לאחר שאיבדה את אחיה, שנפטר ממנת יתר של סמים, יצאה נורית מץ, תושבת רמת השרון ופעילה חברתית למסע ארוך בעקבות מכורים, מסע שהניב ספר מרגש וכואב – כמו גחלילית, אשר נכתב על פי עדויות אותנטיות של נרקומנים ובני משפחותיהם.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

ס"ם, ילד טוב מבית טוב, מתוודע לראשונה לחשיש ולמריחואנה במהלך מסיבת בר המצווה שלו. אט אט הוא נסחף למערבולת ועובר, יחד עם חבורת צעירים בני גילו, בכל התחנות האפשרויות במסע אל ההירואין והקוקאין הקטלניים. יחד עם ס"ם, שמתאר בלשונו המיוחדת את מה שעובר עליו, חודרת נורית מץ לעולמם הפנימי של המכורים, לשקרים, לבריחות, למאסרים, לנסיונות הגמילה ולמשפחות שנהרסות ככל שמעמיקה הצלילה לעולם הסמים.

כריכת הספר "כמו גחליליות". עיצוב: עדי זגדון

כריכת הספר "כמו גחליליות". עיצוב: עדי זגדון

"לא הייתי מעיזה לקדם את ספרי 'כמו גחליליות'", אומרת נורית מץ, "אילולא החשיבות החברתית והמשמעות הציבורית של עולם הסמים שהפך למגפה. ולא לא מדובר על שימוש מזדמן.  'כמו גחליליות', סיפור  המסופר על ידי נער בגיל העשרה שעובר בכל תחנת זוועה אפשרית, אינו כתוב בשפה שקספירית, אלא בשפתם האותנטית של מכורים ומשתמשים.  מטרת הסיפור היתה והינה לעורר מודעות לתופעה.  אני מקדמת את הספר בינות חברים, קבוצות, אושיות ציבוריות ועוד. כדי להגיע לכמה שיותר בני נוער".

הספר "כמו גחליליות", יוצא במהדורה חוזרת, ובימים אלה הוא נמצא בכל חנויות הספרים.

"עוד במהדורתו הראשונית", אומרת מץ, "מטרת הספר היתה והינה: להגיע לבני נוער והורים. חלום שהתגשם בעבר, בזכות  אקטיביסטיים צעירים ובוגרים, שהעבירו את הספר מאוזן ליד והפכו אותו לקאלט.

"למשתמשים, המכורים ולכל אותן משפחות שחשפו בפני את נשמתם לאורכו של מסע עוצמתי שנמשך שנים, תודה אישית על  אחד השיעורים המאלפים. בזכותכם.ן למדתי על עולמן הדואב של 'גחליליות'".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מתוך הספר: "…נרקומנים הם כמו גחליליות, שזהירתן מתאפשרת בשל חומר כימי המופרש מגופן, ואורן, הנראה לעיתים בזוהר קבוע ולפעמים בהבזק, בוקע מתוכן כל הזמן. בדיוק כמונו המכורים, שבהשפעת הסמים נעטפים בזהירה מתמדת משֶל עצמנו. אור שמסייע לנו לזהות אחד את השני, ולגחליליות למצוא זה את זו. כן, אנחנו עדת גחליליות…".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן