בניית מרכז מצוינות למדעים בכפר סבא יצאת לדרך. מדובר ביוזמה של העירייה, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח העיר, ובשיתוף עם מרכז שוורץ רייסמן מייסודו של מכון ויצמן.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

הלימודים במסגרת המרכז, שיכללו תוכנית ייחודית ללימודי פיזיקה מחקרית וייעשו בשיתוף עם תלמידים מהמגזר הערבי, יחלו כבר ב-1 בספטמבר.

לאחרונה נערך טקס הנחת אבן הפינה למקום במעמד ראש עיריית כפר סבא רפי סער, מנכ"ל החברה הכלכלית שגיא חן, נשיא מכון ויצמן לשעבר פרופ' דניאל זייפמן, מנכ"ל רשת מכוני שוורץ/רייסמן ד"ר רונן מיר ובכירים נוספים.

הקמת המרכז נועדה להנגיש את לימודי המדעים לתלמידי העיר ולהוות מרכז על אזורי ללימודים משותפים עם רשויות שכנות מהמגזר הערבי, כמו גם להרחיב את מכלול שירותי החינוך.

הלימודים במרכז, שיהווה פארק מדע עירוני ואשר מוקם בין היתר בסיוע של תרומות שגויסו בעלות כוללת של כ-40 מיליון שקלים, יחלו כאמור כבר ב-1 בספטמבר עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה. בשלב ראשון ילמדו במרכז תלמידי מגמות הפיזיקה מתיכונים גלילי, הרצוג, הראל ובית הספר הדמוקרטי. זאת בנוסף לתלמידים מצטיינים שילמדו בתוכנית עירונית ייחודית שפותחה ללימודי פיזיקה מחקרית.

טקס הנחת אבן הפינה למרכז המדעים. צילום: אור דוגה

טקס הנחת אבן הפינה למרכז המדעים. צילום: אור דוגה

הלימודים יחלו בבתי הספר הקיימים, כולל לימודים במכון ויצמן שברחובות, ועם פתיחת המרכז בחודש נובמבר הקרוב, יעברו התלמידים ללמוד במרכז החדש שהוקם, ויצטרפו תלמידי מגמות הפיזיקה משאר התיכונים בעיר. בשלב הבא יתווספו גם לימודי כימיה במקום.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

מרכז המדעים המוקם בצומת הרחובות בן יהודה-תל חי בכפר סבא, סמוך לחטיבת בר לב וסניף תנועת הנוער בני עקיבא, ישתרע על שטח של כ-7 דונם, יכלול 3 קומות וכ-20 מעבדות משוכללות וחדשניות ללימודי פיזיקה וכימיה.

מרכז שוורץ/רייסמן. הדמיה: חן אדריכלים ואדר' ירון קוטיק

מרכז שוורץ/רייסמן. הדמיה: חן אדריכלים ואדר' ירון קוטיק

ראש עיריית כפר סבא רפי סער: "עמלנו על הפרויקט החשוב הזה משך שלוש השנים האחרונות, כחלק מהמשימה שהצבנו בפנינו – להנגיש חינוך למצוינות וחדשנות פדגוגית לתלמידות ותלמידי העיר. נמשיך להוביל את החינוך בישראל ולהוות חץ חינוכי מוביל לשאר הרשויות בארץ".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן