מספר של כ-100 משפחות בבידוד ועוד למעלה מ-25 חולים מאומתים בקרב התלמידים והצוות הביא את הנהגת הורי בית הספר "יעל רום" לשגר היום מכתב נוקב וחריף למנכ"ל מגוונים ובו טענות קשות לגבי התנהלות מגוונים בכל הקשור למניעת תחלואת הקורונה בקייטנת החופש הגדול בבית הספר. העירייה ומגוונים בתגובה: "מגוונים פעלה בכל דרך על מנת לעצור את השרשרת תוך שקיפות מלאה מול ההורים והנהגת ההורים"

שרון יונתן

טענות קשות של הורי התלמידים בבית הספר היסודי "יעל רום" כנגד התנהלות מגוונים (רשת המרכזים הקהילתיים של רמת השרון) בכל הקשור למניעת תחלואת הקורונה בקייטנת בית הספר של החופש הגדול בבית הספר יעל רום (בתמונה). הנהגת ההורים של בית הספר שיגרה היום בצהריים (חמישי) מכתב חריף לניסן גז, מנכ"ל מגוונים, ובו טענות קשות על התנהלות מגוונים בשבועות האחרונים. לטענת ההורים, מעל 100 משפחות מבית הספר נמצאות בבידוד והתגלו מעל 25 מקרים מאומתים של ילדים ואנשי צוות מבית הספר.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

כזכור, פעילות הקייטנה הופסקה בבית הספר יעל רום ביום שישי שעבר, שבוע לפני תום סיום מועדה המקורי (היום) וזאת בשל ריבוי מקרים מאומתים של חולי קורונה בקרב נשות הצוות והילדים. אפילו אתמול פרסמנו על שני ילדים מאומתים שהתגלו שם בימים שלפני סגירת הקייטנה.

בפתח המכתב ציינו ההורים כי יותר ממחצית ילדי בית הספר נמצאים בבידוד מאז, ובשל גילם הצעיר הוריהם נאלצו להיכנס יחד איתם לבידוד. ההורים גורסים כי התברר להם כי במהלך הפעלת בית הספר של החופש הגדול והצהרון בבית הספר יעל רום, לא נשמרו ולא נאכפו הנהלים כפי שהיו אמורים להתנהל בעקבות מגפת הקורונה.

טענות ההורים נגד מגוונים

ההורים מציינים מספר דוגמאות לכך: מורים, מדריכים ואנשי צוות לא הקפידו על עטיית מסכה כאשר היו במחיצת הילדים, לא נשמרה הפרדה וחלוקה אמיתית לקפסולות בין הכיתות, כיתות שונות למדו יחד בכמה הזדמנויות, לא בוצע חיטוי הולם במתקני בית הספר והחצר, סגירה ואיחוד קבוצות בשל חוסר בכוח אדם או מיעוט ילדים שהגיעו לצהרון.

עוד טוענים ההורים כי : "יש לנו יסוד לחשד כי לא בוצעה בדיקת בריאות אמיתית, מדי יום למדריכים ולצוות שהיה במגע עם הילדים, וכי לפחות מדריך אחד הגיע כאשר הוא כבר חולה ועם תסמינים לכל אורך המשבר הנוכחי. לא דווח להורים בזמן אמת ולא שוקף המצב ע"י מגוונים, אלא בדיעבד. אילו היו ההורים יודעים כי הקבוצות מאוחדות, הייתה להם האפשרות לשיקול דעת האם לשלוח את ילדיהם לבית הספר למען שמירה על בריאותם ובריאות והצוות. אילו היו ההורים יודעים כי בהנחיית משרד החינוך אין כוונה לסגור את בית הספר לאחר כניסת הכיתה הראשונה לבידוד, היו יכולים להפעיל גם כאן את שיקול דעתם. שלחנו את ילדינו לבית הספר בתקופה מאתגרת זו, מתוך הבנה וציפייה שמגוונים יפעלו בהתאם להנחיות של משרד הבריאות וכל זה כדי לשמור על בריאות ילדינו".

ההורים מוסיפים: "בפועל, בגלל ההתנהלות לעיל, מצאנו את עצמנו ואת ילדנו חשופים להדבקה, מעל 100 משפחות נמצאות כרגע בבידוד, מתוכם מעל 25 מקרים מאומתים של ילדים ואנשי צוות. בשלוש השנים האחרונות פועלת הנהגת ההורים בשיתוף פעולה, תיאום ואמון מלא מול מגוונים. לצערנו, במשבר זה, נוכחנו שאין די בכך. אנו מבקשים לקבל תכנית פעולה להתנהלות מגוונים עם חזרת הלימודים באחד בספטמבר 2020 ומוכנים להיפגש למציאת פתרונות משותפים למען בריאות כל הסובבים".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

אמא לתלמיד בבית הספר הוסיפה: "מעבר לכל מה שרשום במכתב, נראה שמגוונים לא בדקו בכלל את המדריכים וחלקם הגיעו לבית הספר כשהם חולים ולראייה שיומיים לאחר שהגיעו כבר קיבלו תשובה חיובית לקורונה. בנוסף, כאשר התגלה מידע על מאומתים בקרב מדריכים וילדים, המידע לא הועבר להורים".

מעיריית רמת השרון ומגוונים נמסר בתגובה:

המטרה שלנו היא לשמור על רציפות תפקודית ולאפשר לכמה שיותר הורים לצאת לעבוד ולהתפרנס. ברמת השרון הופעל בית ספר של החופש הגדול בלמעלה מעשרה בתי ספר תוך הקפדה יתרה על תקנות משרד החינוך בנוגע לקורונה. כך גם בבית ספר יעל רום. לצערנו, בבית ספר יעל רום נוצר מוקד הדבקה ולכן בהחלטה משותפת עם משרד החינוך נסגר בית הספר כשבוע לפני הזמן.
מגוונים פעלה בכל דרך על מנת לעצור את השרשרת תוך שקיפות מלאה מול ההורים והנהגת ההורים. מיד כשהתגלו מקרים מאומתים ראשונים יודעו ההורים על בסיס קבוע וקיבלו במהלך השבוע 11 מכתבים שונים ממגוונים וכמו כן קיבלה הנהגת הורים עשרות טלפונים והודעות בוואצאפ ליידוע והתייעצות.
כל הפעילות נעשתה בשיתוף מלא ולפי הנחיות משרד הבריאות והחינוך. גם ההחלטה לגבי הפעלה וסגירת בית הספר התקבלה בהתאם להנחיות משרד הבריאות לצד אלה, נהלי התו הסגול חודדו וההקפדה הוגברה כלפי מורים ותלמידים.
לצערנו, למרות כל אלה עדיין נוצר מוקד הדבקה בבית הספר יעל רום ולכן אנחנו בוחנים לצד הגורמים העירוניים וההורים אילו לקחים עלינו להפיק לקראת השנה הבאה. יש לציין שאנחנו מקבלים עשרות מכתבי תודה על הפעלת תוכנית החופש הגדול.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן