יחידת התביעות המשטרתית הגישה כתב אישום נגד תושב רמת השרון בן 53, בגין איומים והטרדה של שרים, חברי כנסת, המפקח על הבנקים, ראש הרשות לניירות ערך ועיתונאי.

האיש כיהן בעברו כמנכ"ל בשתי חברות גדולות במשק הישראלי. בית המשפט החליט כי הוא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

לפי כתב האישום, בין פברואר למאי התקשר הנאשם 22 פעמים לשר דוד אמסלם וכתב לו בווטסאפ: "אתה עוד תענה לי יא שרמוטה של ביבי… אני אישית אתלוש לך את השיער ואדליק אותו בל"ג בעומר. אתה הבא בתור, אם לא יטפלו בתיק שלי מיידית – שתישרף במדורה היום אמסלם". במועד אחר, התקשר לאמסלם ממספר לא מזוהה ואיים עליו שיהרוג אותו.

גם ח"כ דוד ביטן ספג הטרדות ואיומים. בן ה-53 מואשם כי התקשר אליו 46 פעמים ושלח לו הודעות שבהן כתב: "אתה עוד תענה יא שרמוטה של ביבי, יא שמן אני אשרוף אותך במו ידיי". בפעם אחרת אמר לו: "יא מושחת אני אזיין את אמא שלך… תקום יא מזדיין תלך למשטרה יא חרא, אני אשחט אותך יא חתיכת חרא, טפו יא זין מושחת".

עוד הוא מואשם כי התקשר אל עוזרו של ביטן ואיים עליו: "אני אקרע לך את התחת… אני אקלף אותך כמו שמקלפים תפוז, יש לי סכין ואני אקלף אותך". בתגובה שאל עוזרו של ביטן אם הוא "מאיים על חבר הכנסת עם סכין?", וזה אמר בתגובה כי "יאללה בדיוק כן… כל מה שכתבתי לך באסמסים אני אעשה. כל המושחתים אני אתלוש להם את האוזניים".

לפני כשלושה חודשים, הנאשם, שזעם על כך שאינו זוכה ליחס ממנהל הבנק שלו, התקשר למנכ"ל הרשות לניירות ערך, עו"ד עודד שפירר, והתלונן על כך. שפירר הפנה את י' ליחידה לפניות הציבור, אלא שהנאשם, שצלצל אליו עוד 27 פעמים בהמשך, איים על שפירר: "אני מכניס אותך לרשימה השחורה – זה הסוף שלך". בהמשך סימס לו: "אשחט אותך מול הילד שלך".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

סנגורו של הנאשם, עו״ד אייל אבולפיה, ציין כי מדובר במי שלוקה בנפשו והיה בעיצומו של מצב פסיכוטי בעת ביצוע המעשים עד כי אושפז כבר בחו״ל. הוא הוטס להמשך אשפוז בארץ ונמצא גם כאן בלתי כשיר במצב פסיכוטי.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן