התמונות יעלו במסגרת תערוכה מיוחדת שתיפתח מחר (שישי) לקראת "יום האישה הבינלאומי" ותוצג בכיכר העירייה למשך שלושה שבועות. באירוע אחר, יוכלו תושבי העיר להיפגש בשבת הקרובה עם אמני העיר במסגרת פרויקט "סטודיו סגור"

שרון יונתן

קמפיין חדש של המשרד למעמד האשה בעיריית רמת השרון בשיתוף תלמידות מתיכון רוטברג נלחם נלחם בדימויי הגוף הבעייתיים שמייצרות הרשתות החברתיות.

קמפיין " # אני בלי פילטר" מעודד נערות ונשים לקבל את עצמן וגופן כפי שהוא ללא פוטושופ וללא פילטר וללהעלות תמונות טבעיות לאינסטגרם ולרשתות החברתיות האחרות. הקמפיין בא להתמודד עם מציאות שמייצרות הרשתות במסגרתה פלטרים מוחקים פגמים בגוף ומייצרים דימוי גוף מושלם אולם המציאות שונה. הקמפיין קורא לקבל את המציאות ולא להסתיר אותה בעזרת פילטרים.

את הקמפיין יזמה עמנואל דולברג מדריכת מוגנות מטעם היועצת למעמד האשה בתיכון רוטברג ברמת השרון יחד עם תלמידות התיכון. לקמפיין התגייסו ידועניות רבות שהצטלמו לצד הבנות ביניהן: אורלי וילנאי, פאולה רוזנברג, טהוניה רובל, ג'ני צ'רוואני , קים אור אזולאי מירית גרינברג, אוולין הגואל, קים אור אזולאי, ריי שגב, ליאל אלי, נעמי לבוב, מורן טרסוב ועוד.

# " אני בלי פילטר", זוהי מחאת נשים, שמטרתה העיקרית היא להעלות את המודעות לסיכונים הכרוכים בשימוש מעוות ולא מבוקר בפילטרים מרובים ברשתות החברתיות. כתוצאה מהשימוש הלא נכון, נוצרות  תמונות מהונדסות של שלמות, שאינה אמיתית ואינה עומדת במבחן המציאות ובכך נגרמת  פגיעה קשה בדימוי ובביטחון העצמי של נשים צעירות.

התמונות יעלו במסגרת תערוכה מיוחדת אשר תיפתח מחר (שישי) לקראת "יום האישה הבינלאומי" ותוצג בכיכר העירייה למשך שלושה שבועות. אירוע הפתיחה יתקיים במעמד ראש העירייה וסגנית ראש העירייה.

האירוע יתקיים בהנחיית תלמידות בית ספר רוטברג בשיתוף אפרת וכטל. בנוסף לתערוכה יכלול אירוע הפתיחה גם מעגלי שיח בהנחיית מורות ויועצות מתיכון רוטברג בהשתתפותן של התלמידות והנשים המצולמות בפרויקט. 

אני בלי פילטר תערוכה ברמת השרון
קמפיין משולב של ידועניות ותלמידות תיכון

דוברת רייזר, סגנית ראש העיריה ומחזיקת תיק הנשים והחינוך בעיריית רמת השרון: "אני גאה בתלמידות שהחליטו יחד עם המשרד למעמד האשה להעלות את הנושא החשוב הזה על סדר היום ביום האשה הזה. אף אשה אינה מושלמת וזה מה שהופך אותנו לכל כך מושלמות. לא צריך להעלים את הפגמים אלה לקבל אותם בהשלמה ובאהבה".

עמנואל דולברג, מדריכת מוגנות ובנות קבוצת "שגרירות ברשת" בתיכון רוטברג, יוזמת הקמפיין: " # אני בלי פילטר" הוא קמפיין מחאתי שנולד כתוצאה משימוש מעוות בפילטרים שמאפשרות הרשתות החברתיות ונועד כדי לעצור את התופעה שעלולה לפגוע בדימוי העצמי ובביטחון האישי של נשים רבות. התערוכה תציג תמונות אמיתיות של נשים חזקות ומשפיעות בחברה הישראלית שהתנדבו כדי לקחת חלק במיזם החשוב הזה".

פזית הק, יועצת לקידום מעמד האישה ושייוון מגדרי: "הפעילות לקידום מעמד האישה והשוויון המגדרי מתפרשת על פני כל השנה ועוסקת בנושאים רבים ומגוונים, החל ממיגור האלימות והטרדה מינית, קידום תעסוקתי לנשים, יזמות עיסקית, מנהיגות והעצמה. הקמפיין אישה ללא פילטר הינו יוזמה אחת נוספת משורה של מהלכים לשיווין מגדרי שאנו מקדמים. אני מזמינה אתכם להגיע ולצפות בתערוכה ולקחת חלק באירועי יום האישה הבינלאומי בעיר".

הדי גור, מנהלת תיכון רוטברג ברמת השרון: "תיכון רוטברג מוביל בשנים האחרונות תפיסה מגובשת של חינוך לשוויון מגדרי ופרויקט #אני_בלי פילטר, הוא המשך ישיר לעבודה החינוכית השוטפת שנעשית בבית הספר. אני גאה בקבוצת השגרירות, תלמידות רוטברג, בהובלת עמנואל דולברג, ובתלמידות מגמת הצילום בהובלת קסניה מושקטין שחלמו והגשימו יחדיו תערוכה חד פעמית שמשלבת את כל המסרים החשובים להן ולנו כחברה בעת הזו".

מפגש אישי עם אמני רמת השרון

ולאירוע תרבות אחר ברמת השרון: הציבור מוזמן למפגש אישי עם אמני סטודיו סגור המקומיים ברמת השרון. זוהי הזדמנות ראשונה לפגוש את האמנים, לשמוע על תהליך היצירה וליהנות משבת שמשית וממשחק משימות חוויתי לכל המשפחה בין יצירות התערוכה. המפגש יתקיים בשבת הקרובה, 6.3.21 בין השעות 11:00-13:00 בשדרות ביאליק, רמת השרון. להשתתפות במשחק – יש להוריד את דף המשימות מאתר עיריית רמת השרון, בקישור הבא.

סטודיו סגור. מפגש אומנים. בתמונה: חלום רחוק | ענת גינזבורג
מפגש עם אמני העיר

חבר המועצה דני לביא, מחזיק תיק התרבות והאמנות ברמת השרון: "סטודיו סגור" כשמו הוא, סיטואציה אשר נכפתה על האמנים, אשר נאלצו ליצור את יצירותיהם ב – "סטודיו הסגור" האישי שלהם – כל אחד במרחב האינטימי שלו. אמנות היא הדרך הטובה ביותר לתקשור המצב הפנימי החוצה. תערוכה בשדרות ביאליק מבטאת באופן המיטבי את הלך הרוח של אמני רמת השרון לאורך כלל התקופה, החל מן הסגר הראשון ועד פתיחת המשק הנוכחית"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן