכולה לעזור בנושא וראינו סרטונים שממחישים את היומיום של הנושא בנוסף היה לנו עבודה לעשות על העישון ובחרתי בפודקאסט והיינו צריכים להקליט 10 דקות על הנושא ולהרחיב וזה עזר לנו מאוד להעמיק בנושא ולהבין את הנזקים הגדולים הרבה יותר".

אסתי פרידמן, מנהלת חטיבת הביניים הוסיפה: "הפרויקט 'שואפים לחיים' הנו חלק מלימודי האזרחות בשכבה ט'. הכיתה הנבחרת בחרה לעסוק בנושא הבריאותי והחברתי של מניעת עישון דרך למידה עליו מההיבט הבריאותי, דרך יצירת מודעות לסכנות שבו ולמניעה. הבנות העבירו הרצאות, הכינו תמונות ובעצם הופכות להיות מנהיגות".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן