תושבי הרצליה (ולא רק) היכונו ליומיים של חגיגת יינות לבנים וסמוקים שיוצעו בפסטיבל היין WHITE שיערך השבוע במרינה בהרצליה. טרנד היינות הסמוקים כובש את העולם ועכשיו את המרינה וזו סיבה מספיק טובה להתייצב וליהנות מלמעלה מ-120 יינות לבנים, סמוקים ומבעבעים שיוגשו במתחם קולינרי וישלב  מוזיקה, טעמים, בריזה מהים והמון הפתעות.

פסטיבל White-מפורצי הדרך של תרבות היינות הלבנים בישראל, חוגג 14 לקיומו עם יינות לבנים וסמוקים מהארץ והעולם ואלפי אורחים מכל רחבי הארץ שיגיעו ליהנות מטעימות של יותר מ-120 יינות מיקבים גדולים, יקבי בוטיק קטנים ויבואנים מובילים שיציגו את התוצרת המקומית ומיטב יינות העולם, לצד שחקני חיזוק חדשים שיחשפו, כמדי שנה, את השפע ומגוון הזנים והסגנונות שיש ליינות לבנים, סמוקים ומבעבעים להציע.

בין המשתתפים: יקב כרמל, צור סוכנויות, יקב בנימינה, יקב ברקן, יקב סגל, חברת הכרם, יקב שילה, יקב פסגות, יקב טפרברג, נתיב יין, אקרמן , יינות Fantini של היבואן Tsilinsky, שקד-דרך היין, ועוד. בין היינות החדשים שיושקו בפסטיבל פנפולדס קונונגה היל שרדונה, בציר חדש של המטואה סוביניון בלאן שיוצע בדוכן של אקרמן.

פסטיבל יין לבן במרינה. צילום: גלעד ארצי

פסטיבל יין לבן במרינה. צילום: גלעד ארצי

הפסטיבל נערך בהפקה ובארגון החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה ומרכז 'איש הענבים', בשיתוף מגזין 'יין וגורמה'.

עפרה בל, יו״ר החברה לפיתוח תיירות וסגנית ראש העיר הרצליה: ״פסטיבל יין White השנתי הוא חגיגה לחובבי היין הלבן. האווירה, המוזיקה, עשרות היקבים ומאות היינות שלוקחים חלק בפסטיבל מספקים חוויה מהנה לאורחי הפסטיבל. גם השנה, הפסטיבל יתקיים במקום הראוי ביותר עבורו – במרינה הרצליה – הגדולה המזרח התיכון. בין שלל הסירות והיאכטות, אל מול הים התיכון והשקיעה. אני מזמינה את הציבור להגיע וליהנות בפסטיבל הקרוב״.

חיים גן מחברת 'איש הענבים', הוסיף: "העלייה הדרמטית בצריכת יינות לבנים וסמוקים בישראל בעשור האחרון היא ההוכחה לבגרות הצרכן הישראלי. יקבים רבים הטמיעו את הידיעה, שבקיץ שלנו שותים יין לבן וסמוק. יבואנים ממשיכים לאתגר את הצרכן במגוון מכובד של יינות לבנים מרחבי העולם, וההיצע של יינות אלה בארץ עולה בהתאמה, עם מגוון חדש של זנים מקומיים והקפדה על יינות עילית".

הפסטיבל ייערך ברחבת המרינה בהרצליה בימים רביעי וחמישי ה-22-23.6, בין השעות: 18:00-23:00.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן