הצהרונים בכל רמת השרון הושבתו אתמול (חמישי, 4.8), לטענת ההורים ללא כל הודעה מוקדמת שתאפשר להם להתארגן מראש. ההשבתה הגיעה על רקע הוצאת מכרז להחלפת מגוונים על ידי העירייה, כפי שדיווחנו השבוע.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

בעקבות כך, ההורים ברמת השרון נאלצו למצוא סידור לילדים מהרגע להרגע או לא לצאת לעבודה. מהעירייה נמסר כי בעקבות משא ומתן שניהלו עם ועד עובדי חברת מגוונים, הנהלת מגוונים וההסתדרות הלאומית, יפעלו הקייטנות  ביום שני כרגיל.

נעמה אהרוני, אמא לשלושה ילדים שנמצאים בצהרונים סיפרה ל"שרון אונליין": "בעקבות ההחלטה של העירייה לצאת למכרז להחליף את הצהרונים של מגוונים, מגוונים החליטו מהיום למחר שיש שביתה. מדובר פה באנשים עובדים, וזאת שביתה לא חוקית. שילמנו להם מראש והם פרצו בשביתה בלתי חוקית על חשבוננו. בגלל השביתה אני ובעלי לא הלכנו לעבודה וישבנו בבית עם הילדים. מוזר לי מאוד שלא הוגשו צווי ריתוק. הדבר הכי בסיסי זה להגיש עתירה ולמנוע את השביתה".

אהרוני סיפרה גם על הקשיים שהיו במהלך השנה עם הצהרונים: "היה מאוד קשה, הם לא התנהלו כמו שצריך. הצוותים התחלפו, הילדים היו יוצאים מהגן, הילד שלי פעם עלה במעלית לבד. הייתה תקופה שלא שלחתי את הילדים שלי לצהרון כי פחדתי. ממש הפקרות. היינו בישיבות העירייה, דיברנו עם גרובר. אין לנו אפשרות להעביר אותם לצהרון פרטי ידינו כבולות,  אנחנו לקוחות שבויים. חבל שבעיר כמו רמת השרון שמשלמים כל כך הרבה לצהרון לא מביאים את הדברים הכי בסיסיים. אני מקווה שהמכרז החדש יעזור".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית רמת השרון, מגוונים וההסתדרות הלאומית, קיימו מו"מ בנוגע להסדרת העברת הצהרונים למפעיל חדש באופן ראוי וסדור. במסגרת זו הוחלט להמשיך ולהידבר ונקבעה ישיבה נוספת לשבוע הבא. הסתדרות העובדים הלאומית הודיעה שביום שני הקייטנות בגנים יתקיימו כסדרן. אנו רוצים להודות להסתדרות העובדים הלאומית ולועד עובדי מגוונים ולמגוונים על הדיאלוג שימשך גם בימים הקרובים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן