ליאור וינטרוב, לשעבר ראש המטה ודובר שגרירות ישראל בוושינגטון ומומחה לפוליטיקה ותקשורת אמריקאית, הכיר היטב את ג'ו ביידן בימים בהם היה סגן הנשיא. "בכל מקרה יהיה לישראל ידיד בבית הלבן", אמר בהרצאת זום בהפקת בית קינן. צפו בהרצאה המלאה

"בעוד שביידן מוביל בסקרים ויש לו יותר נתיבים להגיע ל-270 האלקטורים המבטיחים את הנשיאות, ייתכן קרב מאוד צמוד ואף ניצחון דחוק לטראמפ", כך אומר ליאור ליאור וינטרוב – לשעבר ראש המטה ודובר שגרירות ישראל בוושינגטון. יועץ אסטרטגי ומומחה לפוליטיקה ותקשורת אמריקאית, תושב הרצליה. וינטרוב, מרצה במרכז הבינתחומי הרצליה, הכיר את ביידן מימי שירותי וזמן שבילה עמו בזמן שהיה סגן הנשיא (בצילום למעלה: עם ביידן בבית הלבן, 2010). הוא העביר אמש הרצאת זום תחת הכותרת "אמריקה בוחרת" – הבחירות לנשיאות ארצות הברית 2020 – בהפקה של בית קינן המקומי.

ג'ו ביידן ודונאלד טראמפ
ג'ו ביידן ודונאלד טראמפ. קרב צמוד?
צפו בהרצאתו של ליאור וינטרוב בבית קינן

בהרצאה סקר וינטרוב את זרמי העומק בזירה האמריקאית שישפיעו על תוצאות הבחירות. הוא בחר לרענן את זכרונם של השומעים באופוריה שאחזה בתומכי קלינטון ערב הבחירות הקודמות, שגם אז ניבאו לה ניצחון בסבירות גבוהה מאוד ולטראמפ, אז המועמד, סבירות נמוכה. הוא הדגים את עוצמתם של התורמים היהודים שבבחירות הללו תורמים בסכומי ענק, לרבות טום סטייר, עם מעל 80 מיליון דולר לשתי המפלגות.

וינטרוב הדגיש את המבנה הדמוגרפי של החברה האמריקאית כמשפיעה על תוצאת הבחירות במיוחד במציאות המקוטבת של ימינו וציין כי הבחירות הללו גורליות במיוחד – זאת, לאור החזונות המנוגדים של שני המתמודדים ובשל מגיפת הקורנה, המהומות סביב מחאת BLACK LIVES MATTER והאירועים הדרמטיים במהלך הקמפיין. לדעתו בעוד שביידן מוביל בסקרים ויש לו יותר נתיבים להגיע ל-270 האלקטורים המבטיחים את הנשיאות, ייתכן "קרב מאוד צמוד ואף ניצחון דחוק לטראמפ". וינטרוב צופה שללא הכרעה בצפון קרוליינה ובפלורידה לטובת ביידן, יקח מספר ימים להתבהרות התמונה מאחר ופנסילבניה מורכבת ביותר.

וינטרוב סיכם בנימה אופטימית, מתוך היכרותו האישית עם ביידן. לדבריו, "כל תוצאה שלא תהיה – לישראל יהיה ידיד בבית הלבן – סגנון שונה וגם רמות תמיכה שונות בנושאים שונים – אך בהחלט ידיד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן