הנהגת ההורים הארצית הודיעה כי מחר (רביעי, 22.3) יושבתו הלימודים בכיתות ז'-י"ב, זאת במחאה על רפורמת הבגרויות החדשה של שר החינוך יואב קיש, ובשל עיצומי ארגון המורים.

הנהגת ההורים הארצית הבהירה כי כל ההכנות לבגרויות לרבות מתכונות, סיורי מגמות או כל יציאה לפעילויות חוץ שאינן ניתנות להזזה והחינוך המיוחד מוחרגים מהשביתה.

יו״ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף ציין: ״הורי ישראל מפסיקים להבליג ואומרים די! ילדינו הפכו לכלי משחק במאבקי השכר של ארגוני המורים על לא עוול בכפם. היעלה על הדעת שתלמידים ייגשו לבחינת הבגרות מבלי שידעו כמה קיבלו בבחינות המגן? ואם לא די בכך, הרי שמשרד החינוך מאלץ את ילדינו לחזור לאחור לשיטות לימוד שאבד עליהן הכלח ומגדיל את מספר הבחינות".

"אנו לא יכולים לעמוד מנגד אל מול עוולות אלו ולכן החלטנו להשבית את המערכת, דווקא ביום שבו וועדת החינוך עוסקת בנושא. אני מקווה שמקבלי ההחלטות יבינו את גודל השעה ויחזרו בהם מהפגיעה המתמשכת והלא מוצדקת בילדינו״, הוסיף.

משרד החינוך מסר בתגובה: "אנו מצרים על הודעת ארגון ההורים. הארגון טועה ומטעה בעיקר את התלמידים, ובבחינת 'נאה דורש ונאה מקיים' כפי שארגון ההורים דורש, שלא יתקיימו שביתות על חשבון התלמידים והתלמידות, כך מצופה גם מהם. הלימודים יתקיימו כסדרם ואנו מצפים מכלל ההורים לשלוח את ילדיהם ללימודים כרגיל".

"תכנית הבגרויות הגמישה במקצועות ההומנסטיקה היא תוכנית שנבנתה לאחר הליך מעמיק ומושתף של מעל ל10,000 משתתפים, כולל שיח בשולחנות עגולים ושאלונים בהם נשאלו צוותי החינוך וארגון ההורים. התכנית זוכה לתמיכה רחבה בשטח מנהלים, מורים, אנשי אקדמיה ועוד. במקרה זה ארגון ההורים אינו מייצג באמירותיו את מרבית הדעות. לא היה עד כה במערכת החינוך מתווה ראוי, נכון ומדוייק מזה לתלמידי מערכת החינוך".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

כזכור, בשבוע שעבר הכריז משרד החינוך על מתווה הבגרויות החדש, שיחליף את הרפורמה שהעבירה שרת החינוך הקודמת יפעת שאשא-ביטון. בשנה הקרובה, שהוגדרה כשנת הסתגלות, יוכלו המנהלים לבחור בין שני מתווים של בגרויות בתנ"ך, בהיסטוריה, אזרחות, ספרות ומורשת.

במסגרת התוכנית החדשה, שכונתה "תוכנית הבגרויות הגמישה", הציון בכל אחד מהמקצועות יורכב משלושה חלקים: בחינה חיצונית, שמשקלה יהיה 35%; שתי משימות הכוללות "מיומנויות של המאה ה- 21", שמשקלן יהיה 35%; והערכה בית ספרית שמשקלה יהיה 30%. המתווה הישן, לעומת זאת, כולל שני חלקים: בחינה חיצונית, שמשקלה 70%, והערכה בית ספרית, שמשקלה 30%.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן