רויטל כהן קונריקוס, מורה בינלאומית להתפתחות אישית, מומחית למערכות יחסים, שהתחילה את דרכה כמטפלת בניו-יורק וכיום מטפלת בכפר סבא, מעלה למודעות בספרה "למצוא את שאהבה נפשי" את הבעיה המתפתחת בשנים האחרונות בישראל: גידול משמעותי באחוזי הנשים המחפשות אהבה וזוגיות.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

בספרה היא מתייחסת לקבוצת נשים ייחודית זו – ברווקות מוקדמת או מאוחרת, נשים גרושות, נשים לאחר פרידה, לכל אחת שמרגישה שהגיע זמנה לאהוב את עצמה יותר ולהיות בזוגיות מאושרת, ומציעה מדריך מעשי לאהבה עצמית ולמציאת זוגיות.

רויטל היא אם לארבעה ונשואה ליהונתן, קצין צה"ל ששירת 24 שנה ובתפקידו האחרון ייצג את צה"ל בתקשורת ברחבי העולם, כראש ענף תקשורת בינלאומית בדובר צה"ל. בעקבות שירותו הצבאי נבחר יהונתן לקצין הישראלי הראשון במטה האו"ם בניו-יורק, וכך עברה המשפחה לניו יורק, שם מצאה רויטל את ייעודה כמטפלת וכמורה להתפתחות אישית. היא ללמד בארצות הברית לעומק את התחום והיום היא מטפלת באנשים מכל העולם.

רויטל משתפת על האתגרים הרבים שיש לנשות הצבא, על גידול הילדים והשאיפה לקריירה לצד בעל שתפקידו בכיר וחשוב.

לדבריה, "למצוא את שאהבה נפשך ולהיות בזוגיות טובה – זה לא רק עניין של גורל או מזל, אלא גם תוצאה של עבודה רגשית ותודעתית. לנשים קשה יותר מלגברים באתרי היכרויות, כי עבורן זה לא האזור הטבעי ורבות מהן חוות קושי. בנוסף, לנשים נלקחת יכולת הפיתוי והמשיכה של הגברים שהייתה נחלתם במפגשים פיזיים בעבר. נשים השתמשו בשפת בגוף שלהן, במראה ובריח כדי למשוך גברים ויתרון זה אינו קיים עבורן היום".

הספר 'למצוא את שאהבה נפשי' מאגד ידע מעשי, כלים ותובנות ליצירת שינוי באמצעות התודעה. הכלים המוצעים בספר נאספו ממאות מפגשים טיפוליים שלה עם נשים וגברים, מהקורסים ומהסדנאות שהעבירה ומהקשבה לאינטואיציה ולקולה הפנימי. בספר היא משתפת מהקליניקה שלה: האמונות המעכבות של נשים  על גברים וזוגיות, הרגשות המסתתרים בתת־המודע אצל נשים שחוסמות אותן מלמצוא אהבה, מתייחסת לכאב הלב בעקבות מערכות היחסים הקודמות, מעבירה את הקוראת בתהליך מובנה ומסודר של חיזוק הערך והביטחון העצמי ומשתפת בטכניקות ליצירת זוגיות וכלים מעשיים לזימון אהבה באמצעות חוקי היקום.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

רויטל: "הכלים המוצעים בספר מיועדים לנשים המתמודדות במהלך מסע חייהן עם אתגרים של ערך עצמי, ביטחון עצמי ושאלות של זהות. בספר שזרתי גם תובנות מהחוכמה היהודית, ידע ממורים מרחבי העולם ובִּינָה נשית עתיקה. הספר מיועד לנשים בכל גיל הפנויות לאהבה – ברווקות מוקדמת או מאוחרת, נשים גרושות, נשים לאחר פרידה, לכל אחת שמרגישה שהגיע זמנה לאהוב את עצמה יותר ולהיות בזוגיות מאושרת. אני מציעה למטופלות שלי להיות באתרי היכרויות ובמקביל ברשתות החברתיות, ולשלב בין כל הדברים ביחד עם אהבה עצמית ועבודה פנימית. נוסף על כך, למדתי ממורים גדולים ברחבי העולם ובעיקר מניסיוני בקליניקה".

רויטל כהן קונריקוס עם משפחתה, צילום אפרת חזות

רויטל כהן קונריקוס עם משפחתה, צילום אפרת חזות

הספר נכתב על סמך ניסיונך האישי?

"הבחירה לכתוב את ספרי דווקא על מציאת אהבה נעשתה בעקבות המפגש עם המטופל הראשון שלי שהגיע כדי למצוא אהבה, ומצא אהבה. גם החוויה הפרטית שלי השפיעה על הבחירה. היום אני יודעת שהנשמה שלי ידעה הרבה לפניי שהיא פגשה את הנשמה התואמת שלה. במפגש בין נשמות תואמות יש כמה סימנים, שאחד מהם הוא שברגע המפגש יש תחושת התעלות וביטחון. מין ידיעה פנימית חזקה שבאה לידי ביטוי במחשבה כלשהי, במילה שנאמרת או בתחושה פיזית בגוף. סימן נוסף הוא שפעמים רבות נשמות תואמות נפגשות בהזדמנויות שונות בחיים מבלי שהן ידעו על כך. בדיעבד, גילינו ששנה לפני המפגש הראשון שלנו, רקדנו בחתונה של חברים משותפים זה לצד זה מבלי ששמנו לב זה לזה. בתקופת ההתאהבות שלנו צבע השמיים נראה לי בהיר יותר, השמש חייכה אליי והרגשתי שהעולם הוא מקום יפה לחיות בו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן