תושב הרצליה, שתפס את הפדופיל שהטריד ילדות קטנות אתמול בגן רש"ל, ואביה של אחת הילדות, מספרים על הרגעים הדרמטיים באירוע החריג שיכל להסתיים אחרת. לנו נותר רק להצדיע להם

שרון יונתן

בתמונה: א' מנטרל את החשוד. צילום: פרטי

לא במקרה שמם הפרטי מתחיל באות א'. הם היו הראשונים לזהות ולהגיב עם המון נחישות ותעוזה על אירוע שבדרך כלל לא מסתיים בהצלחה. בסלנג הציבורי קוראים לזה "גיבורי היום" ולכזה הפכו אתמול אביה של אחת הילדות, שהוטרדו על ידי פדופיל בשכונת גן רש"ל בהרצליה, ותושב העיר שעבר במקום עם רכב השטח שלו, רדף אחר החשוד, תפס וניטרל אותו עד שהגיעו כוחות המשטרה. את המקרה פרסמנו לראשונה אמש (ראשון) ב"שרון און ליין".

מהמשטרה נמסר היום כי מדובר בתושב חברון, בשנות העשרים לחייו, וכי בהתאם לצורכי חקירה וממצאיה החשוד יובא היום לדיון בבית המשפט השלום בת"א.

אביה של אחת הילדות סיפר הבוקר על המקרה: "הבת שלי בכיתה ב' בבית הספר אילנות והיא הלכה עם חברה שלה בדרך לבית שלנו ברחוב האילנות דרך הגינה הציבורית "גן דפנה" שברחוב. בשלב מסוים הן הגיעו אלינו הביתה וסיפרו לי שגבר ערבי הטריד אותן כשהיו בגינה והיראה להן תמונות עירום. הן מאוד נלחצו וברחו משם. לקחתי את שתיהן ואת הבת הגדולה שלי בכיתה ה' ויצאנו עם הרכב להסתובב בשכונה כדי למצוא אותו. לא ראינו אותו אז חזרנו לגינה. הן אמרו לי שהוא עם חולצה שחורה וזקן ושהוא ערבי. כנראה שאמר מילה בערבית ומכך הסיקו שהוא ערבי. שהגענו בחזרה לגינה הציבורית ירדנו מהרכב וראינו אותו במרחק של 60 מטר מאיתנו. הוא קלט אותנו והתחיל לברוח. השארתי את רכב עם הבנות שם והתחלתי לרדוף אחריו רגלית לכיוון צפון ואז נתקלתי בתושב עם רכב השטח וצעקתי לו שיתפוס אותו (עדות התושב בהמשך הכתבה – ש.י.). הוא התחיל לרדוף אחריו בנסיעה עד שהגיע אליו וריתק אותו. המשטרה הגיעה כעבור יותר מרבע שעה. תחקרו אותי במקום ולאחר מכן הגעתי לתחנת המשטרה לתת עדות מפורטת יותר".

איך הבנות שלך הגיבו לאירוע?

"הן זיהו שמדובר בגבר שהטריד אותן ונלחצו מאוד. הבת שלי הייתה בהיסטריה וכמובן שזה מקרה שיכול להשפיע עליה בהמשך. היא התעוררה באמצע הלילה והיום כבר לא רוצה לחזור לבד מבית הספר".

מהן התובנות שלך מהמקרה?

"צריך להיות יותר זהירים ודרוכים ולא לדבר עם זרים. הבת שלי וחברה שלה פעלו בצורה מדהימה כאשר הבינו שמשהו לא בסדר, כשהוא היראה להן תמונות עירום בטלפון הנייד שלו. הן פשוט קמו והלכו משם הביתה וסיפרו לי הכל. מצד שני, לא צריכים להיכנס ללחץ ופאניקה ולחשוש ללכת ברחבי השכונה או העיר, אלא רק להיות יותר דרוכים. היה מקרה שהסתיים בהצלחה. אני יכול לספר שהיו עוד שתי עדויות של אימהות שאותו חשוד הטריד את הבנות שלהן אתמול".

מרגיש גיבור?

"ממש לא מרגיש גיבור. עשיתי את מה שהיה צריך. הגיבור האמיתי הוא התושב שנקלע לסיטואציה והגיב בצורה מדהימה ותפס את החשוד. בלעדיו זה לא היה קורה כי לא הייתי מצליח לתפוס אותו לבד".

בזכות ההכשרה בדניס הישרדות

א', שבחר לא להיחשף בשמו המלא, הוא תושב הרצליה בן 47, נשוי ואב לשלושה ועובד כמפקח בנייה. הבוקר הוא שיתף אותנו ברגעים שעבר מהרגע שהבחין במתרחש ועד שהצליח לנטרל את החשוד במעשה.

"חזרתי מכיוון רשפון עם רכב שטח מסוג ג'נרל. כשהייתי בשטח שנמצא צפונית לשכונת גן רש"ל, בין בית ספר אילנות לכביש 531, אני רואה מישהו רץ ואחריו רץ עוד מישהו, שזה היה האבא של הילדות שצעק לי "תעצור אותו. זה פדופיל. הוא התעסק עם הבנות שלי". התחלתי לרדוף אחרי החשוד והוא נכנס לרחוב חד סטרי ואני אחריו. באיזשהו שלב הבנתי שלא אוכל לתפוס אותו עם הרכב וירדתי ממנו ועברתי לרדוף אחרי בריצה. צעקתי לו שאני מהמשטרה ושיעצור אבל הוא המשיך לרוץ לכיוון המכולות ואז פנה לרחוב האילנות. לאט לאט ראיתי שאני מדביק אותו בריצה עד שהצלחתי ממש להתקרב אליו. הוא עשה לי תנועה שבא לתת לי מכה אבל מהר מאוד נטרלתי אותו והשכבתי אותו על הבטן תוך שאני נועל אותו כך שלא יוכל לזוז".

א' הבין כי הדבר הנכון ביותר כעת לעשות הוא להזמין את המשטרה למקום: "אמרתי לאמא שעצרה שם להזמין את המשטרה, אבל לקח להם מעל רבע שעה להגיע. כאשר ראיתי שאני מרתק אותו והמשטרה לא מגיעה, הרמתי טלפון לחבר שלי שהוא שוטר במשטרת גלילות שהגיע למקום תוך דקות. שתי ניידות משטרה הגיעו כמה דקות אחריו. היו שם אנשים ששאלו שאלות אבל הבהרתי להם שאף אחד לא נוגע בו או מתקרב אליו. השוטרים תיחקרו את האבא של אחת הילדות ולקחו משם את החשוד".

א' מספר שלא היה לו בכלל ספק שהוא מתחיל במרדף אחרי החשוד, במיוחד כאשר יש לו את כל ההכשרה לכך בשל שנים רבות של לימודי אומנויות לחימה אצל דניס הישרדות: "אני מגיל 15 אצל דניס וב- 12 השנים האחרונות מדריך בהתנדבות ילדים מגיל 4 עד 17. מעבר לאומנות הלחימה, דניס תמיד הכין אותנו לרגעים בחיים שנדרשת הגנה עצמית וזה בדיוק מה שעשיתי אתמול. זה קורה אולי פעם בחיים ולי זה קרה אתמול. הייתי ברגע הנכון, בזמן הנכון ועשיתי את הדבר הנכון שכל אזרח צריך לעשות באותם רגעים".

בטח קיבלת המון תגובות.

"וואו מלא, אבל תאמין לי שהייתי מוותר על כל המחמאות ושהמקרה הזה לא היה מתרחש בכלל. אני בכלל חושב שהגיבור האמיתי במקרה הזה הוא האבא שבמקום להתקשר למשטרה יצא לחפש אחריו".

מתברר שההכשרה שלך בדניס הישרדות לאורך כל השנים באה יפה לידי ביטוי.

"בוודאי. אין לי ספק שזה מה שגרם לי לתפוס את החשוד. בעקבות המקרה דניס הנובר הזמין אותי אתמול בערב אליו כדי לשמוע מה שקרה. סיפרתי לו את כל מה שקרה. היה חשוב לו לדעת שעשיתי את הדברים כמו שלמדתי אצלו. לפני שבוע הוא העניק לי חגורת דן 6 ואמרתי לו שהמקרה הזה נתן לי את ההוכחה שהחגורה הגיעה לי. צריך להבין את התרומה לקהילה של האיש היקר הזה. הוא כבר 30 שנים עושה בר מצוות לילדים שאין להם הורים ותורם המון. צריך להבין שהגישה שלו היא לעולם לא לריב או ללכת מכות, אלא לחכות לרגע שבו צריך להפעיל את ההגנה העצמית בידיעה ברורה שאנחנו חזקים יותר מהצד השני וסומכים על עצמנו. זה מה שקרה לי מול החשוד. ברגע שהגעתי אל החשוד ידעתי שאתגבר עליו בקלות וזה מה שבאמת קרה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן