הורים ברמת השרון חוששים כי הצהרון הפועל בבית הספר דורון בשכונת נווה גן לא ייפתח בשנה הבאה, בשל העובדה כי עד כה לא נמצא צוות שיחליף את הצוות הקודם. העירייה מצידה מרגיעה ואומרת שהצהרון ימשיך לפעול כסדרו בשנה הבאה.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

הדס גרש אדלר היא אמא לילד בצהרון. השבוע היא סיפרה ל"שרון אונליין" את הרקע לבעיה שנוצרה: "שבוע ימים לפני סוף שנת הלימודים ולילדי בית הספר דורון בעיר אין צוות לקיום הצהרון בשנה הבאה. בשל סיום ההתקשרות בין חברת 'מגוונים' עם צוות הצהרון המסור של בית הספר במשך חמש השנים האחרונות והתרשלותה של 'מגוונים' במציאת חלופה ראויה ובזמן, התגייסו הורי השכונה כדי להעמיד אלטרנטיבה בעצמם".

לדבריה, ההורים הביאו בפני העירייה חלופה ראויה על ידי ספק חיצוני, אך החלופה נדחתה על ידי העירייה מבלי שהיא נבחנה כראוי.

"ילדינו מוחזקים כבני הערובה. כאשר מחד חברת הבת של העירייה טרם גייסה צוות להפעלת הצהרונים (ובשלב זה הסיכויים שלה לעשות זאת הם אפסיים. רוב צוותי הצהרונים לשנה העוקבת נסגרים כבר לאחר חג הפסח) ומאידך – העירייה מסרבת לבחון את הפתרון שהצליחו להעמיד ההורים במאמץ רב", אומרת הדס.

והיא מוסיפה: "העירייה פטורה ממכרז אם היא מתקשרת עם המדינה או עם תאגיד ממשלתי, אבל לא קיים פטור כזה בהתקשרות עם חברת בת. וגם אילו חברת בת הייתה פטורה מחובת מכרזים, עדיין חובת המכרזים חלה עליה כאשר היא מתקשרת עם ספק חיצוני, ואין ספק שהיא לא נוהגת כך. האם עיריית רמת השרון מנסה להתחמק מחובת קיום המכרז, על ידי שימוש בשרשור של חברת בת שלה? שאם לא כן – מדוע העירייה מתנהלת בעצלתיים, כאילו מנסה שספירת הימים עד ה-30.6 תסתיים, כדי שכבר יהיה בלתי אפשרי להגיש הצעות מתחרות של ספקים חיצוניים אחרים?".

כיצד נוצרה הבעיה?

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

"הייתה מישהי מטעם מגוונים שניהלה את הצהרון ובשורה התחתונה הם גרמו לעזיבתה והיא לא חידשה את החוזה מולם. נעשה ניסיון למצוא לה חוזה חדש אבל זה לא הלך. מאז אנחנו מצאנו חלופה מאוד ראויה כי חששנו שנמצא את עצמנו בראשון לספטמבר בלי מפעיל. זה לא רק העזיבה שלה אלא העזיבה של הרבה אנשי צוות. אני מאוד חוששת שחודשיים לפני תחילת הלימודים הם לא יצליחו למצוא חלופה. הבאנו הצעה שלנו אבל הם לא בוחנים אותה. אנחנו חוששים שנמצא את עצמנו בבעיה מאוד גדולה.  חבל שהרסו צהרון שהיה מצוין והשאירו אותנו מול שוקת שבורה. שבענו מהבטחות".

והיא מוסיפה: "אני מבקשת שתמורת 1,200 שקל לחודש לפחות נוכל לבחור את הצהרון שלנו. אין לי שום אופציה אחרת. מחזיקים את הילדים שלנו בני ערובה. משתיקים אותנו ביהיה בסדר. הם במשבר רציני של כוח אדם. הרבה אנשים עזבו אותם לטובת צהרונים אחרים. יש משבר בכל הארץ. אני לא משיתה את כל הבעיות על עיריית רמת השרון אבל יש פה בעיה נקודתית רצינית ביותר. הצענו פתרון אבל לא מוכנים לשקול אותו".

תגובת עיריית רמת השרון: "צהרון בית הספר דורון פועל בהצלחה בשנים האחרונות בהנהגת מגוונים עם הידע, הניסיון והמתודות של רשת מגוונים והצהרון ימשיך לפעול כסדרו בשנה הבאה. צוותי מגוונים והעירייה בקשר שוטף עם ועד ההורים, והם מעודכנים בשלבי התהליך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן