בעידן הקורונה עיצוב נכון של הבית יכול לעשות את השינוי במצב הרוח ובאווירה הכללית של כולנו. מעצבת הפנים סיגל תפוחי עם טיפים מעוררי שמחה

בתקופה האחרונה רובנו הבנו את חשיבותו הרבה של  הקן שלנו, הבית שלנו, שבעידן הזה הוא המבצר של כולנו. 

המציאות החדשה שגרמה להסגר ולשינויים כלכליים וחברתיים במהלך החודשים האחרונים הביאה גם לשינוי בהרגלים: עבודה מהבית, שהות ממושכת  של כל בני המשפחה במרחב הציבורי, צורך במרחבי משחק לילדים, שימוש רב יותר באזורי הבישול והאכילה. יחד עם השינוי בסגנון החיים, כולנו חשים ירידה באנרגיה ובתחושות החיוביות.

במרחב שבו אנו חיים, האביזרים, הריהוט, גווני הקירות והחפצים שסביבנו משפיעים באופן ישיר על מצב הרוח שלנו. באמצעות עיצוב נכון נוכל לא רק לייפות את המרחב שלנו וסביבת המגורים – אלא גם להשפיע על איכות חיינו  והרווחה הגופנית והנפשית שלנו.

הנה כמה עצות  עיצוביות שיעזרו לכם לשנות את האווירה בבית ולייצר תחושה נעימה יותר:

 • בחלל הציבורי, הסלון / פינת הטלוויזיה  כדאי לשלב רהיטים שמאפשרים ישיבה נינוחה במהלך זמן הצפייה במסך הטלוויזיה או בעת קריאה.
 • שמיכות מפנקות באזור הסלון יכולות להוסיף צבע ואווירה כיפית. אפשר לאחסן אותן בסלי קש יפים שיתרמו גם לעיצוב.
 • רבות דובר על הקשר בין צבע ומצב הרוח. שילוב של צבעים אופטימיים יכול להפחית מתח, לעורר תחושות חיוביות ולשפר את איכות השינה. הצבע הוורוד  יחזק את  תחושת רוגע, הצהוב יעלה את מצב הרוח ויקל על דכאון, וגווני הכחול יכולים לסייע בנדודי שינה. כדאי לשלב גוונים בהירים וטבעיים שיגרמו לתחושת רוגע ושלווה. צבע לבן  לדוגמא גורם לתקווה, שמחה ואופטימיות. שלבו אותו עם פריטים בגוונים חמים ותייצרו אווירה חמימה בבית.
 • מומלץ להכניס צמחייה / פרחים  לתוך הבית. צמחים גורמים לתחושת שלווה ורווחה נפשית. הם משדרגים את החלל ומוסיפים חיים ויופי. צבע ירוק מרגיע, מקל על חרדה ומסייע להרמוניה. זו דרך  נהדרת לשדרוג ולהוספת חיים ויופי לחלל.
 • כמות האור הטבעי בבית והתאורה המלאכותית הקיימת בחלל משפיעה באופן ישיר על התחושות, האנרגיות ומצב הרוח. חשוב לאפשר כניסה של אור טבעי. מומלץ להשתמש  בווילונות בהירים ש"ילבישו" את החלל ויעניקו גם תחושת חמימות ורכות.
 • בתאורה המלאכותית תמיד מומלץ לשלב בכל חלל בבית תאורה חזקה שמעלה את רמת האנרגיה ותאורה רכה ועמומה שמשרה אווירה של רוגע ושלווה.
 • במשרד הביתי דאגו לסביבת עבודה נוחה. חשוב להתמקם במקום שלא תהיה בו תחושה של ארעיות.
 • דאגו למדפים ואמצעי אחסון על מנת להימנע  מאי סדר ועומס שיקשו על ריכוז ואיכות עבודה.
 • מומלץ להשתמש בחומר טבעי לשולחן – ואל תשכחו לשים דגש על רקע אסתטי מאחוריכם לשיחות הזום.
 • זו הזדמנות מצוינת לעצב את חדר הילדים ולהעניק להם סביבה נעימה וכיפית. בתקופה הזו הילדים נמצאים שעות רבות בבית. צביעת החדר יכולה לחולל שינוי נפלא! אל תחששו מלצבוע את חדר הילדים כולו באותו גוון. אפשר לשלב מדבקות, או להדביק טפט  בחלק מהקירות.
 • השתמשו בטקסטיל בחדר הילדים: כריות ומצעים צבעונים  יעניקו לחדר אווירה שמחה. שטיח  בחדר הילדים יכול להוסיף תחושת חמימות וצבע.
 • מנורת קריאה צבעונית, שידה לצד מיטה, פוף לרביצה – פריטים קטנים שעושים שינוי גדול.

העצה החשובה ביותר: נצלו את התקופה הזו לחשוב על שינויים במרחב המחיה שלנכם, שיעזרו לכם לייצר אנרגיות טובות, חשיבה חיובית בית שמח  ומצב רוח שיחמם לכם את הלב – לקראת החורף המתקרב.

סיגל תפוחי - תכנון, עיצוב פנים, סטיילינג
סיגל תפוחי – תכנון, עיצוב פנים, סטיילינג. למידע נוסף וייצרת קשר עם סיגל לחצו כאן

במרחב שאנו חיים, האביזרים, הריהוט, גווני הקירות והחפצים שסביבנו משפיעים באופן ישיר על מצב הרוח שלנו. באמצעות עיצוב נכון נוכל לא רק לייפות את המרחב שלנו וסביבת המגורים – אלא גם להשפיע על איכות חיינו  והרווחה הגופנית והנפשית

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן