רדלר, תושב רמת השרון וממובילי ענף עיצוב התאורה בארץ, הוציא לאחרונה את ספרו השלישי שנקרא "על הקצה" ובו מתואר מקרה אונס והשלכותיו העתידיות

שרון יונתן

דן רדלר מרמת השרון הוא אחד ממעצבי התאורה המובילים בארץ, אבל לא רק. לאחרונה יצא לאור ספרו השלישי שנקרא "על הקצה", בהוצאת כנרת.

רדלר הוא תושב שכונת מורשה ברמת השרון מזה שנים רבות ושם נולדו שני ילדיו מנישואיו השניים, כאשר יש לו בן נוסף מנישואיו הראשונים. שם גם הקים את מפעל "דנאור" המשגשג לתאורת במה, עד שבאה הקורונה וסגרה את האירועים והמופעים התיאטרון וכל חיי התרבות. בשכונת מורשה גם נולדו ספריו ש"על הקצה" הוא, כאמור, השלישי בהם. הספר, המכיל יותר מ-600 עמודים, מתאר מקרה אונס ואת השלכותיו על הנערה שנאנסה, הבחור שאנס והבן שנולד בחטא.

 "למעשה פרסמתי גם ספרים מקצועיים בתחום תאורת הבמה, בנוסף לרומנים ומחזות", אומר רדלר ל"שרון און ליין" ומסביר: "ספרי 'הכדור השמיני' עובד לסרט שיעלה לאקרנים בשנה הבאה. הוא יקרא "הארוחה" ולצערי הקורונה עצרה את עלייתו למסכים, כאשר השחקנים בסרט הם קרן פלס, חגית בן עמי (רעייתו של דן), ישי גולן, אולג לווין, יוליה טגיל ועודד מנסטר. ההפקה היא של אדרי וקרנות קולנוע".

דן מספר כיצד הגיע לרמת השרון: "הגעתי משיכון בבלי לשכונת מורשה כדי להגשים חלום לבית פרטי עם גינה מאחר וגדלתי בדירת שני חדרים בה הצטופפנו אני ושני אחי. אני מאמין שהרקע ממנו באתי, של ישראל קשת היום של שנות ה 70 וה- 80, העניק לי השראה ויכולת להזדהות עם דמויות במצוקה. מצד אחד, היותי בעולם העסקים בין היתר, מאפשר לי להיכנס לעורם של בעלי הממון ולבנות בספרי דמויות אמינות, לא תמיד הגונות, וזה שמעניק לספרי את התבלינים המפולפלים והופך אותם לספרים מבוקשים ואת ספרי "הכדור השמיני" לסרט".

את אשתו חגית בן עמי, שעימה הוא משתף פעולה במחזות  שהוא כותב, הכיר לפני 40 שנים בבית צבי, שם הקים תאורה להצגה בה השתתפה. ביתם הוא בית של תרבות ולחגית יש גם גלריה בתל אביב, כאשר בסרט האחרון חגית שיחקה  והבת ניגנה וכתבה את המוזיקה.

הספר "על הקצה" יצא לחנויות לפני מספר שבועות וכבר זכה לשבחים ומחמאות על יכולת הכתיבה של דן רדלר. העיתונאית אורית נבון מערוץ כאן 11 המליצה על הספר בפוסט שכתבה בפייסבוק: "איך יודעים שספר מסוים הוא ממש טוב, אבל בהגזמה? קודם כל ישנו מבחן הרצף: אם את לא מסוגלת להניח אותו מהידיים, אם גם ביום ממש חרא את חוזרת אליו כי את סקרנית מה שלום מוריאל ודוד ורמון, עפה עליו ארבעה ימים עם הפסקות רק לעבודה ולפיפי – זה כבר סימן שמשהו קורה פה. דבר שני, מבחן המיקבול: אני קוראת שניים-שלושה ספרים במקביל, הרגל כזה, קוצים בתחת. כאן הייתי צמודה אליו בלבד, אני חוזרת: אליו בלבד, לא זוכרת מתי בפעם האחרונה זה קרה לי".

דן רדלר וספרו על הקצה
דן רדלר וספרו "על הקצה"

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן