במסגרת מכירה פומבית בבית המכירות הפומביות "תירוש" שנמצא בהרצליה שתוקדש לאמנות עכשווית, תערך בפעם הראשונה בישראל מכירה של יצירות NFT. זהו ניסיון ראשון של בית המכירות "תירוש"  להציג לקהל עבודות שהן נכס השקעתי ומניב בשוק הבינלאומי .

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

המכירה הפומבית של בית המכירות הגדול ביותר בישראל , תירוש, היא תקדימית גם לאור העובדה שתוקדש לאמנות עכשווית בלבד, ובשיתוף פעולה ראשון עם הגלריות לאמנות עכשווית הבולטות הארץ.

צוות השופטים שבחר את העבודות למכירה הפומבית הורכב ממובילי דעת קהל ומאספני אמנות : גיא פינס, רני רהב , מיה נגרי, ינאי גוטמן – פרישר ושולמית נוס.

המכירה תתקיים ב-30 במאי, יום שני, החל מהשעה 20:00.

אסימון חסר תחליף ובאנגלית: Non-fungible token ובקיצור – NFT, הוא סוג מיוחד של פרוטוקול קריפטוגרפי, המייצג נכס ייחודי. אסימונים חסרי תחליף נמצאים בשימוש ליצירות דיגיטליות אשר יש צורך בייחודן, כגון אמנות בלוקצ'יין, יצירות אספנות דיגיטלית ובתחום משחקי רשת. השימוש המוקדם ביותר ב-NFT היה בתחום האמנות הדיגיטלית כיוון שה-NFT מאפשר הוכחת מקוריותה של היצירה והבעלות עליה.

ה-NFT, הבורסה הדיגיטלית החדשה של קניית ומכירת נכסים, נכנסה לעולם האמנות בסערה, ויצרה שינוי דרמטי במסחר באמנות. מחיר השיא לרכישת יצירה נקבע במרץ 2021 כאשר עבודתו של האמן BEEPLE  נמכרה ב-70 מיליון דולר בבית המכירות כריסטיס.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

המכירה הראשונה בישראל ליצירות NFT  תיערך בבית המכירות הפומביות "תירוש" בתוך מכירה מהפכנית לא פחות, מכירה של אמנות עכשווית – בת זמננו. זוהי הפעם הראשונה שבית המכירות יעבוד בשיתוף עם הגלריות החשובות בישראל לאמנות עכשווית –  גלריה גבעון , גלריה גורדון, גלריה זימאק וגלריה חזי כהן, שלוקחות חלק בפרויקט ויציגו את האמנים המצליחים ביותר בשוק הישראלי ובשוק הבינלאומי.

TAG מכירה פומבית בבית המכירות תירוש בהרצליה

TAG מכירה פומבית בבית המכירות תירוש בהרצליה. צילום: יח"צ

בין האמנים שעבודותיהם יועמדו למכירה נמצא רון ארד שעבודתו חצתה את המיליון הדולר במכירה הפומבית האחרונה שנערכה בבית המכירות פיליפס ביוני האחרון, וז'ויה צרקסקי שקבעה שיא חדש לאמנית עכשווית כאשר עבודתה נמכרה ב 80,000 דולר בנובמבר השנה.

הוועדה לבחירת העבודות שיוצעו במכירה גם היא יוצאת דופן: גיא פינס, רני רהב, מעצבת האופנה מיה נגרי, מעצב הפנים ינאי פישר-גוטמן, ואוצרת האמנות של בנק דיסקונט, שולמית נוס. במטרה להתנתק מהמכירות המסורתיות בהם רק אוצרים מוזיאלים ומומחים לאמנות בחרו את היצירות.

מורן ויקטוריה סבג. צילום: יח"צ

מורן ויקטוריה סבג. צילום: יח"צ

במכירה הראשונה בישראל לאמנות NFT  תהיה אפשרות לשלם כמקובל, במטבע קריפטו,  אבל תיפתח האפשרות לשלם גם בשקלים ובדולרים. עבודות ה-NFT  שיוצעו למכירה הם של האמנים – קוקטית , שירלי שור, TAG , ומורן ויקטוריה סבג שהם חלוצי אמנות ה-NFT בישראל.

בין האמנים שעבודותיהם יוצגו למכירה פומבית נמצאים: סיגלית לנדאו, יאיו קוסמה, מיכל רובנר, רון ארד, מרים כבסה, ג'ף קונץ, ויק מוניז.  מדובר באמנים בעלי ביקוש רב  בשוק הישראלי והבינלאומי.

האירוע יתקיים בבית המכירות הפומביות תירוש בכיכר דה שליט, חבצלת השרון 35, הרצליה פיתוח.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן