החל ממחר (חמישי) יוצגו במוזיאון שבע תערוכות יחיד תחת הכותרת "החלום השלישי". הביקור במוזיאון בכפוף לתקנות התו הסגול וברכישת כרטיסים מראש דרך אתר המוזיאון בלבד

שרון יונתן

צילומים: לנה גומון

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

בשורה טובה לחובבי האמנות והתערוכות: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית ייפתח מחדש לקהל, החל ממחר (חמישי, 10:00) עם 7 תערוכות יחיד חדשות תחת הכותרת "החלום השלישי".

התערוכות יפתחו ללא אירוע פתיחה, כאשר תאריך נעילה ייקבע בהמשך. הביקור במוזיאון בכפוף לתקנות התו הסגול וברכישת כרטיסים מראש דרך אתר המוזיאון בלבד. המוזיאון (רחוב הבנים 4 בהרצליה) ירחיב את שעות הפתיחה לתקופה הקרובה:  ב',ג',ד',ה',ו', שבת בין 10:00 – 14:30 / ג', ה' גם בין 16:00 – 20:00.

במוזיאון יוצגו שבע תערוכות יחיד חדשות של האמנים: דגנית בן אדמון, אוזיאש הופשטטר, פני הס יסעור, מיכאל ליאני, אבי סבח, פסח סלבוסקי, דינה שנהב. אוצרת ראשית: ד"ר איה לוריא. אוצרים: יונה פישר, מיטל אבירם, טלי בן-נון ולילך עובדיה

קצת על התערוכות:

הכותרת "החלום השלישי", המקיפה אנסמבל של שבע תערוכות יחיד, שאובה מכותרת ציור של פסח סלבוסקי (בתמונה למעלה) המוצג בחלל הכניסה למוזיאון. בתערוכות השונות, נכרכים מאורעות וחפצי יומיום בזיכרונות ובטראומות מן העבר הביוגרפי של האמנים. רגעים של אפלה קיומית, דימויים היברידיים מסקרנים במוזרותם המפתה וחזיונות של אימה מוצגים לצד ניסיונות מכמירי לב למילוט ולריכוך המכה או הנפילה של היקיצה. במיצב של דינה שנהב מנוטרלות תכונות ההגנה והמסתור של המנהרה החשופה הניצבת במרכז החלל, העשויה ספוג רך – חומר שבנוסף ליכולתו לבודד ולאטום מעלה זיכרון אינטימי של מזרון המיטה ומהדהד גם את זכר הישרדותו של אבי האמנית במלחמת העולם השנייה.  

יצורים מסויטים מבקשים איחוי ביצירתו של האמן ניצול השואה אוזיאש הופשטטר (בתמונה למטה). המיצב של דגנית בן אדמון מציף מצב מאיים שבו נתונים חוץ ופנים, עבר והווה בסכנת קריסה בעקבות רעידת אדמה עתידית, ומבקש לרכך אותו. אבי סבח מפגיש בציוריו שגרה יומיומית עם עוולות, זוועות וסיוטים מתקופת השמירות בצבא, במצבים שבין דריכות לעייפות, בין חלימה לערות. בתערוכתו של מיכאל ליאני מוצגת הבריחה לחופשה האולטימטיבית באילת, המוכרת לו מנעוריו, כרגעים של שפע מרהיב אך גם של סיוט נוגע ללב, שבו אסקפיזם הוא אופציית מילוט בלתי אפשרית. עבודתה של פני הס יסעור מתבססת על תצפיות שערכו חוקרים במעבדה על אופני הניווט של עטלפים בחשיכה, ומציעה מתוך כך חוויה של מפה מנטלית המוטמעת בזיכרון הגוף והחושים, מפה לא היררכית המבוססת על ניסיון אישי ואמונות, שפחדים קובעים בה גבולות ויצרים משרטטים בה מחילות.

הדר פז טיפול נפשי באומנות
תערוכות יחיד צילומים: לנה גומון

תערוכות יחיד צילומים: לנה גומון

תערוכה במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

,


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן