לאחר 16 שנים כמנהלת בית הספר למחול בבני הרצליה, תנהל המורה שהייתה למותג בעיר, בית ספר משלה ב"סטודיו נעים" בקניון ארנה. גם בסטודיו החדש היא מתכוונת להמשיך ולגדל את הדור הבא של הרקדניות

שרון יונתן

לאה מנור, המורה הוותיקה למקצועות הבלט, יוצאת לדרכה החדשה לאחר שעזבה לאחרונה את עמותת בני הרצליה, שם ניהלה ב-16 השנים האחרונות את בית הספר למחול. בימים אלו ממש פותחת מנור (בתמונה), שהפכה כבר למוסד ומותג בהרצליה והאזור, בית ספר פרטי למחול ילדים ונוער ב"סטודיו נעים" שנפתח בחודש יוני האחרון בקניון ארנה (צמוד לשער c).

בעברה הרחוק הייתה מנור סולנית של להקת בת דור. היא ירדה מהבמה בשנת 1985 ועברה להוראה. "עברתי מתל אביב להרצליה ומיד פתחתי סטודיו פרטי", סיפרה השבוע לאה בסטודיו החדש שכבר הפך לביתה השני. במשך 10 שנים הפעילה סטודיו פרטי מעל הספרייה העירונית ברחוב סוקולוב, אך בשל העלויות הגבוהות נענתה להצעתה של יעל גרמן, ראשת העיר לשעבר, לעבוד כשכירה בבני הרצליה ומשנת 2004 שימשה כמנהלת הסטודיו למחול בבני הרצליה, עד כאמור לאחרונה.

לאה מספרת: "לסטודיו בבני הרצליה הבאתי מורים מקצועיים במגוון מקצועות הריקוד ובימים הטובים היו לנו שם כמעט 600 תלמידות בגילאי גן ועד י"ב במספר קבוצות גיל, כאשר עד כיתה ז' היו מורות אחרות ומכיתה ז' ועד י"ב אני לימדתי את הבנות".

כאשר עזבה את בני הרצליה, לא היה ללאה ספק שהיא ממשיכה לאתגר הבא שלה ולא יוצאת לפנסיה. "היה לי ברור ברגע שעזבתי את בני הרצליה כי אפתח סטודיו חדש פרטי במקום אחר. לא עזבתי כדי לנוח בבית", מבהירה לאה מנור שהאנרגיות נותרו כשהיו.

לאה, ספרי על המקום החדש.

"מדובר בסטודיו שנפתח בחודש יוני ומעבירים בו שיעורים פתוחים למבוגרים. יצרתי קשר עם בעל הסטודיו והגענו על הסכמה לפתיחת בית ספר ייעודי לילדים ונוער במגוון סגנונות".

את בונה על בנות שלמדו אצלך וימשיכו איתך למקום החדש?

"אני מקווה שכן. ההורים אמרו שהם יילכו איתי באש ובמים ואני מקווה שכך יהיה".

לאיזו כמות של בנות את שואפת להגיע?

"המקום הוא מאד גדול אבל לא אכניס יותר מדי – כדי שאוכל לראות את כולן. אצלי כל אחת מקבלת תשומת לב וכל אחת מתקדמת לפי הקצב שלה".

מהו הייחוד שלך?

"הרמה שלי כמורה אומרת הכל. ילדות שסיימו ללמוד אצלי הפכו להיות רקדניות בארץ ובעולם. אחד הדברים שאני דוגלת בהם היא משמעת שתורמת לרמה שההבנות מציגות והן מבינות זאת מיד. בלי משמעת אפשר ללכת לג'אז או היפ הופ כדי להתפרע ולהעביר את הזמן ולעשות שיעור בשביל הכיף. אני בונה את הטכניקה, את הגוף, את השרירים, ובשביל זה צריך משמעת. בשיעור הראשון אני אומרת לבנות את התנאים שלי ומי שלא יכולה לעמוד בהם אז לא יכולה להמשיך אצלי".

הסטודיו למחול של לאה מנור פועל בסטודיו נעים בארנה בהרצליה, שנפתח בחודש שעבר. במקום חללי אימון למחול, יוגה, פילאטיס וכושר. סטודיו נעים הוא הסטודיו הגדול ביותר בארץ לשיעורי מחול, יוגה ופילאטיס. הסטודיו נוסד ב-2005 ויש לו 11 סניפים בתל אביב, יפו, הרצליה וחיפה.

טלפון לסטודיו של לאה מנור >>> 052-3631319
דואר אלקטרוני >>> leamballet@gmail.com
דף הפייסבוק של לאה מנור >>> לחצו כאן
האתר של סטודיו נעים >>> לחצו כאן

אחד הדברים שאני דוגלת בהם היא משמעת שתורמת לרמה שההבנות מציגות והן מבינות זאת מיד. בלי משמעת אפשר ללכת לג'אז או היפ הופ כדי להתפרע ולהעביר את הזמן ולעשות שיעור בשביל הכיף

לאה מנור על מקצוענות בריקוד

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן