יניב גוטוירט, מנהלה המיתולוגי של להקת "על הבמה", הודיע על עזיבתו לאחר שקיבל מכתב פיטורין מהעירייה. זאת בתגובה טוענת אחרת: "יניב בחר מיוזמתו לסיים את תפקידו למרות שהוצע לו להמשיך ולהדריך ולביים את הלהקה, אך זאת במתכונת שונה מכפי שהיה עד כה". הורים לבני נוער בלהקה מספרים על תרומתו של יניב: "הרי ידוע שהתפקיד לא עושה את האדם, אלא האדם עושה את התפקיד. שום אדם לא יכול להחליף את יניב בתפקיד חייו"

שרון יונתן

רעידת אדמה בלהקת "על הבמה" מהרצליה: לאחר 21 שנים הודיע בסוף השבוע יניב גוטוירט, מנהל הלהקה, כי הוא עוזב את תפקידו. בהודעה שהוציא לשחקנים הצעירים ולהורים כתב יניב: "לכל הורי שחקני להקת על הבמה ושחקני התיאטרון העירוני. בתאריך ה- 01/07/2020 קיבלתי מהנהלת החברה לאמנות ולתרבות מכתב פיטורים. לפיכך החל מיום ה- 01/08/2020 איני מנהל, מדריך ומוביל את להקת על הבמה. בכך נגדעו להן 21 שנים של יצירה, נתינה ועשיה משמעותית בעיר, למענה ולמען בני הנוער הרבים שלקחו חלק במשפחת להקת על הבמה, אותה הקמתי בהיותי בן 19".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בהמשך מפרט יניב (בתמונה עם חניכי הלהקה) עד כמה הלהקה היא חלק בלתי נפרד מחייו: "להקת על הבמה הינה מפעל חיי. מקום של חינוך לתיאטרון ובית ליצירה עבור אלפי בני נוער וילדים, לכן עבורי זהו יום עצוב מאוד ובשורה שקשה להכיל ולהבין. אני שוקל צעדיי להמשך הדרך, כי התיאטרון עבורי הוא ערך משמעותי בחייו של אדם.
בתקופה בה מגפת הקורונה מאיימת לפגוע בתעשיית התרבות כולה, לא נותר לי אלא לקוות שאמצא דרכי מחדש במהרה. ברצוני להודות לכם מעומק הלב על התמיכה, האמון ועל הצעידה המשותפת במשך שנים רבות. אוהב מאוד ומעריך את היותכם חלק ממשפחת על הבמה".

בקרב ההורים ובני הנוער בלהקה הובעה אכזבה קשה מעזיבתו של יניב. אפרת דניאל, אמא לשני ילדים בוגרי הלהקה, פנתה לראש העירייה, משה פדלון וכתבה לו: "אני פונה אלייך כאמא לשני ילדים שגדלו ב״על הבמה״, מגיל היסודי ועד התיכון וחשוב שתבין את הערך המוסף והנדיר שיש ליניב גוטוירט במשפחתי. הרי ידוע שהתפקיד לא עושה את האדם, אלא האדם עושה את התפקיד (ולא רק בתיאטרון). שום אדם לא יכול להחליף את יניב בתפקיד חייו. כאמא, אני סומכת על יניב בגידול ילדיי, היקרים לי מכל. כן, יש לו משמעות אדירה והשפעה גדולה על מה ומי שהם היום ואני רואה בו שותף לחינוכם. אין ספק שזכינו בו כולנו. בזכותו הם חולמים, מאמינים שהכל אפשרי, סומכים על הכוחות שבהם, משמיעים את קולם ומבינים שקושי הוא חלק מהצלחה – כל אלו ועוד נמצאים בארגז הכלים שיסייע להם בחייהם הבוגרים. יניב הוא חלק מהמשפחה שלנו, וגם של עוד מאות בני נוער, שאיפשר להם להיות מי שהם ולהביא את עצמם לידי ביטוי".

על הבמה הרצליה תאטרון הרצליה
להקת "על הבמה" בפעולה


אפרת ממשיכה לתאר את מה שחושבים שאר ההורים: "מצער אותי לדעת שבני הנוער של הרצליה, לא יזכו במקום שיהיה עבורם מפלט. היו ימים, כולל שבתות וחגים, שילדיי היו בבית השני שלהם ב״על הבמה״, יותר מאשר בבית, בעוד חבריהם מסתובבים ברחובות, עד השעות הקטנות של הלילה. כהורה היה בי אמון מלא ושקט נפשי, ידעתי שיניב בסביבה. יניב הראה להם את הדרך, אבל הם אלה שבחרו את האופן בו יתקדמו כל אחד ואחת בדרך הייחודית להם. בדרך הזו תמיד היו ערכים, מוסר עבודה והתחייבות, עליהם יניב לא וויתר. מעטים הם אנשי החינוך המאמינים בילדים, כפי שיניב מאמין בילדי ״על הבמה״. הוא לא מוותר להם ולא מוותר עליהם".

אפרת סיימה בפנייה אישית למשה פדלון לחזור בו מהחלטתו: "אדוני ראש העיר, זהו מבחן מנהיגות עבורך. הקשב לקולות, ראה את האדוות במשנתו החינוכית, ערכית ותרבותית של יניב. למד את הילדים והנוער שגם אתה יכול לטעות וכמובן לתקן. מבקשת ממך לחזור בך מהחלטתך ולאפשר ליניב להמשיך את מפעל חייו. לא מכתב פיטורין היה אמור להגיע לידיו של יניב, אלא אות מופת על פועלו למען הנוער והתרבות בהרצליה. אתה כראש עיר יכול רק להתגאות ולהודות שבמשמרת שלך זכית להכיר ולתת יד למפעל המדהים הזה להמשיך ולהתקיים בזכות האדם העומד בראש – על הבמה בניהולו של יניב גוטווירט. בטוחה שתבחר נכון למען עירך".

יניב גוטוירט תאטרון על הבמה הרצליה
יניב גוטוירט (בכובע המצחיה). עזב לאחר 21 שנים

מהעירייה נמסר בתגובה:

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

החברה לאמנות ולתרבות ועיריית הרצליה מצרות על החלטתו של יניב גוטוירט לסיים את תפקידו כמנהל להקת על הבמה וכן על הפרסום המסולף אשר הופץ בימים האחרונים. יש לציין שיניב בחר מיוזמתו לסיים את תפקידו למרות שהוצע לו להמשיך ולהדריך ולביים את הלהקה, אך זאת במתכונת שונה מכפי שהיה עד כה. זאת לנוכח שינויים ארגוניים בחברה לאמנות ולתרבות בכלל ובתיאטרון העירוני בפרט ולנוכח אי הוודאות בשל משבר התפרצות נגיף הקורונה בישראל והשלכותיו הקשות על עולם התרבות. כידוע, הן החברה לאמנות ולתרבות והן עיריית הרצליה השקיעו, משקיעות וימשיכו להשקיע משאבים רבים מאוד, כספיים ואחרים, בלהקת על הבמה ובכלל מרכזי החברה ומתחייבות להמשיך ולהפעיל אותה בעזרת מיטב אנשי המקצוע מתחום התיאטרון והניהול, בהתחשב במגבלות התו הסגול והתקציב. אנו מודים ליניב על פועלו במשך השנים ומאחלים לו הצלחה בכל דרך שיבחר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן