אלי שדה, בן ה-75, בעל חנות כלים מכפר סבא, הורשע בבית המשפט המחוזי בלוד בעבירות של מעשים מגונים והטרדות מיניות בלא פחות משש נערות תושבות העיר.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

כתב האישום מגולל באריכות כיצד ניצל שדה את הנערות לאחר שביקשו ממנו לקנות עבורן סיגריה אלקטרונית, לקח אותן לעסק בבעלותו וביצע בהן מעשים מגונים.

על פי כתב האישום, בין החודשים אוקטובר 2021 ועד אפריל 2022, היה שדה הבעלים של חנות לממכר כלי בית בכפר סבא. בתקופה זו פנו שש קטינות לנאשם, בבקשה כי ירכוש עבורן מחנות סמוכה לחנותו, סיגריות אלקטרוניות האסורות במכירה לקטינים. הנאשם נעתר לבקשת הקטינות תוך שביצע בהן מעשים מגונים.

ב- 13.1.22 בשעה 16:00 הגיעה א.א, קטינה ילידת 2006, לחנותו של הנאשם בבקשה שילווה לה כסף לרכישת סיגריות מהחנות הסמוכה. בתגובה, התקרב אליה הנאשם, אמר לה שהיא יפה, משך אותה לעברו בכוח וחיבק אותה. א.א. ניסתה להשתחרר מאחיזתו, אך ללא הצלחה, עד שהנאשם חדל לחבקה ויצא לעבר חנות הסיגריות, כשכספה בחזקתו. בהמשך, שב הנאשם אל החנות, שם נותרה א.א., ואמר לה כי הכסף שמסרה לו אינו מספיק. אז, סגר הנאשם את דלת החנות, באומרו לה "אף אחד ברחוב לא צריך להסתכל". חיבק אותה ונישקה על לחייה באזור פיה, כשהוא מסיט את מסכת הפנים שעל פניה. לאחר מכן תפס אותה בחזהּ מעל לבגדיה, יצא שוב את החנות וכששב ועמו הסיגריות שרכש עבורה, חיבקהּ פעם נוספת, נתן לה את הסיגריות ואמר לה שתשוב כשתרצה שוב לקנות סיגריות, וא.א עזבה את החנות בעודה בוכה. בגין מעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירה של מעשה מגונה בכח.

במרץ 2022, בשעות הערב, הגיעה ב.ב, קטינה ילידת 2007, לפתח חנותו של הנאשם. הנאשם הזמין אותה להיכנס, אז לקח הנאשם אותה בידיה, הכניסה אל החנות, נגע באזור בטנה והכניס את ידו מתחת לחולצתה. תוך כדי מעשיו נישק הנאשם את ב.ב. קרוב לפיה, בעוד שהאחרונה ניסתה להשתחרר מאחיזתו. במועד אחר, נגע בישבנה מעל לבגדיה וניסה לגעת בישבנה מתחת למכנסיה ללא הסכמתה. בגין מעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירות של מעשה מגונה בכוח וניסיון למעשה מגונה.

בתקופה הרלוונטית לכתב האישום ובחמישה מועדים שונים, הגיעה ג.ג, קטינה ילידת 2007, לחנותו של הנאשם וביקשה כי ירכוש עבורה סיגריות כפי שעשה בעבר. במועד אחר, עת הגיעה לחנות וביקשה מהנאשם כי ירכוש עבורה סיגריות פעם נוספת, הנאשם חיבק אותה בחוזקה וניסה להכניס את ידו מתחת למכנסיה ללא הסכמתה. בגין מעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירה של מעשה מגונה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

במרץ 2022, הגיעה ד.ד, קטינה ילידת 2007, לחנותו של הנאשם וביקשה כי ירכוש עבורה סיגריה. הנאשם נעתר לבקשתה, ועם שובו לחנות כשהסיגריה בידו, מסר אותה לקטינה ותפס בחזהּ ללא הסכמתה. הנאשם חדל ממעשיו רק לאחר שד.ד. הסיטה את ידו מגופה ועזבה את המקום. בגין מעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירה של מעשה מגונה.

בכתב האישום החמישי, במועדים שונים הגיעה ה.ה, קטינה ילידת 2007, לחנותו של הנאשם וביקשה כי ירכוש עבורה סיגריות, כפי שעשה בעבר. בכל פעם הסכים לאחר שחיבק אותה בחוזקה ללא הסכמתה. במהלך חודש ינואר 2022, בחנות, ניסה הנאשם לגעת בחזה של ה.ה, וכשזו זזה הצדה, יצא מהחנות ורכש עבורה את הסיגריות.

עם שובו אל החנות ביקש הנאשם לחבקה ושאל אם יכול לגעת לה בחזה. מסירבה, שאל אותה מדוע היא מסרבת, וכי היא ילדה יפה מאוד ויגע בגופה "רק קצת". או אז נגע הנאשם בחזה של ה.ה. ללא הסכמתה החופשית, מעל הבגדים, וניסה לנשקה, כשהיא קופאת במקומה. הנאשם חדל ממעשיו רק לאחר שנכנס לקוח לחנות. במועד נוסף במהלך התקופה הרלוונטית נישק הנאשם את ה.ה. על פיה חרף התנגדותה. בגין מעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירה של מעשה מגונה (שלושה מקרים).

בחודש אוקטובר 2021 ובמועדים נוספים הגיעה ו.ו, קטינה ילידת 2007 לחנותו של הנאשם וביקשה כי ירכוש עבורה סיגריות, כפי שעשה בעבר. הנאשם אמר לה להיכנס לתוך החנות, ואז חיבקהּ בחוזקה ללא הסכמתה. בהמשך קנה עבורה סיגריות, וכששב אל החנות ומסרן לה, חיבקהּ בשנית ללא הסכמתה. בגין מעשיו אלו הורשע הנאשם בעבירה של מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה וללא הסכמתה החופשית.

בית המשפט חשף, כי בשנת 2018 הורשע שדה בביצוע מעשה מגונה בקטינה בת 7.5 בנסיבות המזכירות מאד את המקרים. המעשה בוצע בחנותו, הנאשם שהכיר את אמה של הקטינה, קרא לה כשעברה ליד חנותו להיכנס, סגר אחריה את הדלת ונגע בה במקומות שונים, לבסוף נתן לקטינה 10 שקלים ואמר לה ללכת לקנות גלידה. הנאשם נדון במסגרת הסדר טיעון, על רקע קשיים ראייתיים, לעונש מקל של חודשיים עבודות שירות. מהערכת המסוכנות שהתקבלה בעניינו, עלה קושי להודות וחוסר תובנה לבעיה ממנה סובל.

השופטת מרב גרינברג: "בגזר הדין, מצאתי, שלא בלב קל, לאשר את הסדר טיעון ונתתי משקל נכבד לעברו הנקי וגילו המבוגר, המעשים שבגינם הורשע בתיק זה מעידים כי לא היה בגילו המבוגר כדי להפחית מסוכנותו, אדרבא, מסוכנותו הלכה וגדלה. עוד הצהיר הנאשם בדבריו לעונש אז, כי מתכוון למכור את חנותו, הצהרה שהתבררה כשיקרית, הנאשם המשיך לנהל את חנותו ולבצע בתוכה, במוסתר מעין אדם, מעשים מיניים בקטינות. גם ממרחק זמן, כשהתייחס הנאשם לתיק זה במסגרת תסקירו, הכחיש את המיוחס לו וטען כי הודה מאחר שחשש ממאסר, נראה כי לא למד ממנו דבר, עוד מתחוור, לדאבון הלב, כי העונשים שהוטלו עליו לא הרתיעוהו".

למרות היותו בגיל 75, החליט בית המשפט, לגזור עליו 42 חודשי מאסר בפועל ו-40 אלף שקל פיצויים לקטינות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן